1 – Chromeen hızlı, en kolay kullanımlı tarayıcıdır. güvenlik açısından da en iyisi olduğu söylenebilir. zira tarayıcının arkasında çok büyük bir şirket olan google vardır. eklenti desteği vardır ve sayısı hızla artmaktadır. bir önemli özellik ise eklenti yüklendikten sonra tarayıcının yeniden başlatılmasının gerekmemesi.

Chrome
Chrome

2 – Firefoxyüksek tema desteğine sahip tarayıcının eklenti arşivi oldukça geniştir. şu anda büyük bir değişimin gerçekleştiği 4. sürümünün beta sürümü indirilebilir. mozilla şirketi tarafından yapılan açıklamada 2011 yılı sonuna kadar 7. sürüme ulaşılacağı söyleniyor.

Firefox
Firefox

3 – Safariapple şirketinin en iddialı yazılım ürünlerinden biri. basit görünümüyle ön plana çıkıyor. ayrıca hızlı çalışması tatmin edici seviyede. apple‘ın ürünlerinde standart olarak bulunuyor.

Safari
Safari

4 – Operaçok özellikli tarayıcı karşımızda. dahili pop-up egelleyicisi var. gelişmiş e-posta programı dı var. rss okuyucu ve irc modülü eklenmiş. ve ayrıca görünüş ve içeriği özelleştirebilirsiniz.

opera
opera

5 – internet Explorerişletim sistemiyle birilikte geldiği için dünyanın en popüler tarayıcısı olmuştur. ancak her sürümünde web sitelerinin bazılarının tasarımlarını farklı gösterdiği için tasarımcılar tarafından pek sevilmez. ayrıca yeni teknolojileri desteklemekte rakiplerini geriden takip etmektedir. en son çıkan 9. sürüm ile yapılan testlerde çok iyi sonuçlar alınmıştır.

internet Explorer
internet Explorer

6 – Flockönceleri firefox tabanlı olarak geliştirilen tarayıcı daha sonra geliştiricilerin chrome tarafına geçmesiyle kendisi de chrome tabanlı olmuş ve görünüşü de chroma benzemiş olarak gelişimini sürdürmekte.

Flock
Flock

7 – Maxthonbu tarayıcımız sevimli tasarımı ve tatlı simgelere sahip. sırf bu yüzden bile oldukça fazla seveni var diyebiliriz. tarayıcımızın menülerine baktığımızda rakiplerine göre çok sayıda seçenek olduğunu görmekteyiz. ancak arayüzü çok esnek olarak özelleştirilebilr. internet explorer tarıyıcı motoruna dayalı olarak çalışmaktadır.

Maxthon
Maxthon

8 – Avantözelliklerini kısaca saymak gerekirse; otomatik doldurma, flash animasyonlarını filtreleme, pup-up engelleyici, rss okuyucu, masaüstü modu, 41 ayrı dil desteği.

Avant
Avant

9 – K-Meleonson derce hızlı ve özelleştirilebilir. oldukça da hafif olan tarayıcı mozilla tarafından sürekli geliştirilmekte.

K-Meleon
K-Meleon

10 – SeaMonkeygelişmiş e-posta ve haber modülleri var. ayrıca basit ama küçük işler için işe yarar bir html editörü de var.

SeaMonkey
SeaMonkey

popüler yazılarım:
* 2010’un en iyi bedava 10 programı* 10 temel wordpress eklentisi* en popüler 20 forum sitesi* en popüler 15 facebook uygulaması