bildirgec.org

microsoft hakkında tüm yazılar

Microsoft’tan 400 Milyon Dolar’lık Yeni Sistem – Outlook

zvitamini | 02 August 2012 13:59

outlook
outlook

İnternet dünyasının devi Microsoft e-mail hizmeti olan Hotmail’i Outlook ile değiştirmek ve tamamen kaldırmak üzere büyük bir adım attı. Microsoft bu yeni sistem için 400 milyon dolarlık bir bütçe ayırarak, sade ve okunaklı ve mavi rengin ağırlıklı olarak kullanıldığı bir ara yüzle kullanıcılarının karşına çıktı. Alışık olduğumuz Hotmail hizmetine bundan sonra Outlook.com üzerinden giriş yaparak sisteme ulaşım imkanına sahip olacağız.

Dünya genelinde ortalama olarak 350 milyon ziyaretçisi olan e-mail hizmetiyle birinci sırada yer alamaya devam edecek gibi görünen Microsoft, yeni sistemi Outlook ile de birçok kişiyi mutlu edecek bir işe imza attığını yakın zamanda gösterecektir.

outlook
outlook

Tam sayfa olarak kullanıma sunulan Outlook’ta açılır bir menüyle birlikte karşımıza; posta, kişiler, takvim, skydrive gibi tatlı ve renkli kutucuklar kısa yol olarak görülmektedir. Ayrıca sosyal medya hesaplarının entegrasyonu ile; Facebok, Mesenger, Twitter gibi hesaplara erişim ve sohbet seçeneği de düşünülmüştür. Tüm bunların yanında e-posta gelen kutusuna eklenen kategorileştirme özelliği de, düzenli bir depolama hizmeti için dikkat çekmekte. Aile, arkadaş ve iş mailleri gibi klasörler ismiyle hem gelen kutusundaki karmaşıklık çözülmüş hem de görsellik açısından keyif verecek bir işe daha imza atılmıştır.

Ne Yazdığınızın Farkında mısınız?

genc01 | 24 June 2011 10:52

Her gün sizlere burada çok sayıda yazı paylaşılıyor. Bu yazıları içtenlikle yazmaya özen gösteriyoruz. Bazen hepimize tebessüm ettiren, yapılan küçük hatalardan bahseden yazılarda yayınlanıyor. Ama bazen tebessüm edip geçtğimiz bir olay tehlikeli boyutlara ulaşabilir. Size kısaca bahsedeyim.
Bir zamanlar Microsoft’ un resmi Polonya sitesinde bir fofoğraf yayınlandı. Bu fotoğraf, ABD sitesinde yayınlanan fotoğrafla neredeyse aynıydı.Tek bir farkla tabi. ABD sitesinde yayınlanan fotoğrafta masaya oturan siyahi bir Amerikalı var; Polonya sitesinde ise siyahi adamın yerine beyaz bir adam oturuyor. Vücut aynı sadece kafa Photoshop ile değiştirilmeye çalışılmış. Sadece çalışılmış çünkü yapan çok kötü bir iş çıkarmış. Ortada tebessüm edilecek bir hata var. Fakat işin korkunç yanı siyahi adamla beyaz adam yer değiştirmiş ya ; bu olay Microsoft gibi bir dünya devine ırkçı damgası vurmak için yeterli olmuş. İnternette araştırırken gözüme çarptı bi sitede ”Irkçı Microsotf!” adıyla başlık atmışlar. Düşünün yani nerden nereye gelmiş olay. Bu kadarına da pes denir.

Google Windows’a meydan mı okuyor?

kerimsarigul | 24 May 2011 11:48

Google Chrome - Microsoft Windows
Google Chrome – Microsoft Windows

Google bir ay sonra Google Chrome işletim sistemli ilk dizüstü bilgisayarı piyasaya sürecek. Sistemin en büyük özelliği program ve dosyaların uzak sunucuda saklacak olmasıdır.

Google geçen hafta Chromebook isimli ilk dizüstü bilgisayarların Samsung ve Acer tarafından piyasaya süreleceğini açıkladı. 15 Hazirandan itibaren Amerika, İngiltere, Almanya, Hollanda, İspanya, Fransa ve İtalya’da satışa sunulacak. Acer marka 11.6 inç bilgisayarın 349 Dolara, Samsung marka 12.1 inç bilgisayarın 499 Dolara piyasaya sürüleceği konusunda Google açıklama yaptı.

USB EKRAN KARTI!

Beacool | 04 April 2011 10:33

USB EKRAN KARTI!

Sunix Vga2788
Sunix Vga2788

Sunduğu yüksek hızlar sayesinde Usb3 ile hayatımızda birçok şeyin değişeceği kesin. Şuan piyasada çok yaygın olmasa da zamanla usb2 nin tahtına kurulacağı da aşikâr. Gün geçmiyor ki yeni ve ağız sulandıran teknolojik oyuncaklar usb3 ile duyurulmasın. İşte bunlardan biri de şuan size tanıtacağım dünyanın İLK USB3 HARİCİ EKRAN KARTI!…

Sunix firmasının ürettiği VGA2788 ekran kartı süper hızlı USB3.0 arabirimi kullanarak edindiği I/O bant genişliği ile (kendi deyimleri ile) devrimsel bir şekilde pclerin yüksek hız ihtiyaçlarına çözüm üreterek tüketici elektroniği ve iletişim cihazlarına yepyeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Usb2’den 10 kat daha hızlı Usb3.0 arabirimi ile Sunix‘in VGA2788 isimli kartı vga performansında işlemlerde cpu yükünü önemli ölçüde azaltıyor.

Google’dan ‘L’ Demeden Leblebiyi Anlayan Özellik

aycsoft | 22 March 2011 15:57

Google Chrome hızda kendini bile aştı. Sadece teknolojisiyle değil! Bu sefer anlayışı ile rakiplerinin başını öne eğdirdi.

Google Chrome'dan 'leb' demeden Leblebi'yi Anlayan Özellik... :D
Google Chrome Leblebi Özelliği 😀

Google Chrome’un Windows versiyonunda yeni uygulamaya koyduğu bir özellik sabah sabah gözlerimi kamaştırdı. Tam bildirgec.org yazacaktım ki “b” tuşuna basar basmaz Bildirgeç karşımda beliriverdi. O’da ne siteyi siz yazarken Enter tuşuna basmadan anında yükledi. Denedim diğer sitelerde de aynısını yaptı. Kendi kendime dedim ki: “Bu sefer Google kendini bile aştı!”. Gerçekten de hız için neredeyse takla atan tarayıcıların ve biz kullanıcıların aklına bile gelememiş basit bir yöntemi uyguladı sadece!

HTPC’ye Alternatif

Beacool | 20 March 2011 13:44

HTPC’ye Alternatif

Veebeam

Televizyon anlayışı değişiyor. Tv deki bu yadsınamaz. Full hd nin bile yavaş yavaş aşılmaya başladığı bir dönemin içindeyiz. Bu teknolojinin ilk çıktığı günleri hatırlıyorum da o dönemler görüntüyü bırakın çoğaltmak iletmek dahi pek istikrarlı değildi.

Günümüzde ise gelişen teknoloji hdmi kablolarla bu gayet basit. Hatta bu kablolar versiyon numaralarına bile sahipler. Görüntüyü çoğaltmak ta iki tak çıkarla mümkün. Ama halen bir sorun var. Kablosuz iletmek…

word 2007 ipucu

maydesign01 | 12 March 2011 18:33

word ipuçları
word ipuçları

microsoft ofis paketinden word kullanıcıları sayfanıza hazır metin getirmek isterseniz rand() komutunu kullanabilirsiniz.yapmanız gereken =rand()yazmak, bu şekilde sayfanıza 3 paragraf getirebilirsiniz. gelmesini istediğiniz paragraf ve satır sayısını da belirtebilirsiniz; =rand(2) dediğinizde 2 adet paragraf ekrana gelir, satır sayısınıda belirtmek isterseniz =rand(3,4) yazmanı gerekir; 3 paragraf ve 4 er satırlık (4+1=5 satırlı)

kaynak

google chrome 10 – 11 beta

lazaronnie | 21 February 2011 13:59

chrome crankshaft versiyonu ve v8 javascript motorunun hız artış grafiği
chrome crankshaft versiyonu ve v8 javascript motorunun hız artış grafiği

google, dün daha fazla kararlılık ve uyum vaad eden, beta 10 kullanıcı sürümü ve geliştiriciler için beta 11 olmak üzere iki yeni sürüm duyurdu. geçtiğimiz 6 haftalık süre zarfında da google yine boş durmamış, kilometre taşı sayılabilecek silent-auto update mechanism (sessiz güncelleme motoru) özelliğiyle adından söz ettirmeyi başarmıştı. ancak görülüyor ki yeni sürümde de yine boş durmamışlar. bir çok önemli özelliğin kullanıma sunulduğu yapılan açıklamalar arasında.

en iyi 10 tarayıcı

silver530 | 17 February 2011 15:47

1 – Chrome

en hızlı, en kolay kullanımlı tarayıcıdır. güvenlik açısından da en iyisi olduğu söylenebilir. zira tarayıcının arkasında çok büyük bir şirket olan google vardır. eklenti desteği vardır ve sayısı hızla artmaktadır. bir önemli özellik ise eklenti yüklendikten sonra tarayıcının yeniden başlatılmasının gerekmemesi.

Chrome
Chrome