bildirgec.org

flock hakkında tüm yazılar

en iyi 10 tarayıcı

silver530 | 17 February 2011 15:47

1 – Chrome

en hızlı, en kolay kullanımlı tarayıcıdır. güvenlik açısından da en iyisi olduğu söylenebilir. zira tarayıcının arkasında çok büyük bir şirket olan google vardır. eklenti desteği vardır ve sayısı hızla artmaktadır. bir önemli özellik ise eklenti yüklendikten sonra tarayıcının yeniden başlatılmasının gerekmemesi.

Chrome
Chrome

Flock 2.5, Facebook Chat ve Twitter Search ile Geliyor…

algoz | 20 May 2009 20:15

Mozilla tarafından açık kaynak kodlu olarak geliştirilen firefox tarayıcısının mimarisi üzerine inşa edilen ve kendini sosyal web tarayıcı (the social web browser) olarak tanımlayan flock *; 2.5 versiyonu ile sosyal web’in en popüler 2 aktörü olan facebook ve twitter ile daha entegre bir yapıya sahip.

Twitter Search özelliği ile twitter’da aramalar yapabilir ve aramalarınızı kayıt ederek sonraki zamanlarda tekrar gözden geçirebilirsiniz.
ayrıca resim, video, link veya metin gibi içerikleirinizi sürükle-bırak ile kolayca twitter’da ve diğer sosyal ağlarda (MySpace veya Facebook gibi) paylaşabilirsiniz.
Önemli bir özellik te, bu paylaşımlarınızı twitter’da yaptığınızda url adreslerini kendiliğinden kısaltması.

flocku türkçe isteyenler el kaldırsın

admin | 02 January 2009 11:19

Merhabalar benim siz bildirgeç okurlarından ve yazarlarından bir isteğim olacak ben internette gezinmek ve web 2.0 nimetlerinden yararlanmak için firefox tabanlı bir yazılım olan flock web tarayıcısını kullanıyorum.Bu arada sürekli yenilenen sürümlerinde yeni dil destekleri geldi ve bu dil destekleri arasında arapca, gürcüce gibi diller varken bizim kullandığımız türkçenin olmaması içime işledi ve nasıl türkçe çeviri yapabilirim derken firefoxun türkçele yamasını flockauyguladım ve oldu fakat bir kısmı yapamadım yapamadığım kısım da flockufirefoxdan ayıran özelliklerin türkçe yamasını yapamadım ve
Flockun
kendi uygulamalarını türkçeleştiriyorum fakat çalışmıyor bende türkçenin bazı karekterinin bilgisayar dünyasına uyumlu olmadığını bildiğimden ve o karakterleri bilgisayar dünyasına göre nasıl düzenlendiğini bilmediğimden siz pilli networkun üyelerinden yardım ve desteklerinizi bekliyorum.

Web Tarayıcı Yarışı

KURTULUSCU | 28 October 2008 17:13

web tarayıcıları
web tarayıcıları

Web Tarayıcıları arasında
İnternet Explorer Daha çok windows ile birlikte yüklü geldiği için
Firefox Hem hızlı hem kaliteli,hemde açık kaynak olmasıyla internet explorer ile en çok yarışan tarayıcı olmasından
Opera Kalitesiyle ve hızıyla haklı olarak.
Chrome Arkasındaki büyük güçün etkisiyle.
Hep ön planda ve en çok bilinen tarayıcılar.Peki tarayıcılar sadece bunlarlamı sınırlı.Tabiki de hayır.
Çünkü en az onlar kadar kaliteli daha birçok tarayıcı mevcut.Bunlardan birkaç tanesi.
Flock,
Maxthon,
Safari,
Mozilla Firebird,
Netscape

çevreci web browser : flock eco-edition

hkmt | 28 April 2008 10:17

mozillanın desteklediği sosyal web tarayıcısı flock, tarayıcısının yeni versiyonunu yayınladı. buradan indirebileceğiniz flock eco-edition çalıştırıldığında karşınıza çıkan myworld sekmesi içerisinde internette çevrecilik ile ilgili en son haber, video ve resim görüntülerine ulaşabileceksiniz. ayrıca çevre ile ilgilenen birçok site sık kullanılanlara eklenmiş hem toolbarda hem de sayfa içinde sütun olarak gösterilmekte.

browserdan yapılacak her aramadan flock‘un para kazanacağı ve bu yılın sonunda toplanan paranın %10 unun flock kullanıcılarının onaylayacağı çevreci bir kuruma bağışlanacağı belirtiliyor.