bildirgec.org

BodrumSibel

11 yıl önce üye olmuş, 19 yazı yazmış. 319 yorum yazmış.

PaRa aDamı maYmun eDeR!…

BodrumSibel | 15 April 2009 17:04

Nedir para denen şey? Onu değerli kılan nedir? Üzerinde bir takım figürlerin resimlerin vede rakamların olduğu baskılı kağıt parçası. Biz bu kağıt parçasının peşinde koşuyoruz. Bu kağıt parçası için tüm hayatımızı seferber ediyoruz. Kimi zaman yoruluyoruz, kimi zaman kendimizden ödün veriyoruz, kimi zaman yoldan sapıyoruz bazen de bu kağıt için tehlikeli birer varlık olup çıkıyoruz. Benliğimizi alan bu kağıt için bazen adam bile öldürüyor ve tüm çirkinlikleri yapıyoruz. Ne için? sadece onu kazanabilmek için.

Bizler onu hakedebilmek için başkalarının hayatlarını yaşıyoruz. Nasılmı?
Şimdi soruyorum size; kaçımız sevdiğimiz işlerde çalışıyoruz? Muhtemelen azınlıkdır. Herbirimiz, bende dahil sırf şu lanet kağıt parçasını kazanıp hayatımızı sürdürebilmek adına hiç olmayı düşünmediğimiz yerlerde belkide olmak istemediğimiz insanlarla çalışmak zorunda kalıyor ve tüm o hayallerimizi, içimizden gelenleri, içimizde saklıyarak istemediğimiz hayatları yaşıyor ve hissetmediğimiz o kişiliklere bürünüyoruz.

BOYKOT

BodrumSibel | 13 February 2009 16:28

Sunni döllenmeyle daha önce altız doğurmuş, YETMEMİŞ şimdide sekiz doğuran Amerikalı çılgın bir ablamız şimdide bu çocuklar üzerinden para kazanma çabasında.

Kendisi açtığı web sitesindebağış toplamaya başlamış. Acaba bu çocukların büyümesini,eğitimini vs.. masrafların hepsini bu bağışlara güvenerekmi yaptın! Ebe kadın amacın ne? Sadece meşhur olmak adına doğurduğun bu kadar çocuğun geleceğini hiç mi düşünmezsin be ne bencillikdir.

AziZ RaHip ValeNtine’ nin AŞkı!

BodrumSibel | 11 February 2009 21:15

Günümüzde “sevgililer günü” tüm dünya ülkelerinde aynı gün kutlanması açısından uluslararası ticari bir sektör olmuşdur.

Millattan önce dördüncü yüzyıllara dayanan sevgililer günü (valentine day) üzerine bir kaç rivayet vardır.

Roma katolik klisesinin inanışına dayanan bu gün, valentine ismindeki bir rahibin, âşık olduğu kadın aşkına karşılık vermemesi üzerine intihar etmiş ve kalbinin sevdiği kadına gönderilmesini vasiyet etmişdir.

Bir diğer inanış ise yine o zamanın kralı ordu için asker bulmakda zorlanıyormuş. Krala göre erkekler sevdiklerinden vazgeçemiyormuş. Bu sebeple kral ülkesinde evlilik ve nişanı yasaklamış. Fakat Aziz Valentine isminde papaz gizli gizli evlendirmeye devam etmesi üzerine sonunda yakalanan papaz kral tarafından idam edilmiş.

TEKLİF

BodrumSibel | 04 February 2009 18:15

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/10925835.asp?gid=229

Bülent in teyzesinin adı nedir?

BodrumSibel | 20 January 2009 17:59

http://www.milliyet.com.tr/Siyaset/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&Kategori=siyaset&KategoriID=&ArticleID=1048014&Date=16.01.2009&b=Kitaptaki%20kazik%20soru&ver=03

SİYONİST TERÖR

BodrumSibel | 08 January 2009 06:58

Savaşa Hayır!
Savaşa Hayır!

Siyonizm,Filistin topraklarında bir israil devleti kurma çabaları sırasında ortaya çıkmış bir düşünce akımdır.

Bugünkü İsrailin, “kutsal bir savaş” olarak gördükleri bu düşünüş doğrultusunda siyonizmi okul eğitimine kadar taşımışlardır.

İsrail hükümetinin önde gelen yöneticileri tarafından ve milli eğitim bakanı Limor Livnat’ın “okullarda siyonist eğitim almaları gerektiği ni açıkca dile getirmişdir.

Ötö-Nazi

BodrumSibel | 16 December 2008 10:32

ölüm hakkı
ölüm hakkı

Ötanazi, yani insanın ölümü seçme hakkı bir hak mıdır? yoksa intiharla eşdeğer mi bu hala tartışma konusudur.

Sadece nefes almak sizce yaşamakmıdır?

Türk hukukunda intihar suç kapsamına girmiyor, ancak suç olmasa da intihara teşvik eden cezalandırılıyor.

Yaşamak herkesin en doğal hakkı olduğu hâlde sıra ölüme, iyi ölüm özgürlüğüne geldiğinde neden tartışmalar büyüyor?