bildirgec.org

k meleon hakkında tüm yazılar

en iyi 10 tarayıcı

silver530 | 17 February 2011 15:47

1 – Chrome

en hızlı, en kolay kullanımlı tarayıcıdır. güvenlik açısından da en iyisi olduğu söylenebilir. zira tarayıcının arkasında çok büyük bir şirket olan google vardır. eklenti desteği vardır ve sayısı hızla artmaktadır. bir önemli özellik ise eklenti yüklendikten sonra tarayıcının yeniden başlatılmasının gerekmemesi.

Chrome
Chrome

Php’de browser tespit etme

admin | 16 December 2008 13:36

Program yazarken giriş yapan kişinin kullandığı browser için ekrana gönerilecek olan kodların düzenlenmesi gerekte. İşte bu durumlarda aşağıdaki kodları kullanarak gelen kişinin browser tipini öğrenebilirsiniz. Bu fonksiyon ile AmigaVoyager, Apple Generic, Camino, Ensemble2, Epiphany, Firefox, Firefox 1.0, Firefox 1.5, Firefox 2, Firefox 3, Firefox prerelease, Galeon, Google Chrome, iCab, Iceweasel, Internet Explorer, Internet Explorer 5, Internet Explorer 6, Internet Explorer 7, Internet Explorer 8, K-Meleon, Konqueror, Lynx, Mozilla Minefield, Netscape, NewsCopier, Opera, Pocket Internet Explorer, Radianrss, RssReader, Safari, SeaMonkey, Swiftweasel, Thunderbird, Vienna.

Daha önce hiç duymadığınız ilginç internet tarayıcıları-1

webdedektifi | 26 November 2007 23:58

Smashingmagazine‘deki bu yazıyı tercüme ettim ve parçalar halinde sunuyorum.
İnternet arenasında bildiklerimizin dışında birçok internet tarayıcısı mevcut durumda. Firefox, opera ve internet explorer’ın dışında internette gezinme tecrübenizi ve verimliliği artıracak gelecek vadeden internet tarayıcıları da bulunmakta. Şu anda tam olarak hepsi kullanılmamakla birlikte 100 tane tarayıcı bulunmakta. Bunlardan bazıları(trident-internet explorer,gecko-firefox, webcore-safari, presto-opera 7.0 ve üstü) rendering işlerimlerinde kullanılırken bazıları da farklı çalışma alanlarında kullanılabiliyorlar. Bu çalışmada 20 tane windows-mac-linux ortamında çalışan tarayıcı seçilmiş, bunlar test edilmiş, karşılaştırılmış ve sonuçlar ortaya konmuştur.