bildirgec.org

keremx

11 yıl önce üye olmuş, 106 yazı yazmış. 1047 yorum yazmış.

Artık Windows Cep Telefonlarında

keremx | 04 April 2011 17:56

Artık Windows Cep Telefonlarında
İlk cep telefonu markam NOKİA idi. Sonraki birkaç cep telefonumu da Nokia’dan tercih ettim. Ancak zamanla ilgi ve ihtiyaçlarım değişti. Şimdi İphone marka telefonları tercih eder oldum. Nokia hala ülkemizde cep telefonu pazarının lideri. Ancak sürekli kan kaybediyor. İphone başta olmak üzere insanlarımız Samsung, LG gibi markalara yönelir oldu.

10 yıl öncesinde bilgisayar denince aklıma sadece Microsoft ve Bill Gates gelirdi. Ancak şimdi Google ve Apple gibi çok güçlü markalar bilgisayar ve internet pazarına hakim olmaya başladılar. Hızla gelişen bilgisayar dünyasında Microsoft’un geri kaldığı bir çok konu var.

İÇ ORGANLARIMIZA BENZEYEN MEYVELER

keremx | 22 February 2010 11:44

İÇ ORGANLARIMIZA BENZEYEN MEYVELER

BEYİN VE CEVİZ / Hep düşünürdüm, bazı meyve ve sebzeler, iç organlarımıza ne çok benziyor diye. Mesela cevizin içini beynimize çok benzetirim. Uludağ Üniversitesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Tayar’ın araştırması beni doğruluyor.

HAVUÇ VE GÖZ / Şüphesiz; doğadaki tüm meyve ve sebzeler biz insanlar için. Bitkiler sağlık açısından çok önemli mineraller içeriyor. Bilim adamına göre : Meyve ve sebzelerin şekilleri, en fazla faydalı oldukları, insan organlarına benziyor. Yani adeta meyve ve sebzeler diyor ki ;hangi organına benziyorsam , o organına şifa veririm.

YAŞLANMAKTAN KORKUYOR MUSUNUZ?

keremx | 20 February 2010 20:23

YAŞLANMAKTAN KORKUYOR MUSUNUZ?

HERKES ESKİYECEK/ Dünya da her şey eskiyecek. Her eşya,her can… Korkun ya da korkmayın, yaşlanmak ve ölüm kaçınılmaz bir sondur. Neye sahip olursanız olun. Dünya da rahat yok. Dünyada kime bağlanırsanız bağlanın. Ayrılık var.

13 YAŞINDA NİNE / Her şey biz insanlar için. Hastalık ta öyle,sağlıkta…Her şeyde bir ders, her insan da bir ibret var. Fotoğrafa bakar mısınız? Fotoğraftaki çocuğun yaşlı gözüktüğüne bakmayın. Evet o bir çocuk. Hem de 13 yaşında.. 13 yaşında ancak 50 yaşında gösteriyor. 13 yaşında bir nine o..

YAŞINI GİZLEYEN KADINLAR

keremx | 18 February 2010 17:25

YAŞINI GİZLEYEN KADINLAR

SANATÇILARIN YAŞLARI/ Genelde kadınlar yaşlarının bilinmesini istemezler. Özellikle de 20 yaşından sonra…Neden acaba? Tüm güzellik ve asalet genç yaştan mı ibarettir? Bu ayrı bir tartışma konusu.

Bayanların görünümü ile gerçek yaşı arasında dağlar kadar fark olur. Ama siz onu fark edemezsiniz. Kadınların bakım ve görünüm anlamında öyle sihirli formülleri vardır ki, siz onları her zaman en az 10 yaş genç görürsünüz. Tabi kozmetik sektörünün gücünü gözardı edemeyiz.

TUZSUZ KADINLAR

keremx | 18 February 2010 15:16

DÜNYA TUZA DİKKAT HAFTASI

TUZSUZ HAYAT OLMAZ / Şekeri ne kadar seviyorsam, tuzu da o kadar çok seviyorum. Ne şekersiz bir tat, ne de tuzsuz bir tat, düşünemiyorum. Tuzsuz bir çorba, tuzsuz bir et yemeği, tuzsuz ekmek olabilir mi? Benim hayatımda yeri yok. Bir de benim için bir şey ya tuzlu olmalı ya da şekerli. Tuz şeker karışımı gıdaları sevmem. Hem tuzlu hem de şekerli olan şeyleri yiyemiyorum.

KADINLAR TUZSUZ/ Her yemek öncesi tuzluğa mutlaka el atarım. Tuz konusunda yakınlarımın bana uyarısı çok. Uzmanlar da aynı görüşte. Uzmanlar; Aşırı tuz tüketiminin sağlık açısından birçok zararı olduğunu söylüyorlar. Aşırı tuz tükettiğim söylenemez tabi… Araştırmaya göre erkekler kadınlara nazaran daha fazla tuz tüketiyorlarmış. Bu yüzden erkekler daha çok tuz tadı veriyor kadınlar için. Böylece kadınların neden daha çok tatlı olduklarını da anlıyoruz tabi.. Acaba tuzluluk ve şekerlilik, bedenlerimiz için de mi geçerli?

ÖLÜMÜ TECRÜBE EDEN VAR MI?

keremx | 17 February 2010 20:16

ÖLÜMÜ TECRÜBE EDEN VAR MI?

DİRİLEN HOCA/ Bir Nasreddin Hoca fıkrasından hatırlıyorum. Öldü zannedilen Hoca’nın cenaze namazı kılınır. Musalladan alınan tabut mezarlığa doğru omuzlar üzerinde taşınır. Cemaat, mezarlığa nerden giriş yapalım, diye tartışırken, Hoca kendine gelir. Tabutun kapağını aralar ve yolu tarif eder. Gerisi tahmin ettiğiniz gibi; cemaatte büyük bir şok ve panik hali…

ÖLDÜ ZANNEDİLEN İNSANLAR/ Akıl defterinizde kayıtlı olsun: Ölüp de geri dönen insan yok. Yani ölüm tecrübesine sahip insan hiç olmadı. Öldü zannedilen insanlar var. Kim bilir kaç insan böyle diri diri gömüldü? Düşünsenize toprak altında kendinize geliyorsunuz. Çığlıklar, feryatlar, duyan yok… Ölenlere dair dini vaazlarda anlatıldığı gibi: başını teneşir tahtasına vurunca, öldüğünü anlamak…

KADINLAR CAMİDE NEDEN NÖBET TUTUYOR?

keremx | 17 February 2010 18:16

Cami mi, baz istasyonu mu?
Cami mi, baz istasyonu mu?

KADINLAR CAMİDE NEDEN NÖBET TUTUYOR?

AYLIK 1000 DOLAR GELİR / Bir GSM şirketi kapınızı çalsa… Evinizin çatısına baz istasyonu kurmak istiyoruz dese… Aylık 1000 dolar teklif etse… Ne yaparsınız? Cazip teklif değil mi? Ancak Mahalleli rahatsız olacak… Tepki gösterecek… Hatta baz istasyonunun kurulmaması için kapınızın önünde eylem yapacak. Basına açıklama yapılacak. Kanser olmak istemiyoruz, diye slogan atılacak… Karar vermek zor değil mi? Bu durum İnegöl’de az yaşanmadı. Türkiye’nin bir çok kentinde de yaşananlar aynen böyle..

SOFRANIN BAŞINA ATEŞ DOKUNMASIN

keremx | 24 August 2009 11:05

SOFRANIN BAŞINA ATEŞ DOKUNMASIN

İftar anında bedenimizde kan şekeri çok düşüktür. Yeme ve içme isteğimiz had safhadadır. Bu durumda insan markete alışverişe gitse bütün marketi alası gelir. Bu yüzden uzmanlar aç karnına alışveriş yapmamızı tavsiye etmiyorlar.

İftar anını beklerken önünüzde kurulan tüm iftar sofrasını yiyecekmişsiniz gibi hissedersiniz kendinizi. Midemiz sahip olduğu bütün zilleri çalmaktadır.Yiyecek ve içecek ihtiyacı için tüm salgıları ile Mide alarma geçmiştir.

EŞİNİ ÖPERSEN ORUCUN BOZLUR MU?

keremx | 22 August 2009 18:34

EŞİNİ ÖPERSEN ORUCUN BOZLUR MU?

Öncelikle Ramazan-ı Şerifinize tebrik ederim.
Oruç tutup tutmamam, oruç tutup tutmamanız söz konusu değil.
Tutana da tutmayana da saygı duyduğumu belirtmek isterim.Şüphesiz Ramazan ayı, bizim kültürümüzün asırlardır yaşatılan bir öğesi.
Tv programları ve günlük gazetelerde Ramazan ayının toplumuzdaki yerini çok iyi gözlemleyebiliyoruz.

Gündemi bir ay boyunca Ramazan belirleyecek. Benim yazılarımın muhtevası da bir ay boyunca Ramazan olacak.

Deli Ayten’in sırrı

keremx | 19 January 2009 09:03

DELİ AYTEN’İN SIRRI

Deli Ayten’in haberini okuduğumu gören arkadaşım anlatıyor:

“Delileri hep sevdim.
Çünkü Ben bir delinin oğluyum.
Bununla da hep gurur duydum.
Kimseye kötülük yapmayan,
Dürüst, namuslu, çalışkan,
Başarılı adam; benim babam…
Adına deli demişler.
Büyüyünce anlıyorum; benim babam ona deli diyenlerden daha akıllı…

Deli Ayten’in hikayesi ilgimi çekiyor.