bildirgec.org

Site arşivi: torpilli

200.000’lik pilli artık daha da güçlü

xerre | 11 December 2008 18:07

Türkiye’nin önde gelen, üyelik esaslı ve içeriğini üyelerinin oluşturduğu siteleri bünyesine barındıran Pilli Network 200 bininci üyesini önümüzdeki günlerde kaydetmeye hazırlanıyor.

Pilli network, içeriğini üyelerinin belirlediği ve elde ettiği reklam gelirlerinin %70’ini, yazılarının tıklanma oranına göre, içeriği oluşturan üyeleri ile paylaşan siteler topluluğu.
2007 haziranda 100 bininci üyesini kaydeden pilli, aradan geçen yaklaşık bir buçuk yıl içinde daha büyük adımlar attı.
taze açılan ve çiçeği burnunda olan siteler:

sinepil.org
pilli ilan
kodaman.org

ve bunların yanında bildirgeç ağırlıklı olmak üzere birçok sitede kullanıcılardan gelen istek,şikayet ve öneriler doğrultusunda kullanıcıları düşünen, onların işini kolaylaştırmaya yönelik yapılan değişiklikler.

Pilli Ofisi

admin | 06 August 2008 11:21

başlık biraz(!) petrol ofisini andırıyor kabul ediyorum. O kadar çok şirketin ofisini gördük ama pilli network olarak, günde onlarca bildirinin döndüğü, hararetli tartışmaların yaşandığı (iyi veya kötü), birçok şeyin ilk defa öğrenildiği bu oluşumun ofisini, çalışma koşullarını hep merak ediyordum. Webrazzi (Arda Kutsal) bu merakımı nebze de olsa giderdi diyebilirim. Pilli hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdiği için Arda’ya da teşekkürler.

Hasan (Hafif Uyku) ve Aylin Yalçınkaya (Shane)‘ya buradan selamlar, sevgiler. Cem Başpınar (Aftermath) seni unutmadım elbette 🙂 Kendi adıma konuşmam gerekirse; bu oluşumda yazma fırsatını veren herkese binlerce kez teşekkür ederim. iyi ki varsınız. Sağolun, varolun.

not: Hasan Bey, viewsonic ekrana hasta oldum 🙂
videoda söylendiğine göre bildirgeç’te 5-6 editör varmış. Bunları cem biliyormuş, yaz artık şunları cem. Millet öğrensin bakalım.

alexa pilli fight! (pilli üyeleri sıralaması)

shakaci | 05 June 2008 12:10

pilli.fight
pilli.fight

pillinetwork çatısı altındaki 10 siteden en çok hangisi tercih ediliyor? hangisinin takipcisi daha fazla? merak ettim ve bu konuda bir araştırma yaptım. alexa verilerine dayanarak hazırladığım araştırmada hepimizin hayatının bir parçası haline gelen bildirgec.org ipi önde göğüsledi. pilli ailesinin medar-ı iftiharı türkiye’de tercih edilen 110. web sitesi oldu.

mayıs ayı pagerank güncellemeleri başladı

hoodly | 01 May 2008 14:00

google, pagerank güncellemelerine tekrardan başladı. beklenen mayıs ayında bir güncelleme olmasıydı ve google beklentileri boşa çıkarmayıp merak edilen pagerank değerlerini sitelere vermeye başladı.

bu seferki güncellemeden pillisiteleri olumlu yönde etkilenmiş gibi gözüküyor. hali hazırda bildirgec.org tekrar pagerank 5 değerini almış görünüyor. eğer her hangi bir değişiklik olmazsa diğer pilli sitelerinin pagerank değerleri şu an için şöyle: hafif.org (4), zamazing.org (5), 3ayak.org (4), 22dakika (4), torpilli (3), yenimecra.org (4), 10marifet.org (4), uçandaire.org (4) ve son pilli sitesi sinepil.org (0) olarak google tarafından değerlendirilmiş.

hafif ne? pilli ne? torpilli de nerden çıktı?

| 31 August 2007 20:35

birkaç gündür hafif müdavimlerinden olan üyelerin bazı sorularına cevap aradıklarını farkettim. ve bununla ilgili hem yardımcı olmak hem de aradıkları cevapların yerlerini tarif etmek etmek amacıyla bu yazıyı kaleme aldım. sorulardan yola çıkarak; hafifte yazarak para kazanılır mı? evet hafif bir pilli network üyesidir. ve hafif de tüm pilli siteleri gibi para kazandırır. ancak bu para sanıldığının aksine öyle çok yüklü paralar değildir. hafif tüm network arasında en sık takip edilenler arasında da olsa size getirisi çok fazla değildir. çünkü burda ki okunma oranınız google dan yazınızın arama sonucu çıkmasından çok daha azdır. ancak bazı mimler size fazlaca kazandırabilir ki bu çok iyi olarak değerlendirilirse gelirinizin büyük kısmı burdan bile gelebilir. örneğin öss sonucu getirisi. bu yazının altındaki yorumlara bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. kısaca hafif te yazı yazmak size kazandırır ama sadece hafifle yetinmeyin. peki başka ne yapabiliriz? şunları yapabilirisiniz. her pilli sitesinin sağ menüsünde diğer bütün sitelerin linkleri ve içerikleri hakkında kısa bilgiler mevcut. uzun bilgileri nerden buluruz derseniz siteyi bir kaç dakika gezmeniz içeriği hakkında bilgi sahibi olmanız için yeterli. ben oralara ne yazıcam? daha önce yazdım ama yazılarım geri döndü yayınlanmadı diyenler varsa; yılmayın! nerde hata yapıldığı söyleniyorsa o hatanıza geri dönün ve tekrarlamamaya çalışın. nitekim benim bir çok yazım geri dönmüştür. ama bazen de aynı gün içinde aynı sitede bir kaç yazım birden yayınlanmıştır. şimdi mi. merak etmeyin hala geri dönen yazılarım var. ama yayınlananların sayısını artık geçemiyor. benim sorularım oluyor ama kime nasıl sorcam bilemiyorum ya da çekiniyorum diyenler varsa sıkılmadan direk mail atabilirsiniz. ya da torpilli de yeni bir başlık açarak sorunuzu dile getirebilirsiniz. hemen olmasa da mutlaka sorunuz cevaplanıyor. editörler yetişemese de sitenin ehil üyeleri de bu konuda yardım etmekten çekinmiyorlar. kazançlarımızın ner zaman ne kadar yatacağı hakkında ki tüm cevapları ise www.pilli.com da bulmak mümkün. bunların hepsini nasıl takip edicem? günde en az 20 yorum yapıyorum ve yapılan yorumların hangisine cevap geldi hangisine gelmedi nerden anlayacağım? yorum avcısı diye bişey var. o siz uyurken sabahın 6 sında size maille yorum yaptığınız tuttuğunuz yazılara yeni yorum yapıldıysa haber veriyor. böylelikle siz yapılan yorumları okumak için link link dolaşmıyorsunuz. kısaca aslında aradığınız tüm cevaplar torpilli de mevcut sitemin çalışma şekli ile ilgili sorularınızın cevapları da pilli.com da mevcut. peki ben bu yazıyı neden yazdım? çünkü hafif in bir network olduğunu bilmeyenler torpilli den haberi olmayanlar kendine başka gelir kaynakları arayanlar olabilir. birilerine bir yardımım dokunduysa ne ala. eğer soruları olanlar olursa bilgim dahilinde cevaplamaktan mutluluk duyarım

Etiketleme Araçları

selcukhoca | 17 July 2007 14:58

tag
tag

Etiket sistemi web 2.0 alışkanlıkları ile daha da fazla gündemimize girmiş bir konu. Aranan içeriğe çok çabuk ulaşabilmemeizi sağlıyor. Burada etiket (tag) sistemi ile ilgili araçların, eklentilerin ve bazı kaynakların listesi çıkarılmış. Ek olarak Torpilli‘de bu konuda yazılanlar da okunabilir.

Sosyomat

Alcolick | 11 June 2007 09:58

efendim malumunuz bir pilli network üyesi olarak pillinin bize sunduğu her türlü siteyi yakından takip etmekteyiz. Fakat bir site var ki Pilli hesabımız orada geçmiyor ve biz bundan çok utanç duyuyoruz. Evet sizinde tahmin ettiğiniz gibi Sosyomat. 5-6 aydır takip etmeme ragmen henüz ne açılacağıyla ilgili bir şey gördüm ne de ne gibi çalışmaların yapıldığı hakkında bir bilgi. Buradan yetkilere sesleniyorum bize sosyomatımızı geri verin. Kısaca özetlersek Sosyomat ne zaman açılacak ?