bildirgec.org

silver530

11 yıl önce üye olmuş, 59 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Responsy WP – Premium WordPress Theme

silver530 | 06 August 2012 11:42

Bu yazımda sizlere bir tane premium portfolio wordpress teması tanıtacağım. temamızın adı responsy ve themeforest da satılıyor. fiyatı ilk bakışta çok gibi gelebilir ancak theme yi incelediğimiz de çok sayıda özelleştirme özelliğinin olması dikkat çekiyor.

Portfolio kategorisinde sunulan bu ürün kişisel web sitesi kurmak isteyenler için sade ve şık bir tasarıma sahip. ayrıca responsive tasarım denilen mobil cihazlara uygun şekilde tasarlanmış. bunun işlevselliğini incelemek için tema nın demo sitesine cep telefonuzdan girebilirsiniz.

Theme nin kendine özel settings sayfasına baktığımız da çok sayı seçenek karşımıza çıkıyor. responsy wp demo

wp blogunuz için 10 önemli özellik

silver530 | 18 May 2011 14:54

bu yazımızda wp temanıza özellik ekleme konusundan bahsedelim. bunu yaparken wp fonksiyonlarını kullanacağız.

wordpress sitenizi geliştirmek
wordpress sitenizi geliştirmek

navigasyon ekleme: sitenizin daha kolay gezilmes için en başta yapmanızı gereken özelliklerden birisidir. seo ya da artı puan katar. bunun için bir eklenti de kullanabilrsiniz. adı yoast breadcrumbs.

html5 ve seo ilişkisi

silver530 | 16 May 2011 09:22

şimdi size önce biraz html5’ten bahsetmek istiyorum. çünkü html5 ve html4 arasında çok fazla fark olduğu söylenemez.

html5
html5

html5 te eski sürümlere göre yeni etiketler görmek mümkün. işte tam bu noktada seo önem kazanıyor. çünkü bu yeni etiketler seo yu etkileyecektir. o nedenle sitenizde bazı kodları güncellemeniz gerekiyor.

adım adım feed burner

silver530 | 14 May 2011 11:14

feed burner‘a derin bir giriş yapalım ve nasıl çalıştığını öğrenerek ne amaçla da kullanabileceğimize bir bakalım.

feed burner
feed burner

feed burner google tarafından satın alınıp ücretsiz olarak internet kullanıcılarının hizmetine sunulan bir servisdir. daha çok webmaster aracı oalrak da anılır.

üye olmak:

öncelikle google hesabına ihtiyacınız var. şu adresten giriş yapabilirsiniz. “burn a feed right this instant. type your blog or feed address here:” yazısı karşınızda belirecektir.

feed burner
feed burner

siteniz için reklam platformları

silver530 | 24 April 2011 09:23

1 – adhood: 86 binden fazla yayıncısı bulunmaktadır. kendilerinin geliştirdiği reklam modelleri ve yöntemleri vardır. reklamverenler ve yayıncılar için adserver adını verdikleri güçlü bir altyapısı vardır. internet reklamcılığında toolbarsite reklam modelini geliştirmişlerdir. siteye özgü kategori bazlı reklamlıcık yapılır. adhood, turkticaret.net’in bir parçasıdır. istanbul merkezlidir.

adhood
adhood

adım adım google analytics

silver530 | 18 April 2011 11:08

google‘ın bedava hizmetlerinden birisi olan analytics ile ziyaretçilerinizin sitenizde neler yaptıklarını takip edebilirsiniz.

google analytics
google analytics

sitenizin popüler olup olmadığını, en çok hangi sayfalarının izlendiğini nasıl öğrenebilirsiniz? Bedava sayaç servisleri var ama bunlar ayrıntılı istatistikler konusunda yetersiz kalıyor. ayrıca hosting şirketiniz de size bir istatistik programı sağlıyor olabilir. ancak sitenize ekleyeceğiniz küçük bir javascript koduyla daha fazla bilgi edinmeniz mümknün.

gelişmiş istatistik servisleri bu yöntemi kullanırlar ve ücretlidir. ama google’un servisi ücretsizdir. bu servisi kullanmak için kaydolmanız, ayar yapmanız ve verilen kodu sitenize eklemeniz yeterlidir.

bu yazımızda, google analytics’e kaydolup sitenize eklemeyi ve bu servisin raporlarının nasıl kullanıldığını anlatacağız.

ilk olarak google analytics sayfasına gidiniz. gmail hesabınızla giriş yapabilirisiniz.

google analytics
google analytics

internet’ten telefonla görüşün

silver530 | 11 April 2011 13:46

yurt dışı telefon görümesi yapanlar skype‘yi iyi bilirler. bu programın popüleritesi çok yüksek ve kullanıcı sayısı da artmaya devam ediyor. bunun bir nedeni de microsoft‘un icq‘yu tahttan indirmesi ve messenger’ın webcam gürüşmelerinde sorunlar yaşaması da var.

skype
skype

internetten ders çalışmak

silver530 | 11 March 2011 12:01

ders çalışmak bazı öğrenciler için kabus olabilir ama bu kabus internet sayesinde eğlenceli bir hale dönüşebiliyor. nasıl mı, tabiki de ttnet vitamin ile. bu servis ilköğretim ve lise müfredatında bulunan dersleri içeriyor.

ttnet vitamin
ttnet vitamin

ilkokul bölümü okuma bilenlerin rahatlıkla kullanablecekleri ve üst sınıflarında anadolu liseleri için araştırma yapabilecekleri şekilde tasarlanmış. program milli eğitim bakanlığının programlarına uygun hazırlanmış. konular basitten başlıyor ve ilerledikçe detaylı ayrıntılara giriliyor. matematik, fizik, kimya, biyoloji, dil ve anlatım, ingilizce öğrenim paketleri var.

ücretsiz oyun sunucusu

silver530 | 07 March 2011 18:34

eskiden internetten oynanılacak oyunlar flash oyunlarıydı. oysa ki günümüzde geniş bant sayesinde hızlı internet bağlantıları kurulabiliyor ve takılmadan oyun oynamak mümkün hale geliyor. şimdi yüksek grafiklere sahip oyunları internetten bir sunucuya bağlanarak diğer ülkelerdeki insanlarla ücretsiz aynı oyunu paylaşmayı sağlayan oynasana sunucusunu tanıyalım.

oynasana.com
oynasana.com