bildirgec.org

hub hakkında tüm yazılar

KABLOSUZ USB ÇÖZÜMÜ

Beacool | 26 March 2011 12:33

KABLOSUZ USB ÇÖZÜMÜ

Wireless USB Kit Evet evet sizde istiyorsunuz...
Evet evet sizde istiyorsunuz…

Aslında şuan farklı bir ürün için başka bir yazıyı yarılamıştım. Ama internette, şuan size tanıtacağım ürünü görünce fikrim değişti. Geçenlerde size kolay ev içi usb iletişimini sağlayan bu ürünü ve kablosuz görüntü ileten şu ürünü tanıtmıştım. (yazımın kuvvetlenmesi için onları da okumanızı öneririm) Ama bu cihaz sanırım birçoğumuz için daha önce yazdığım üründen daha yararlı olacaktır…

Düşünün bir: artık hayatımızdaki cihazların hemen hemen hepsi usb uyumlu olarak üretiliyor. Şöyle bir masa üstüme baktığımda dahi sadece masamda yedi adet usb ürünü görebiliyorum. Pekiyi biri size bunları kablosuz olarak da kullanabileceğinizi söylese tepkiniz ne olurdu?

Usb Hub

arke9 | 01 September 2010 23:43

Usb hub ile ağ kurulabilir mi?

Mavı Işığıyla hem USB HUB hem hoparlör

geceyazankedi | 13 November 2009 15:58

USB gadget’ların çoğalması bizi bir arabirime yöneltti.

USB Hub‘lar.

Bu zamana kadar bunlardan birçoğunu gördük, kullandık. Burada gördüğünüz ise gerçekten kullanışlı ve hem sizin için hem de usb aletini takarken girişi görmenizi sağlamak açısından çok etkili.

Üstelik sade tasarımıyla birlikte mavi gibi düşük bir ışık kullanarak hem gözü yormayı engellemişler hem de bir ek özellikle süslemişler. Gördüğünüz alet aynı zamanda bir bilgisayar hoparlörü olarak da etkinlik gösteriyor. Ses kalitesinden ne kadar emin olunur bilinmez ancak kimi zaman bu taşınabilir aletler can kurtarır konumda oluyorlar.

Airplane USB Hub

goddrawme | 03 August 2009 10:29

Yaz günleri için birebir ürün. Hem 4 adet USB girişibulunuyor hem de güçlü pervanesiyle serinletiyor. Uçağın kuyruk tarafında bulunan mavi LED aydınlatma ile de hoş bir görünüm sağlıyor. Çok mühim bir şey gibi bilgisayara takarken 5 saniye boyunca uçak sesi çıkartıyor.

Cambrionix 49 Portlu USB 2.0 Hub

zabun | 31 May 2009 18:32

Cambrionix şirketi, 49 adet port içeren bir USB 2.0 Hub geliştirdi. Hub, birlikte çalışabililik testleri, sürücü yazılım testleri, çoklu USB aygıt programlama benzeri sınama ve geliştirme uygulamalarında kullanılıyor. Bununla beraber hub, fazlaca USB aygıtı olup bunları takacak port sıkıntısı çeken USB meraklılarını ancak bir süre oyalayabilir 🙂

[crunchgear] [cambrionix pdf]

7 Port’lu Mini USB Hub

kotaman | 03 April 2009 18:06

7 portlu USB hub
7 portlu USB hub

Aynı anda USB ile çalışan gereğinden fazla alet mi kullanıyorsun? Bu ürün senin ve USB bağımlıları için tasarlanmış, normal bir fiyatla $15’a piyasaya sürülmüş. USB Mirror 7-Port Hub size aynı anda 7 aleti kolayca ve hızlıca çalıştırmanızı sağlıyor.

ergonomik ve hafif
ergonomik ve hafif

60mm x 60mm x 20mm boyutlarında, 37 gram ağırlığında oldukça küçük, hafif ve ergonomik olan bu USB hub, Microsoft Windows 2000, XP, and Vista ile uyumlu çalışıyor.

Dünyanın ilk Wireless USB Hub’ı

webdedektifi | 16 December 2008 13:47

Japonya’da faaliyet gösteren Ratoc Systems dünyanın ilk kablosuz usb hubını piyasaya sürdü. REX-WUSB1 adı verilen bu hub 345$ fiyata satılıyor. 3 tane usb portuna sahip hubı sadece Win XP ve Win Vista’da kullanabiliyorsunuz. Hub’ın wireless bağlantı hızı 400-450 mbps seviyelerindeymiş.Bu cihaz bilgisayara takılan wireless kartına ve kablolu olarak kullanmak üzere ayrıca bir huba da sahip.Kaynak

KÜLÇE HUB

nurozoz1980 | 14 November 2008 16:28

Buda yepyeni bir USB hub tasarımı. Bu huba altın külçesi şekli verilmiş tasarımın 8 adet girişi bulunuyor. Kuyumcular için idaal olsa gerek yada bankada veya darphanede çalışıyor olsaydım ilgi çekebilirdim bununla sanırım.

Network Terimleri

gokhancimens | 27 September 2008 21:09

Network Terimleri
Network Terimleri

Server: Türkçe kelime karşılığı tam olarak yönetici anlamına gelmektedir.İnternetteki bilgilerin dosyalanması ve dosyaların depolandığı yere ağ üzerinden ulaşmak için kurulan basit bir sistem olabileceği gibi, içerisinde bir çok hard-disk barındran, yedekleme üniteleri gibi devasa sistemler de olabilmektedir. En önemli kullanım alanı printer, fax makinaları, modemler, internet erişimi, vs. gibi kaynakların ağ üzerinden paylaştırılması özelliğidir.Sunucular genllikle, veritabanı dosyalarını, birçok yazılım istemcisinin erişimine sunarlar.