KABLOSUZ USB ÇÖZÜMÜ

Wireless USB Kit Evet evet sizde istiyorsunuz...
Evet evet sizde istiyorsunuz…

Aslında şuan farklı bir ürün için başka bir yazıyı yarılamıştım. Ama internette, şuan size tanıtacağım ürünü görünce fikrim değişti. Geçenlerde size kolay ev içi usb iletişimini sağlayan bu ürünü ve kablosuz görüntü ileten şu ürünü tanıtmıştım. (yazımın kuvvetlenmesi için onları da okumanızı öneririm) Ama bu cihaz sanırım birçoğumuz için daha önce yazdığım üründen daha yararlı olacaktır…Düşünün bir: artık hayatımızdaki cihazların hemen hemen hepsi usb uyumlu olarak üretiliyor. Şöyle bir masa üstüme baktığımda dahi sadece masamda yedi adet usb ürünü görebiliyorum. Pekiyi biri size bunları kablosuz olarak da kullanabileceğinizi söylese tepkiniz ne olurdu?

Wireless USB Kit
Wireless USB Kit

Wireless USB Kit (ya da Wireless USB Adapter Set) isimli bu cihazımız şuan piyasada bulunan tüm usb cihazları kablosuz olarak iletmek üzere tasarlanmış bana göre çok güzel bir ürün. Bu kiti satın aldığınızda içerisinden iki farkli kilit cihaz çıkıyor. Bunlardan ilki bilgisayara direkt olarak bir dongle olarak bağlanan kablosuz alıcı. Diğeri ise üzerine usb cihazınızı bağladığınız ve ona kablosuz özelliği kazandıran bir nevi dock sistemi.

Wireless USB Kit Çalışma Grafiği
Wireless USB Kit Çalışma Grafiği

Basit bir şekilde sadece tak ve çalıştır olarak hiçbir network bilgisine gerek kalmadan kullanabileceğiniz Wireless USB Kit taktığınız anda çalışmaya başlıyor. Sanki yanı başınızdaymış gibi uzaktaki flash belleklere, yazıcılara, hatta hublara bağlanabiliyor. Hızını bağladığınız cihaza göre ayarlayan (optimize) edebilen yapıya sahip bu cihaz şuan piyasadaki tüm usb lerle çalışıyor. USB-IF Sertifikası sahibi Wireless USB Kit, Windows 7, Vista, ve XP uyumlu olarak çalışabiliyor.

Wireless USB Kit Kutu
Wireless USB Kit Kutu

Örneğimi yine geçmiş yazılarıma bağlı ilerleteceğim. Bu sayede Wireless USB Kit in faydası sanırım daha önem kazanacak.
Evinize almış olduğunuz dev ekran televizyonunuza hem daha kaliteli görüntü almak hem de daha özellik kazandırmak için bir htpc de satın almaya karar verdiniz. Fakat yeni bir htpc neredeyse aldığınız televizyona yakın bir fiyat sahibi olduğundan alternatif yollara başvurdunuz. Derken sitemizde tanıttığım geçmiş yazıma rast gelerek (Beni neden twitterdan takip etmiyorsunuz ki?) oturma odanızda bulunan canavar gibi pc nizle salondaki yeni televizyonunuza görüntüyü sorunsuz bir şekilde ilettiniz. Ama bir problem var kontrol için sürekli içeri gitmeniz gerekiyor.Onu sorunu da Wireless USB Kit alarak çözümlüyorsunuz. Salona yine geçmişte tanıttığım klavye+mouse çözümü bu ürünü alarak artık dev ekranınızda sorunsuzca film izliyor internette dolaşıyor hatta oyun oynuyorsunuz. Kaba bir hesapla yeni bir htpc yerine burada tanıttığım ürünleri satın alıp kullanarak yaklaşık 450$ kara geçmeniz mümkün. Sizce de mükemmel bir çözüm değil mi?

Wireless USB Kit Yer kaplamamaları en büyük artılarından...
Yer kaplamamaları en büyük artılarından…

Eğer halen yazımı okumaya devam ediyor ve Wireless USB Kit sizin de ilginizi çekiyorsa onu 70$ a bu adresten alabilirsiniz…Son olarak aklıma takılan bir soru var. Bu Wireless USB Kit e kablosuz wi-fi dongle taksak ne olur acaba?