KISA FİLM BAŞLAR…

SAHNE 1İÇ ÇEKİM…………………………HERHANGİ BİR YER(Gündüz)
Dış ses(Harlemsaray)
“Lö gene mi? Şiir…”İç ses
“yok valla…”Dış ses(Harlemsaray)
“Lö yoksa gene mi araştırma?” İç ses
“yok yok…”Dış ses(Harlemsaray)
“Lö ne o zaman?” İç ses
“Bekle ağabeycim, bekle de gör…”Önce, “boynuz kulağı geçer” atasözünü açıklayayım. Temel anlamı, bir işi birinden öğrenirsin, ondan sonrada onu boynuzlarsın (ekarte edersin yani). Yani, kişinin boynuzlama becerisine dayalı durumlar da diyebiliriz. Bu durumda ne yaparsın? Kulağını, gözünü ve hatta başka yerlerini de dört açarsın, açarsın ki başına kötü hadiseler gelmesin…Şimdi geçelim konunun ince hallerine; efendim bu konu vahim ve müphem bir konu olup, herkesi yakından ilgilendirir. Öyle yakından ilgilendirir ki, adama aşkı öğretirsin, o da sana boynuzunu parlatmayı, öğretir. Elemanına işi öğretirsin, boynuz gelir, “e ben kaçar artık” der, sende kalan parıltılı ve boynuzlu bir kulak. Arkadaşına sır verirsin, alır o sırrı satar, elinde kalan yine boynuzlu bir sır. Yahudiler, öğrenir Hitler’den dayağı, takar boynuzunu bayağı. Devlet, senden alır kulağı, takar sana boynuzunu. Ben diyeyim nane nane, çıkar ortaya naneli Ajdar. Sen dersin ki dane dane, o der ki sana ne… İşte böyle boynuzluların, asıl olanlara taktıkları boynuzları sayarsak, akşamı bulurda, geçerde…

SAHNE 2HAFİF ÇEKİM………………..HAFİF BİR YER(Hafiften bir zaman dilimi)Dış ses (Thing)
“Ancak b.ktan beyinli muhalif zihniyetler benim yorumumdan sonra yüreğine sağlık logosunu oturtabilir yazına.”İç ses
“hııımmm. Öğrendiğim iyi oldu, sağ ol…”Dış ses (Adoxxoda)
“emeğine sağlık güzel olmuş…”Dış ses (Thing )
“Fransızca -kötü- nasıl yazılıyorsa yazan olursa sevinirim.”İç ses
“İngilizcede; bad…”Dış ses (Mansonilized)
“buklet bu nasıl bir alınganlık yahu güzelim.Bak bize dallama demişler sağ olsunlar senin kadar kızmadık.Az biraz sakin ciğerim.”“Opsiyon el dizel dönüştürme kitli motorlu scooter’um nerde lan?”İç ses
“işte bu iticilikte, bir nevi çekiciliktir aslında…”Dış ses (SANCHEZ06 )
“Tamam, o zaman…”Dış ses (Deelalim)
“ Sarsıcı bir yazı, tuttum…”Dış ses (Pillibebekkuyuda)
“Süper derim…”Dış ses (Keremx)
“Tebrik ederim BUKLET! Yüreğine sağlık…”Dış ses (BodrumSibel)
“ehehe… Çok iyidi…”:))İç ses
“Sağlık kelimesini kullananların, yüreğine sağlık…”

Her şey böyle başlamıştı, sene 1993, ılık bir yaz akşamı idi.(Severim bu ılık yaz akşamlarını, onun için şey ettirdim.) Güneş, denizin dibini boylar kene; ben kumsal da seni düşünen, aptal kene; yaz tatilinin bitmesini gün gün sayar kene; güneş, son ışınlarını vücuduma değdirir, keneydi. Yine telefonumun, “Aradığınız numaraya ulaşılamıyor, aradığınız numara, ya kapsama alanı dışında, ya da başka, anlayın işte…” der, keneydi. İşte o keneler tabi ki beni ısırmadı, ama en sonuncu kene; benim, o ılık yaz akşamımı, kene ısırmasına döndürmeye yetti. Anladınız siz onu, o sonuncu kene ha bire, “ ya arama artık, dedik ya kapsama alanı dışında, ya da başka alanın içinde,” telefona basarsın silleyi, ne çare yok ki kene… Derken akşamı sabah edersin, ulaşırken keneye, “of be hayatım şarjım bitmişti, onu dolduruyordum, ne anlayışsızsınız siz kadınlar,” der kene; senin tepende beliren boynuzların ışıltısı yüzünü aydınlatır kene; sen yatarsın kulağının üstüne (şimdilik kene)…SAHNE 2HAFİF ÇEKİM………………..HAFİF BİR YER(Hafiften bir zaman dilimi)Dış ses (Belesh)
“Aha. Sobe…”Dış ses (Morfik)
“vittırıvızzık…”Dış ses (Kahramancayirli)
“70lerin Türk filmleri gibi…”:)Dış ses (LeSorcier)
“Endırsından tüm güzel, güzel olduğu kadar küstah, küstah olduğu kadar vazgeçilemeyen kadınlara geliyor sevgili izleyenler..B.B. King ne demiş: Hiçbir erkek yoktur ki, kadınları seven, hayatında hiç bir kadına aşık olmamış olsun. Hiçbir kadın yoktur ki, erkekleri seven, hayatında hiçbir erkeğe aşık olmamış olsun. Ancak bazen işler çok da iyi gitmez. İşler kötü gittiğinde, işte bu Blues’dur.”Dış ses (Puella)
“Ah danyal ah… Esperanto çalıştığımız günleri anımsadım.. Bana hep çok kötü bakardı. Ama bilirdim ki kasıtlı değildi… zamenhof için geliyor…Tüm alınanlar ve alıntılar için aynı zamanda…”Dış ses (Harlemsaray )
“sörsi bu diyiki;ayyyyyyyyyyrüyamgerçek olduuuuuuuuuayyyyyyyyyyybarak başkan olduuuuuuuuayyyyyyyyyyyyybakalım ne kadar sürecek beybiiiiiii…”Dış ses (LeSorcier)
“Oh bebeğim geç kaldınGeciktinAkşam yattım sabah kalktımOh bebeğimmtumtaka tumtaka dümtekPisi otlarının arasındaayüreğimmohhdırı nı nııı… dırı nı nıııTumtaka dümtek kısmından emin değilim tabii… Harlemsaray için gelsin bu güfte…”Dış ses (Akoni)
“hayırlara gitsin @buklet”:)İç ses
“Gitti hayırlara vesile oldu, şükür şuanda yanımda yok kene…”Dış ses (Teacher07 )
“Kutlu olsun…”Dış ses (morfik) (00:47)
“Günaydın!”“Sana da.” 🙂Dış ses (Avalianch)( 01:28)
“cevap verdiği saate bak hele…”Dış ses (Fevkulbeser )
“Müellifin hangi eserlerini okudun hanım kızım?”İç ses
“Hepsini okudum…”Dış ses (Fevkulbeser)“Güzel, ne anlatıyor bu adam sana?”
İç ses
“Ne anlatmıyordu ki kene, o zamandan tarih oldu, o kene…”Dış ses (Nazokiraze)
:)))İç ses
“Tabi ya avel kafa işte… Ne zamandır değil, herhalde on senedir hatırımda olmayan bir hikâye idi, e olacak o kadar… Nazo, eminim avel kafama güldün…”Dış ses (Belesh)
“Eh baya bir eski dediğin gibi…”Dış ses (Nazokiraze)
“yok bukletim seni özlemişim inan ki görünce tebessümüm geldi bea”:))Dış ses (Kalamara)
“Çok severim ateşböceklerini.” 🙂Dış ses (Patrushka)
“O ne demek simdi?”Dış ses (Patrushka)
“Ahaa anladim simdi.”“Hersey bir bocegi sevmekle baslar.”Dış ses (nevdalist)
“Şurada güzel bir yazı var. ateş böceklerinin gerçek manada uçamadıklarını ve bazılarının onlara ateş böceği dediğini, ama aslında böcek olmadıklarını anlatan.Ateş böcekleri zıplar gibi uçuyorlar. Yani diğer kuşlar gibi uzun sürekli uçamıyorlar.Velhasıl güzel konu. Ancak ışıkları nasıl yaydıklarını asıl anlatmak gerekiyor.Ek bilgi olarak daha önce hafifte tartışılan LED yazısını ekleyeyim.”“İmzamı kaybettim, hükümsüzdür.”Dış ses (Konami)
“Güzel bir yazı olmuş. Teşekkürler Buklet …”

Günlerden bir pazartesiydi, avel sekreterimi yeni işe almıştım. Bu kadın beni tam üç ay uğraştırdı. Sekreter dediğimde, hayatında ilk defa bu işi yapacak bir kadın. Evet, tam burada şu atasözünü kullanabiliriz, “ucuz etin yahnisi yenmez.” Sekretere işi öğretene kadar, bende onunla üç ay sekreterlik yaptım diyebilirim, kadın evrakları sanki gözü kapalı dosyalara koyuyordu, düzgün dosyalamayı öğrenmesi bir ayımızı aldı; bu arada fax ve diğer cihazların kullanımını da öğrenebildi.(Ha bire çıkartacağım, dediğim kadını, işe ihtiyacı var diye tutup durdum.) Neyse, tam üç ayın sonunda kıvama geldi; artık telefonlar yanlış bağlanmıyor, fax ve fotokopiler doğru çekiliyor, evraklar yerli yerinde, bilgisayar da yazı yazmasını bile öğrettim. Bu boynuz potansiyeli olan kadın; efendim maaşı azmış, daha iyi maaşlı bir iş bulmuşmuş, durumunu biliyormuşum gibi laf ebeliğini, yarıda kesen ben, e aferin, bu kadar iyiydiysen, tam üç ay beni niye çalıştırdın yanında? Git nereye gidersen git, 25 yeni kuruşluk terbiyemi bozmayayım, hadi yallah dedik, dedik yine kulağımızın üstüne yastık koyduk…SAHNE 3İÇ-DIŞ- HAFİf ÇEKİM……… HAFİF BALO SALONU (GECE)Dış ses (SEVDALIMHAYAT)
“kötü insanlar korksun…”İç ses
“Sn. Sevdalımhayat, yorumunuzu anlayamadım…”Dış ses ( SEVDALIMHAYAT)
“iyi insanlar geliyor…”İç ses
“Çünkü ben kötüyüm…”Dış ses ( SEVDALIMHAYAT)
“Başladı duyrulur…”Dış ses (Puella)
“Sörsim, sabah listeye ekle yavrum. Hassaslar koğuşu 1…”Dış ses (LeSorcier)
“Ekledim puella bebeğim.Hovvv yeaaa… Bu parçayı ‘kasıtlı olmayan ağır sözlere’ ithaf ediyorum…”Dış ses (Anthro)
“Böyle veriliyo buklet.”Dış ses (Ceyhunak)
“Aslında söylenecek ne çok söz var, sana bana… Değişik bir kurgu yazıda ki bu tavır… Farklı ve hoş…”Dış ses (321ksd)
“Okudum.”(Herkes 2018’e hazır olsun.)Dış ses (Nazokiraze)
“bende”:)) “güzeldi.”İç ses
“Nazo seni görünce, gerçekten insanın karnı açıkıyor.”Dış ses (Akoni)
“@buklet ben de aynı düşünüyorum… @sevdalımhayatı saymıyorum zaten, o @nazo’nun N sini göürünce yemek istiyor.”:)))İç ses
“Bence sevdalım çok açıkmış, yemekten başını alamıyor…”Dış ses (SEVDALIMHAYAT)
“e tamam anladım”:)Dış ses (Majorian)
“Obez sevgiliyi tek kolla kaldırmak sıkıldığında üfffleyip bulutları dağıtmak güneşe bakmak istiyor bünyelakin donanımı eksik yada zayıfsorun sade bünyeden mi değil efendim değilfener nasıl çaktı ama…”Dış ses (Pandispanya)
“eyvah eyvah…”Dış ses (BodrumSibel)
“ha bide çikolatalı ve kakou hertürlü şeti yiyince mutlu oluyoruuum.Nazoo nerdesin??”Dış ses (Nazokiraze)
“Başımız bir kez daha göge erecek işte” :))) “(bir başarılı olunca bir de erfene karışıncık)”Dış ses (Pillibebekkuyuda)
“Belki alakasız ama çok yakın olmaya aday bir arkadaşım vardı, onun jeep iyle geziyorduk bir gün boğazda…anlık olarak eliyle burnunu karıştırdı ve ağzına attı…Kahroldum, yaptığı pis harekete değil, psikolojisine… Kızcağız bir bankada müdür…”Dış ses (Lecteur)
“Bu diyalog çok ürkünç olmuş. Ürperdim.”Dış ses (Nazokiraze)
:)))Dış ses (Pillibebekkuyuda)
:))İç ses
“Ve mutluluğa dönersek, hepsi fasa fiso, mutluluk listemi yazdığıma da pişmanım…”Dış ses (Cpgulen)
“Senin mutluluk reçeten senin için güzel eminim bunun gibi binlercesi vardır. Yazınız güzel olmuş.teş…”Dış ses (Chattagush)
“Bu yorumu yazarak seni mutlu kılabilmiş olmam beni sevindiriyor.”Dış ses (Keremx)
“Ön sayfalık yazı, tebrik ediyorum…”Dış ses (Kelebeklerozgurdur)
“Tebrikler buklet, güzel bir konu seçmişsin. Kereme katılıyorum; yeri ön sayfa olmalıydı…”Dış ses (Oguz Kagan V17)
“Yeni ve verimli üretim metotları, daima eskileri ezer geçer.”Dış ses (Ferplexfol)“El emeğim göz nurum… Emeğine sağlık…”
Dış ses ( Thing)
“Sanırım ortaokul ve lisede yapardık bu tğr.şeyleri.”Dış ses (Ferplexfol)
“Saçma…”“Söylenecek söz çook belki ama… Anlayacak kişi yooook…”Dış ses (LeSorcier)
“Borç batağındayız hepimiz Fevkul.”.Dış ses (Fevkulbeser)
“Allah sonumuzu hayr eylesin.”“İdrak edemeyenin susması gerekir. Spinoza”İç ses
“And so go the years…Böylece yıllar geçecek”“buklet, ‘ve bitmesin’… “Böylece perde şimdilik kapanır. “Sür-ci lisan ettiysek af ola…”
Not: Tüm dış sesler, hafif başrol oyuncularının sesleridır. Dış seslerin tüm yorumları, buklet bloglarından alıntıdır. Resimler, linkten alıntıdır…