bildirgec.org

iletişim hakkında tüm yazılar

Medya Şaklabanları tasarım ve içeriğini yeniledi

il010472 | 02 May 2011 21:11

Medya okur yazarlığı üzerine tartışmalar devam ederken insanlar hep aynı haberleri okumaktan sıkıldı. Ayrıca yandaş,destekçi vb medyaların türediği bir ortamda tamamen yandaş olmayan medyanın öteki gündeminden haberler veren internet sitesi medya şaklabanları yenilendi.
Daha önceleri blog mantığı içerisinde olan site yeni ve medya üzerine bilinen yazarlarında eklenmesiyle haber sitesi düzenine girdi. Genç iletişim öğrencilerinin yazılarını gönül rahatlığı ile yazdığı yalaka ve kayırılmış haberlerin olmadığı medya haberlerini okumak isteyenler, yeni tasarımıyla Medya Şaklabanlarını ziyaret edebilirler…

Patronlar için iletişim becerileri

bithikotsis | 17 April 2011 20:14

Performans değerlendirme ne kadar doğru yapılabiliyor?
Sorulduğunda, insan kaynakları yöneticilerinin çoğunluğu bu ekip üyeleri için bunun en önemli aygıt olduğunu üsteleyebilecek. Gerçekte, genel olarak, yöneticiler, denetçiler ve çalışanlar, ik’cıların bu düşüncelerinden nefret etmiştir ve nadiren uygulamıştır.

Yöneticiler, sürecini geciktirmek için çeşitli nedenlerden ararken İnsan kaynakları uzmanları, bunları yaparken insanları bekletebiliyorlar da.
Bunun nedeni, insanların yanlış nedenlerle ve yanlış bakış açısından performans değerlendirmeye tabi tutulmasıdır.

Değerlendirmeler, terfi alması, izin alması, ücret artışlarını belirlemek için kullanılır. En sık, insanları yanlış yaptıklarına odaklanmak için kullanılır.
Ne yani performans değerlendirme gerçek nokta nedir? Genellikle, uygulamanın amacı:
• Çalışanlarına performans geribildirim verin.
• Personel eğitimi gerekir.
• Belge kriterleri örgütsel ödülleri ayırabilmeli
• Form personel kararları için bir temel: maaş artışları, terfi, disiplin, vb olmalı
• Çalışan ve yönetici arasında örgütsel tanı ve gelişme için fırsat sağlanmalı
• İletişim kolaylaşmalı
• Amaç veya hedef değerlendirmeyi karşılamak için federal eşit istihdam fırsatı gereksinimleri en önemli unsurdur.
Doğru seçim teknikleri ve insan kaynakları politikaları hem çalışanlara hem de takım liderlerine, gelecekte performansını artırmak için faydalı olabilmelidir.

KABLOSUZ USB ÇÖZÜMÜ

Beacool | 26 March 2011 12:33

KABLOSUZ USB ÇÖZÜMÜ

Wireless USB Kit Evet evet sizde istiyorsunuz...
Evet evet sizde istiyorsunuz…

Aslında şuan farklı bir ürün için başka bir yazıyı yarılamıştım. Ama internette, şuan size tanıtacağım ürünü görünce fikrim değişti. Geçenlerde size kolay ev içi usb iletişimini sağlayan bu ürünü ve kablosuz görüntü ileten şu ürünü tanıtmıştım. (yazımın kuvvetlenmesi için onları da okumanızı öneririm) Ama bu cihaz sanırım birçoğumuz için daha önce yazdığım üründen daha yararlı olacaktır…

Düşünün bir: artık hayatımızdaki cihazların hemen hemen hepsi usb uyumlu olarak üretiliyor. Şöyle bir masa üstüme baktığımda dahi sadece masamda yedi adet usb ürünü görebiliyorum. Pekiyi biri size bunları kablosuz olarak da kullanabileceğinizi söylese tepkiniz ne olurdu?

İŞTE BU BİR DEVRİM!

Beacool | 06 March 2011 14:05

İŞTE BU BİR DEVRİM!

Fujitsu Wireless Hokus Pokus!
Hokus Pokus!

Kablo sorunu sanırım her bilgisayar kullanıcısın ortak problemlerinden biri. Hele ki profesyonel bir kullanıcıysanız tarayıcı-yazıcı, tablet, ups filan derken masanızın altının örümcek ağına dönmesi içten bile değil. Şahsen benim masamın altı değil örümcek ağı balık ağı gibi oldu. Hatta bir iki kez evimde beslediğim kedimin bu kablolara dolanmışlığı bile var!

Neyse ki günümüzde geliştiriciler bu konuya eğilmiş durumda. Çok değil daha birkaç gün önce yayınladığım şu haberde artık kablosuz görüntü cihazlarının piyasaya çıkışını müjdelemiştim. Ne var ki öteside varmış…

arp spoofing saldırıları

silver530 | 25 January 2011 14:15

ARP

bilgisayarlar ağ üzerinden iletişim kurmak için birbirleriyle donanım adreslemesiyle bağlanırlar. bir bilgisayarın iletişime geçeceği bir bilgisayarın ip’sini bilip de mac adresini bilmiyorsa arp altyapısı ile öğrenebilir. bunun yapılması, ağda bulunan tüm bilgisayarlara elimdeki bu ip adresinin sahibi olan bilgisayar bana mac adresini versin manasında bir mesaj gönderilir. ve ip’nin sahibi olan bilgisayar mac adresini gönderir.

3G FIRINI

admin | 03 January 2011 10:23

günümüz cep telefonlarında artık birçok özellik bir arada bulunuyor. cep telefonlarından yayılan ve direkt beyne etki eden elektro manyetik dalgaları bilmeyen yoktur.

GOOGLE’DA ARAMA YAPMANIN İNCELİKLERİ

eyupcan199 | 23 November 2010 15:58

Google günümüzde dünyanın en büyük arama motoru.Her gün milyonlarca insan yüz milyonlarca arama yapıyor.İşte bu aramaların sonuca daha çabuk ulaşması için bir kaç tüyo:

1-yazım denetimi: aklınıza takılan bir kelimenin doğru yazılışını merak ediyorsanız google’da aramanız yeter.Google size kelimenin doğrusunu öneri olarak vericektir. Aynı özelliği bir çeviri aracı olarak da kullanabilirsiniz.

2-hesap makinesi:Google’ın hesap makinesini kullanabilirsiniz . örneğin 5+2’yi aratırsanız sonucu 7 olarak verir.

iPhone’a karşı sert bir hamle: John’s Phone

eyupcan199 | 19 November 2010 17:29

Günümüzde büyük kitlelerin takipçisi olduğu firmalar birbirlerine üstünlük sağlayabilmek adına buldukları her şeyi ürünlerine ekliyorlar. Özellikle telefon sektörü bu rekabette ön sıraları zorluyor. Bilmem kaç megapiksel kameralar ,hızlı internet bağlantıları, oyunlar, dokunmatik ve 3 boyutlu ekran vs. derken bir telefonu asıl amacından başka her şekilde kullanır oluyoruz. İşte bu teknoloji kalabalığından sıkılanlar için yepyeni bir ürün: John’s Phone.

teknoloji harikası
teknoloji harikası

Bu telefonun kamerası, dokunmatik ekranı, hatta bir ekranı bile yok. Sadece konuşmak için üretilen telefondan kısa mesaj dahi atamıyorsunuz.