bildirgec.org

optimize hakkında tüm yazılar

KABLOSUZ USB ÇÖZÜMÜ

Beacool | 26 March 2011 12:33

KABLOSUZ USB ÇÖZÜMÜ

Wireless USB Kit Evet evet sizde istiyorsunuz...
Evet evet sizde istiyorsunuz…

Aslında şuan farklı bir ürün için başka bir yazıyı yarılamıştım. Ama internette, şuan size tanıtacağım ürünü görünce fikrim değişti. Geçenlerde size kolay ev içi usb iletişimini sağlayan bu ürünü ve kablosuz görüntü ileten şu ürünü tanıtmıştım. (yazımın kuvvetlenmesi için onları da okumanızı öneririm) Ama bu cihaz sanırım birçoğumuz için daha önce yazdığım üründen daha yararlı olacaktır…

Düşünün bir: artık hayatımızdaki cihazların hemen hemen hepsi usb uyumlu olarak üretiliyor. Şöyle bir masa üstüme baktığımda dahi sadece masamda yedi adet usb ürünü görebiliyorum. Pekiyi biri size bunları kablosuz olarak da kullanabileceğinizi söylese tepkiniz ne olurdu?

Her yeni pc için gerekli 33 faydalı araç

Ozit | 25 December 2009 12:26

Windows kurulu bilgisayarı kullanmaya başlamadan önce kurulması gereken yararlı 33 adet araç. Bunların arasında tarayıcı, kelime işlemci ya da video oynatıcı gibi yazılımlar değil, sistemi ve donanımı optimize edici kullanışlı araçlar yer alıyor. Ben 33 araç arasından bildirgeç’de daha önce bahsedilmemiş olanları yazıya ekledim. Listenin tamamı burada.

Cobian Backup

Klasör ve dosyaları isteğe göre şifrelenmiş ve sıkıştırılmış bir şekilde saklayabiliyor. Program menüsünden algoritma ve sıkıştırma türü seçimi yapılabiliyor. Ayrıca yedeklemeleri programlama imkanı vererek istendiği zaman istenen verinin otomatik olarak yedeklenmesi sağlanabiliyor.

Css Düzenleyiciler

chuckie | 22 June 2008 18:57

css kodlarına hızlı ve doğru şekilde bakım yapan, düzenleyen, iyileştiren araçlara bir göz atalım.

CSS TIDY
csstidy, SourceForge ürünü açık kaynak kodlu bir program. css kodlarını daha uyumlu hale getiriyor.online olarak kullanmanız da mümkün.

Clean Css
Clean Css, online bir araç. cssyi daha iyi hale getiren bu araç Almanca ve Fransızca olarak da kullanılabilir.

firefox’a ince ayar 2

Alcolick | 20 January 2008 19:56

firefox
mozilla firefox

Uzun süre önce yayınladığım firefox ipuçlarının çok ilgi görmesinin üzerine bu sefer firefox‘u farklı bir yönden hızlandıracağız. Kısayollar ve programların ipuçları her ne kadar yükleme hızlarında bir değişiklik yapmasa da daha hızlı kullanmanızı sağlıyor. İşte ipuçlarımız ;

İpucu: Sekme çubuğunun boş kısmına 2 defa tıklayarak yeni bir sekme oluşturabilirsiniz.

Windows Xp’de formata veda

xnoname | 12 September 2007 13:10

Şimdiye kadar bir çok image ve optimize yazılımı herkes mutlak süretle kullanmıştır. Iobit firmasının WindowsCare 2 yazılımı bunların içerisinde en idaalılarından birisi. Programın özellikleri içerisinde spyware kaldırma, Spyware koruması, Kayıt defteri düzenleyici, Sistem Optimizeri, Başlangıç Optimizeri, İnternet ve çalışma geçmişi temizlecisi ve Junk dosya temizleyisisi bulunmakta. Program sizi ayrıntıya boğmadan tüm temizliği tek tıklamayla bitirmeye odaklı ama barındırdığı 7 tane aracı tek tekte kullanabiliyorsunuz. Benzer programlarda yaşanan “ya gerekli bir datayı silerse” korkusunu yaşamamanız için ilk taramandan önce Windows a bir sistem geri yüklemem noktası oluşturuyor. Yazılımın Türkçe dil desteği de mevcut. Ücretsiz Sürümü ile Ücretli Sürümü arasında ise ufak tefek detaylar haricinde kayda değer bir fark yok. Daha ayrıntılı bilgi için buradan

Sitem kaç saniyede açılıyor?

aynshtein | 17 March 2007 22:52

Bu site aracılığıyla sitenizin herhangi bir sayfasının kaç saniyede açıldığını tespit edebilirsiniz.

Ardından da bu ve bu siteler aracılığıyla web sayfanızı optimize ederek sayfaların minimum sürede açılmalarını sağlayabilirsiniz..