bildirgec.org

avant hakkında tüm yazılar

en iyi 10 tarayıcı

silver530 | 17 February 2011 15:47

1 – Chrome

en hızlı, en kolay kullanımlı tarayıcıdır. güvenlik açısından da en iyisi olduğu söylenebilir. zira tarayıcının arkasında çok büyük bir şirket olan google vardır. eklenti desteği vardır ve sayısı hızla artmaktadır. bir önemli özellik ise eklenti yüklendikten sonra tarayıcının yeniden başlatılmasının gerekmemesi.

Chrome
Chrome

Sleepytime Gorilla Museum

SemiGodSix | 16 February 2011 09:31

SGM ilginç kıyafetleri ve makyajları ile
SGM ilginç kıyafetleri ve makyajları ile

Beş adet multi-enstrumantalistten oluşan Avant-Garde rock/metal grubu Sleepytime Gorilla Museum, California çıkışlı bir grup. Müzikleri kadar görünüşleri de oldukça acayip olan grup çok geniş bir kitleye hitap etmemesine rağmen özellikle kadrosundaki Carla Kihlstedt bazı projelerinde Tom Waits gibi önemli bir isimle çalışmış.

Grubun yaptığı müziğin en ilginç yönlerinden biri geleneksel enstrumanların yanında kendi ürettikleri (Çoğu grup elemanlarından Dan Rathburn tarafından üretiliyor) custom-made enstrumanlar da kullanıyorlar. Bu da zaten hem melodik hem de ritmik olarak oldukça sıradışı olan müziklerini iyice enteresan kılıyor.

Otomatik İnsan Yıkama Makinesi

zabun | 17 April 2009 00:37

Banyo yapmak için ne tür bir yol seçersiniz; duş almayı mı ya da hamamda keselenmeyi mi tercih edersiniz? Peki bir makinede yıkanmaya ne dersiniz? Yanlış okumadınız, Japon Avant şirketi ürettiği Otomatik İnsan Yıkama Makinesi (Automatic Human Washing Machine) ile size farklı bir seçenek sunuyor. Avant Santelubain 999, tam otomatik olarak kullanıcının banyo ve bakımını gerçekleştiriyor ve kullanımdan sonra kendi kendini temizleyip, sterilize ediyor. Santelubain 999’un marifetleri ise şunlar: