bildirgec.org

maxthon hakkında tüm yazılar

En iyi browser su anda hangisi?

cenkkorbo | 04 May 2011 10:43

Google Chrome

Rakiplerine göre çok yeni olmasına rağmen kullanıcı rahatlığı, hızı ve Sistem belleğini tüketmemesi açısından tarayıcıların zirvesine yerleşmeyi başarmış ve bir çok kişininde vazgeçilmezi olmuştur. Chrome için söylenecek tek şey hala kurup denemediyseniz büyük bir kayıp içerisindeniz.

en iyi 10 tarayıcı

silver530 | 17 February 2011 15:47

1 – Chrome

en hızlı, en kolay kullanımlı tarayıcıdır. güvenlik açısından da en iyisi olduğu söylenebilir. zira tarayıcının arkasında çok büyük bir şirket olan google vardır. eklenti desteği vardır ve sayısı hızla artmaktadır. bir önemli özellik ise eklenti yüklendikten sonra tarayıcının yeniden başlatılmasının gerekmemesi.

Chrome
Chrome

browser savaşlarının yeni yüzü Maxthon

hasantsc | 18 February 2010 12:18

Web’i ele geçirin sloganıyla internet dünyasına bomba gibi düşen, 342.000.000 download ile çok büyük ilerleme kateden ve hr geçen gün büyüyüp gelişen bir tarayıcı maxthon. 1400 ü aşkın eklentiye sahip maxthonu istediğiniz her şekile sokabilir ve kullanabilirsiniz

Temalar,kaplamalar,sekmeler ve yerleşim düzenleri…
herşey senin elinde.

Menüleri, Geçiş tuşları, Kelime kod adları, Araç çubuklarını ve fare hareketlerini kullan. Her şey sana kalmış. İstediğiniz gibi kullanabilir ve browserinizi yönetebilirsiniz.

Buyrun hemen indirin.

Hiç duymadığımız Web tarayıcıları

rhymes | 18 January 2010 14:31

Firefox, Chrome, Internet explorer, safari ve opera gibi tarayıcıları ya kullanıyoruzdur ya da en azından isimlerine aşinayızdır. Ama daha önce duymadığımız ve enteresan özellikli tarayıcılar da var. Buyrun hep birlikte görelim:

Stainless
Stainless, google chrome’a karşı oluşturulmuş bir tarayıcıdır. en önemli özelliği ise aynı siteye farklı sekmelerden farklı kullanıcı hesapları ile bağlanabilmektir.

İşletim Sistemi: OS X Leopard ve Snow Leopard.

Maxthon
Maxthon, geniş ayarlanabilir özellikleri ve güvenliğiyle göze çarpıyor. Güvenlik açısından spyware, malware ve viruslere karşı korumaktadır. Ayrıca yaklaşık 1400 tane fonksiyonel plugin desteklemektedir.

İşletim Sistemi: Windows

Sleipnir
SLEIPNIR, japonya’da en çok kullanılan tarayıcıdır. Aynı zamanda bu tarayıcıda da Plugin ve Skin desteği bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza uygun bir şekilde özelleştirebilmeniz mümkün.

Moe Designdan Moe Scroll 1.7

kenanaltun | 10 July 2009 12:21

Moe Design Joomla CMS içerik yönetim sistemi kullananlar için Joomla 1.5 uyumlu Moe Scroll ürününün 1.7 versiyonunu duyurdu.
Bu ürün ile birlikte Joomla kullanılan web sitelerinde duyuru ve güncel bilgileri isteniler yerde sunmak mümkün.
Birbirinden farklı şekillerde; metin, paragraf, resim, html içerik vs. istenildiği şekilde ve birbirinden farklı efektlerle yayınlanabiliyor.
Moe Scroll demosu için burayı tıklayınız.
Moe Scroll; Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Internet Explorer, Apple Safari, Opera, Maxthon gibi en popüler tarayıcılarda sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Web Tarayıcı Yarışı

KURTULUSCU | 28 October 2008 17:13

web tarayıcıları
web tarayıcıları

Web Tarayıcıları arasında
İnternet Explorer Daha çok windows ile birlikte yüklü geldiği için
Firefox Hem hızlı hem kaliteli,hemde açık kaynak olmasıyla internet explorer ile en çok yarışan tarayıcı olmasından
Opera Kalitesiyle ve hızıyla haklı olarak.
Chrome Arkasındaki büyük güçün etkisiyle.
Hep ön planda ve en çok bilinen tarayıcılar.Peki tarayıcılar sadece bunlarlamı sınırlı.Tabiki de hayır.
Çünkü en az onlar kadar kaliteli daha birçok tarayıcı mevcut.Bunlardan birkaç tanesi.
Flock,
Maxthon,
Safari,
Mozilla Firebird,
Netscape

Link Sorunu

haali | 15 September 2008 14:46

Meraba arkadaşlar,
benim tarayıcılar hakkında bir sorum olacaktı. Mesela Firefoxta bir linke veya butona tıklarken onu kare içine alıyordu aşağıdaki resimdeki gibi

örnek
firefox

neyseki buradaki adreste nasıl düzeltileceği anlatılmış oradan öğrenip düzelttim. Bilgisayarda birde Maxthon yüklü ondada aynı şekilde sorun var. Onu nasıl düzeltebiliriz acaba?

Firefox için URL Kod eklentisi

sipazilla | 03 September 2008 13:23

Maxthon‘un URL Kod özelliğini bilmeyenler için özetleyeyim; Yer İmlerimizde kayıtlı olan http://addons.mozilla.org/ şeklindeki bağlantıyı eklenti olarak etiketliyoruz, daha sonra siteyi ziyaret etmek istediğimizde adres çubuğuna eklenti yazmamız yeterli oluyor. Fakındayım eklenti tanıtımı gibi oldu ama ben bu özelliği taşıyan bir eklenti henüz bulamadım eğer biliyorsanız sizden istiyorum.

Bu arada araştırırken iki eklenti buldum onları paylaşayım.

Enter Selects

Maxthon hakkında bir soru

yuchell | 26 February 2008 14:07

geç keşfettiğim, ancak şu an son derece memnun olduğum bu tarayıcıyla ilgili bir sorum olacak;
firefox’taki gibi ‘adblock plus’ eklentisi sanırım mevcut değil. engellemek istediğimiz öğenin üstüne geldiğimizde çıkan simgeye tıkladığımızda reklam avcısıyla yakalıyoruz, fakat o sayfayı yenilediğimizde veya o sitede herhangi bir başka sayfa açtığımızda reklam aynı yerde yine çıkıyor, oysa firefoxta adblock eklentisiyle engelle dediğimiz resim/animasyon, isterse çok farklı bir sitede olsun yine engellenmiş oluyor.
anlayabildiğim kadarıyla filtre üreterek bu sorunu kökten halledebiliyoruz, bu konu hakkında bana bilgi verebilecek birisi var mı acaba?