bildirgec.org

yaz hakkında tüm yazılar

Haydi Çocuklar Buz Diyarı’na!

queen writer | 18 June 2012 13:29

Çocukların severek tükettiği Danino, şimdi yaz ayına özel vanilya aromalı üstelik de “BUZ” gibi… Minikler bu yaz Danino BUZ ile serinlerken bir yandan de Buz Diyarı isimli oyunda eğlenecek.

Kendi buz diyarını yaratmak isteyen çocuklar oyunda ilk olarak; penguen, mamut ve foktan oluşan 3 hayvanla karşılaşıyor. Danino paketlerindeki şifreleri siteye girenler ise buz diyarına Sibirya kurdu, Kutup tilkisi gibi daha pek çok hayvan ve dekoratif eşya ekleyebiliyor. Çocukların görevi ise sıkılan, acıkan, Danino isteyen bu hayvanlarla ilgilenerek ihtiyaçlarını gidermek.

Kampanya dönemi sonunda en fazla puanı elde eden 15 şanslı minik Plasmacar sahibi olacak.

Bisiklette sesinizi duyuramıyor musunuz?

Beacool | 29 May 2011 13:01

Bisiklette sesinizi duyuramıyor musunuz?

İşte ülkemizdeki bisiklet yollarının hali...
İşte ülkemizdeki bisiklet yollarının hali…

Eveet güneşin yüzümüze güldüğü günlerin içindeyiz yine. Her ne kadar gökyüzü bu aralar son veda göz yaşlarını akıtıyor olsa da sıcaklıklar artık iyice yükseldi. Haliyle bazılarımızın kaldırdığı bisikletlerini, patlamayan lastiklerini ve bisiklet şarj cihazlarını çıkarma dönemi de geri geldi…

YAZ YAZ YAZ

linet | 03 May 2011 16:32

Uzun zaman oldu kelimelerimi ekrana aktarmayalı, hep parmaklarım beynime yetişmeye çalışırdı yazarken. Yok durdu sanki ellerim aslında beynim sustu, söylecek sözüm kalmadı.

Sabah 6.10 telefonumun alarmına uyanmak istemedim, o çalmadan kapattım alarmı, işe gitmek gelmiyordu içimden uyumak istiyordum, annemi mi hasta etseydim, babamın şekerini mi yükseltseydim. Kendimi hasta etmiştim kaç kere, nerdeyse 15 günde bir kendim iyi hissetmiyorum diyip o günü kendime tatil ilan ediyordum. Artık yine iyi değilim diye aramak gelmedi içimden. Servise mesaj attım ben bugün yokum diye, ee ne yapacaktım, telefonu kapattım, beynimi de…

Değişik bir deneyim

nihansage | 16 February 2011 21:25

Yaz’ı köyünde geçirenler bilirler.İlginç bir deneyimdir.

Her sabah uyanıpta camın perdesini açtığınızda, önünüze çıkan şey komşunun evinin duvarı değilde dağ manzarasıdır. İnanın bana çok güzel bir manzaradır. Ufukta körfezin suları alabildiğine mavi, hemen yanı başında da dağların yeşili insanı alıp götürür uzaklara.

Sen

Chat Noir 1 | 05 February 2011 12:03

Güneşin doğuşu insanı heyecanlandırıyordu,
Havanın kokusu bir huzur veriyordu,
Sabahın neşesi herkesi etkiliyordu,
Ama tek eksik sen yoktun.
Denizin kokusu anıları tazeliyordu,
Güneşin güzelliği herkesi büyülüyordu,
Sımsıcak kumlar, insanı ısıtıyordu,
Ama tek eksik sen yoktun.
Rüzgarın sesi bir melodi gibi geliyordu,
Yıldızlar ayı kıskandıracak kadar çok parlıyordu,
Gecenin sessizliği düşündürüyordu,
Ama tek eksik sen yoktun.

Güliz Ardilli / İstanbul / 1997

Sıcak Geceler

karuma76 | 05 August 2010 11:45

Sıcak… Evde durulmuyor, odalarda durulmuyor… Duvarlar ateş gibi. Evin içinde serin bir yer bulmaya çalışıyor herkes. Serseri mayın dolu etrafta. Yatabilecek serin bir yer… Hepimizin tek isteği bu. Uyumak işkence oluyor damla damla ve süzülüyor yüzümden. Bu yapılan bir işin alınteri değil, sadece boşa akan damlacıklar. Eriyoruz, gündüz 45 derece sıcaklıkta, gece de nemli ve ateş gibi evlerde eriyoruz. Ne sevgi sözleri söyleyecek güç, ne de sevgiliyi özleyecek bir durum var. Sadece sıcak…
Balkonda aynı, mutfakta aynı, yatakta aynı… Uyku akıyor gözlerden ama korkuyoruz uyumaya. Kalktığımda erimiş olacağım, kalktığımda yağmurda ıslanmış gibi sırılsıklam olacağım.
Keşke yağmur altında yaşasam bu duyguları. sırılsıklam olsam yağmur altında. İçim ürperse serinlikte.
Saat 23:37. Sokak lambası göz kıpıyor uzaktan. Gel diyor, at kendini sokaklara… Sonra duruyor zaman. Bir esinti vuruyor yüzüme. Küçücük ve kısacık… Ama bir saniye de olsa içim ürperiyor, üşüyorum, buz gibi oluyorum ve gözlerimi kapatıyorum.
Yıldırmasın sizi sıcak geceler
Yaz da biter sıcak da biter
Zaman bu durmaz yerinde saatler geçer
Yapılacak tek şey : İyi geceler…

Serinlemek mi? Artık sorun değil!!!

Beacool | 26 July 2010 17:02

Böyle giderse yakında resimdeki gibi olmamız olası...
Böyle giderse yakında resimdeki gibi olmamız olası…

Sıcaklar geldi geliyor derken derecelerin tavan yaptığı günleri yaşıyoruz. Gerekli önlemleri almadan evden çıkmanın ciddi sağlık sorunlarına gebe olmasının yanında ev içi önlemlerinizin yeterli düzeyde olmaması veya yanlış önlemler hem ekonomik hem de sağlık açısından uygulayıcılara pekte iyi olmayan geri dönüşlerde bulunabilmekteler…

Segula GmbH Double Circulator
Segula GmbH Double Circulator

Daha önceki bir yazımda size kışın ısınmanın alternafif yönelerinden bahsetmiştim. Şimdi ise yaz aylarında klima sevmeyen ya da kullanacak durumda olamayanlar için daha ekonomik bir şekilde serinlemeyi sağlayabileceğine inandığım bir üründen bahsetmek istiyorum.

Vodafone Kampanya Bedava sms mms internet Kampanyası

NLPMaster | 13 July 2010 16:51

vODAFONE BEDAVA SMS bedava mms bedava konuşma süresi ve bedava mobil internet kazandıran kampanyası ile siz de kazanabilirsiniz. Vodafone faturasız hat kullanıcıları 30 tl yükleme yapınca bedava 100 dk konuşma 100 mms 100 sms 100 mb internet kazanıyor.
Kampanya istesinde yer alan kampanya burada:
Vodafone kampanya
Vodafone bildirgec haberleri burada: vodafone bedava cep telefonu
Vodafone sayfası burada:

temmuz gelirken haberler

nazokiraze | 27 June 2010 14:36

Şaka maka yazı yarılamak üzereyiz, Temmuz yaklaşırken hemen bir yazı patlatayım dedim, zira günlerdir pek birşeyler yazmaya fırsat bulamamıştım. Üzüme, incire,duta adım adım yaklaşırken , hala dondurucuya konulmamışsa eğer bezelyenin çok az bir zamanı kaldığını, bitmek üzere olduğunu belirteyim. Bununla birlikte enginar ve marulun da mevsimi geçti geçecek. Temmuz çıkınca Ramazan telaşı bizi bekler.

Ayrıca çocukların kaderini belirleyen SBS sınav sonuçları Temmuz ayında açıklanacak.
“Istancool” Festivali 2-4 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da sanat,sinema,moda rüzgarı estirecek.

Ayrıca I. Uluslararası İstanbul Opera Festivali 2-23 Temmuz tarihleri arasında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü katkılarıyla İstanbul’lularla birlikte olacak.

Nokia dan özgürlüğe, harekete ve temiz çevreye katkı!

Beacool | 05 June 2010 16:43

Kabul etmek lazımki bisikletlerde geçmişten bu güne çok gelişti...
Kabul etmek lazımki bisikletlerde geçmişten bu güne çok gelişti…

Yaz geldi. Benim için değil ama birçoğumuz için bisikletlerin tozunu alıp kaldırıldıkları yerden yağlanmaya başlamasının vakti geldi. Hafif akşam güneşinin altında, sahil kenarı keyifli turların atılmasına bazılarımız başladı bile. Bu şanslı kesimi kıskanmıyorum desem yalan olmaz.

Bu ne şimdi?
Bu ne şimdi?

Ben de birçok yere araba yerine isteyerek toplu taşıma ve bisikletle ulaşan ender ve duyarlı kesimin içinde olmaktan gurur duyuyorum. Lakin bu ulaşımlar sırasında bisikletteyken en çok arabayı aradığım durumların başında telefonu şarj edebilme eksikliği geliyordu.