bildirgec.org

windows 7 hakkında tüm yazılar

wamp, xammp’ı windows 7 de çalıştırmak

skopje | 04 October 2011 15:20

Çoğumuzun başına gelen xammp, wamp vs.. gibi programların windows 7 de çalışmamasıdır.

Esasen arama yaptığınızdada bunun bir izin sorunu olduğu karşınıza çıkar ama genel olarak izinle uzaktan yakından alakası yoktur.

Yapılması gereken basittir.
wamp’ı yönetici olarak kurdunuz,
yönetici olarak çalıştırdınız.
başlatıyorsunuz ama server hep offline…

moral bozmuyoruz…
hemen cmd yi yönetici olarak çalıştırıp şunu yazıyoruz;

iisreset /stop

çünkü iis 7 de bir kapanamama sorunu var. manuel harici bu programlar iss i dıurduramadığı için diğer servis başlatılamıyor.

iss’i durdurduğunuzda ise sorunsuz girdiğinizi görebilirsiniz.

modBook = 2 tablet 1 klavye

kerimsarigul | 20 June 2011 12:41

modBook  = 2 tablet 1 klavye
modBook = 2 tablet 1 klavye

Kolombiyalı tasarımcı Juan Velez mobil bilgisayar modBook’u tanıttı. modBook’un en büyük özelliği çıkarılabilen 7 içnlik iki adet teblete sahip olması. Tasarımcı klavyeye dikkat çekiyor ve tabletlerden biri televizyona bağlandığında klavyenin kumanda görevi yapacağını belirtiyor.

Parçalar (iki tablet ve klavye) birleştirildiğinde kullanıcı tam bir dizüstü bilgisayar gibi üç boyutlu grafiklerle, videolarla, müziklerle uğraşabilir, çalışabilir.
Tek sorun ekranın ikiye bölünmüş olması. Özellikle film vb. seyrederken rahat olmayabilir ancak diğer bir çok çalışma için uygun olabileceği düşünülebilir. modBook Windows 7 kullanıyor.

Windows 8:Sızdırılmış versiyonu nette dolaşıyor

obircanoglu | 02 May 2011 11:47

Windows 8 ilk sürümü internete sızdırıldı ve şu anda net ortamına dağıtılmıştır.Yap-String 6.1.7850.0 ile etkilenen işletim sistemi sürümü 22 oldu,
Microsoft Eylül 2010’da oluşturdu. Bu Milestone 1 – işletim sisteminin çok erken bir alfa sürümü anlamına gelir. Şu anda Milestone 3 Windows yol haritası şu anda. Windows 7 yapı numarasını rağmen, aynı zamanda 6.1 ile başlar, Windows 8 bazı detayları temelinde tanımlamak açıkça olabilir.

Windows 7’de kolayca disk bölme

furQan81 | 29 April 2011 14:56

Arkadşalar bu yazımda sizlere win7’de hard diski bölümlere ayırmayı anlatacağım.İnşallah yardımcı olur.

başlayalım;

İlk olarak bilgisayarım simgesinin üstünde sağ tıklayıp yönet singesini tıklıyoruz.

sonra burada en alttaki seçenek olan disk yönetimi bölümüne tıklıyoruz.

üstteki resimde turuncu renkle gösterilen alanda disk bölümleri görüntülenir.bölmek istediğiniz bölümün üstüne gelip “birimi küçült” yazısına tıklıyoruz. burdan sonraki ayarlar size kalmıs .küçültme birimlerini girip tamamlayın.birimler mb cinsinden olduğu için 1 gb 1000 mb olarak alıp öyle değiştirin.

windows 7 gereksiz sorular :)(: (UAC)

oGuZz Z | 25 April 2011 20:27

Her nekadar windows bunu kullanıcının işletim sistemi güvenliği için geliştirmiş olsada bir oyun,program yükleme veya en basitinden bir uygulama çalıştırmada dakikalarca gelmesi beklenen o soru kullanıcı hesabı denedimi sorusu çoğu kullanıcı açısından can sıkıcı olmuştur … başlat menüsünün arama motoruna ” uac ” yazıp arattığımızda çıkıcak sonuçtan “kullanıcı hesabı denetimi ” yazısına tıklayıp açılan pencerede denetim seviyesini gösteren çubuğu en alta çekip uygula daha sonrata tamam deyip bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. sonrasında istediğimiz oyunu,programı yükleyip istediğimiz uygulamayı windows 7 nin srularını beklemeden çalıştırıyoruz..

Windows 7 Image Alma, Yedekleme ve Geri Yükleme

einstain | 15 April 2011 14:30

Microsoft en sonunda imaging tekniğini kullanmaya karar verdi. Artık Acronis ve Northon Ghost benzeri image alabilen programların yapabildiğine benzer şekilde, kalıp doysalar içine Windows ve üzerinde barındırdığımız tüm programların yedeğini alabiliyoruz.

Genel olarak Image işlemi bilgisayarımızın üzerinde bulunan diskin tamamını veya bir bölümünü özelleştirilmiş ve sıkıştırılmış tek bir dosyanın içerisine saklayarak yedekleme işlemi olarak düşünülebilir. Bilgisayaramıza temiz bir kurulum yaptıktan ve tüm güncellemeleri aldıktan sonra bir image oluşturup, oluşturduğumuz image i ister hard drive üztünde ister, harici saklama birimleri (USB bellekler, CD/DVD meyalar vs.) üzerinde saklayarak, her kurulum gerektiğinde bilgisayarımızı saatlerce vakit harcamadan kurmamızı sağlayacaktır.

Yukarıda bahsettiğim gibi bu konuda daha önceleri kullanılan ve Teknik IT elemanları arasında popüler olan uygulamalardan en önemlileri Norton Ghost ve Acronis True Image programlarıdır. Norton Ghost programı Acronis True Image a göre daha eski bir program olsada Acronis ile yapabilecekleriniz daha kolay ve daha fazladır. Eğer donanımlarınız destekliyorsa, bu programlar vasıtası ile birçok pc ye network üzerinden aynı anda image atabilir ve kurulum sırasında büyük zahmetlerden kurtulabilirsiniz.

Şimdi size bu uygulamaların Microsoft tarafından Windows 7 üzerine gömülmüş uygulamasını tanıtmaya çalışacağım.

USB EKRAN KARTI!

Beacool | 04 April 2011 10:33

USB EKRAN KARTI!

Sunix Vga2788
Sunix Vga2788

Sunduğu yüksek hızlar sayesinde Usb3 ile hayatımızda birçok şeyin değişeceği kesin. Şuan piyasada çok yaygın olmasa da zamanla usb2 nin tahtına kurulacağı da aşikâr. Gün geçmiyor ki yeni ve ağız sulandıran teknolojik oyuncaklar usb3 ile duyurulmasın. İşte bunlardan biri de şuan size tanıtacağım dünyanın İLK USB3 HARİCİ EKRAN KARTI!…

Sunix firmasının ürettiği VGA2788 ekran kartı süper hızlı USB3.0 arabirimi kullanarak edindiği I/O bant genişliği ile (kendi deyimleri ile) devrimsel bir şekilde pclerin yüksek hız ihtiyaçlarına çözüm üreterek tüketici elektroniği ve iletişim cihazlarına yepyeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Usb2’den 10 kat daha hızlı Usb3.0 arabirimi ile Sunix‘in VGA2788 isimli kartı vga performansında işlemlerde cpu yükünü önemli ölçüde azaltıyor.

KABLOSUZ USB ÇÖZÜMÜ

Beacool | 26 March 2011 12:33

KABLOSUZ USB ÇÖZÜMÜ

Wireless USB Kit Evet evet sizde istiyorsunuz...
Evet evet sizde istiyorsunuz…

Aslında şuan farklı bir ürün için başka bir yazıyı yarılamıştım. Ama internette, şuan size tanıtacağım ürünü görünce fikrim değişti. Geçenlerde size kolay ev içi usb iletişimini sağlayan bu ürünü ve kablosuz görüntü ileten şu ürünü tanıtmıştım. (yazımın kuvvetlenmesi için onları da okumanızı öneririm) Ama bu cihaz sanırım birçoğumuz için daha önce yazdığım üründen daha yararlı olacaktır…

Düşünün bir: artık hayatımızdaki cihazların hemen hemen hepsi usb uyumlu olarak üretiliyor. Şöyle bir masa üstüme baktığımda dahi sadece masamda yedi adet usb ürünü görebiliyorum. Pekiyi biri size bunları kablosuz olarak da kullanabileceğinizi söylese tepkiniz ne olurdu?

Windows 1′den Windows 7′ye güncelleme

beydili06 | 10 March 2011 13:52

Bugün bilgisayarda en çok kullanılan işteim sistemi olan Windows’un mazisi epey uzun. İlk 1.0 sürümüyle şu anda kullandığımız en son sürüm olan windows 7 arasında o kadar fark var ki. Belki bu eski sürüm windows sürümleri hiç görmeyenimiz de oldukça fazladır ki bunlardan biride benim aslında icon biggrin Windows 1den Windows 7ye güncelleme

Şimdi izleyeceğiniz bu videoda birisi windows 1.0′dan windows 7′ye tüm sürümleri günceleştirerek gelmiş ve güzel bir video hazırlamış. Bakalım sizin de hoşunuza gidecek mi ?

Videoyu izlemek için tıklayın.

Yeni Masaüstü uygulamaları

akbelen79 | 03 March 2011 12:57

Ben geçen gün oturdum bilgisayarımın başına. Dedim ki kendime . Artık şu bilgisayarın masaüstü şekillerini zenginleştireyim. Araştırdım , soruşturdum. Masaüstünü zenginleştirmek için windows 7 widget kullandım.
Bilgisayarınızda geçmişinize daha hızlı erişimi sağlayan bir özelliği sayesinde daha önce taşıdığımız veya kopyaladığımız bir belgeyi hemen bulabiliyoruz. Clipboard Manager isimli bu uygulamayı şu linkten bulabilirsiniz.
İlginizi çekecek bir uygulama daha var ki ben kullanıyorum ve tavsiye ederim. Çok güzel bir masaüstü TV uygulaması özellikleri: bir çok kanal kapama ayarı işte linki.