bildirgec.org

firefox hakkında tüm yazılar

firemath eklentisi, firefox

mdemir85 | 09 May 2011 15:17

firefox ve onun eklentileri için denecek bir söz yok.
fakat onun eklentileri açısından çıtayı yukarılara doğru iten bir eklentiden bahsedeceğim, eklentimiz firemath.

firemath
firemath

Mozilla Firefox 4.0.1 yayınlandı.

TheFox | 06 May 2011 12:45

Yeni Mozilla Firefox 4.0.1
Yeni Mozilla Firefox 4.0.1

Mozilla’nın internet tarayıcısı Firefox yeni sürümü 4.0.1 yayımlandı. Firefox kurulum esnasında eski sürümünden 6 kat daha hızlı olduğunu söylüyor ve kurulumdan sonra ilk göze çarpan yeni görünüm google chrome’a benziyor sekmeler olsun, linklerin üzerine geldiğinizde sol altta çıkan url olsun chrome a çok benziyor.

En iyi browser su anda hangisi?

cenkkorbo | 04 May 2011 10:43

Google Chrome

Rakiplerine göre çok yeni olmasına rağmen kullanıcı rahatlığı, hızı ve Sistem belleğini tüketmemesi açısından tarayıcıların zirvesine yerleşmeyi başarmış ve bir çok kişininde vazgeçilmezi olmuştur. Chrome için söylenecek tek şey hala kurup denemediyseniz büyük bir kayıp içerisindeniz.

Limitleri Zorlayan HTML 5 ve WebGl Örnekleri

maxhoper | 04 April 2011 17:40

Mozilla grubu firefox 4 ile birlikte tarayıcısının html 5’e verdiği desteği ve stabilitesini göstermek amacıyla birbirinden başarılı demoların ve tasarımların bulunduğu bir internet sitesi hazırladı.

web o wonder
web o wonder

Söz konusu siteye Web O'(pen) Wonder dan ulaşmak mümkün.
web o wonder ziyaretçilerine html 5 ve/veya webgl ile hazırlanmış özel tasarımlardan örnekler veriyor.
webgl: bilindiği üzere açık kaynak kodlu bir opengl api’si ve javascript ile yazıldı. webgl herhangi bir ekstra yazılım gerektirmeksizin tarayıcı üzerinden 3d objelerin modellenmesinde kullanılabiliyor.

Internet Explorer 9 u kullanmak için 9,5 (dokuzbuçuk) iyi neden

thomasguven | 21 March 2011 10:57

Microsoft İnternet Explorer 9 u kullanmak için 9,5 (dokuzbuçuk) iyi, neden?

IE9
IE9

Internet Explorer 9’un Google Choreme ile savaşı.
Çoğumuzun bildiğigibi Microsoft resmi olarak İnternet Explorer 9(Ag tarayıcısı-Kaşif) ‘u piyasaya sürdü.
Deneme sürümünü kullanan bir çok kişi kimi zaman bugüne kadarki en iyi versiyon kimi zaman ise bütün işlerini berbat eden versiyon olarak değerlendirdi.

Ama Microsoft ve İnternet için bu gün yeni bir gün. Sonunda Google Chrome tarayıcısıyla kafa kafaya gelme günü.
Windows kullanıcıları şimdi İnternet Explorer’a geçmenin iyi olup olmayacağını düşünüyorlar. Eski versiyonları kullanan bir çok kullanıcı şu anki durumlarından çok memnun olabilir. Diğerleri Chrome, Firefox veya Opera kullanıyor olabilirler ama İnternet Explorer 9’a geçmenin ne gibi yararları olacağını da merak ediyorlardır herhalde.

Güvenliğiniz için 5 eklenti

akbelen79 | 03 March 2011 11:31

İnterneti hepimiz hassas verilere ulaşmak ve paylaşımda kullanıyoruz . Ama özel bilgilerimizin başkalarının eline geçmemesi için ,başımızın ağrımaması için dikkatli olmalı ,netimiz için güvenlik duvarları oluşturmalıyız.Güvenliğimiz için burada size 5 adet yardımcı aracı size tanıtacağım.
web sitelerindeki reklam kodlarını engellememizi sağlıyor. bu yardımcılar için örnek; firefox,Chrome vb. proğramlardır.
firefox,popüler web sitelerine şifrelerimizle giriyoruz lakin gerisinde işlem yaparken ki güvenliğimizi de bu proğram sağlıyor.
LastPlass, Bu proğram bütün size ait şifreleri saklıyor ve siteye özel kırılması zor parolalar üretmenize yardımcı oluyor. bütün tarayıcılarda kullanılıyor.
NoScripts, Sadece firefox’ta çalışıyor ve tek iş yapıyor.jawascript,flashvb. tarayıcı penceresinde yüklenen kodları engeller.Sadece güvenilmeyen kaynaklardan gelen eklentilerin önüne geçmesi bile bize yeterli olur aslında.

en iyi 10 tarayıcı

silver530 | 17 February 2011 15:47

1 – Chrome

en hızlı, en kolay kullanımlı tarayıcıdır. güvenlik açısından da en iyisi olduğu söylenebilir. zira tarayıcının arkasında çok büyük bir şirket olan google vardır. eklenti desteği vardır ve sayısı hızla artmaktadır. bir önemli özellik ise eklenti yüklendikten sonra tarayıcının yeniden başlatılmasının gerekmemesi.

Chrome
Chrome

Webmasterlar İçin Firefox ve Chrome Eklentileri

justinlee | 10 February 2011 17:21

Şüphesiz ki webmasterlerın ve web ile ilgili işleri olanların çoğu tarayıcı olarak Firefox ve Chrome kullanıyor.
Firefox ve Chrome kullanıpta bunların eklenti nimetinden faydalanmamak olmaz. Sizler için (özellikle web tabanlı işleri olanlar için) en kullanışlı 4 firefox eklentisi: