bildirgec.org

kontrol hakkında tüm yazılar

Basit Php Yönetim Paneli

cenkko | 18 May 2011 18:08

Merhaba arkadaşlar bu ilk yazim inşallah yararlı olur sizin için. Konumuz php ile basit yönetim paneli. Size en basit yolla anlatacağım sorularınız olursa cevaplayabilirim.

index.php :

1
2
<a href="makaleekle.php">Yazı ekle</a><br/>
<a href="makaleduzenle.php">Yazı düzenle</a>

KABLOSUZ USB ÇÖZÜMÜ

Beacool | 26 March 2011 12:33

KABLOSUZ USB ÇÖZÜMÜ

Wireless USB Kit Evet evet sizde istiyorsunuz...
Evet evet sizde istiyorsunuz…

Aslında şuan farklı bir ürün için başka bir yazıyı yarılamıştım. Ama internette, şuan size tanıtacağım ürünü görünce fikrim değişti. Geçenlerde size kolay ev içi usb iletişimini sağlayan bu ürünü ve kablosuz görüntü ileten şu ürünü tanıtmıştım. (yazımın kuvvetlenmesi için onları da okumanızı öneririm) Ama bu cihaz sanırım birçoğumuz için daha önce yazdığım üründen daha yararlı olacaktır…

Düşünün bir: artık hayatımızdaki cihazların hemen hemen hepsi usb uyumlu olarak üretiliyor. Şöyle bir masa üstüme baktığımda dahi sadece masamda yedi adet usb ürünü görebiliyorum. Pekiyi biri size bunları kablosuz olarak da kullanabileceğinizi söylese tepkiniz ne olurdu?

Arama Motorlarında Kaçıncı Sıradayım

erdem07 | 24 January 2011 09:11

Arama motoru optimizasyonu ile ilgili yaptığımız çalışmaların olumlu ya da olumsuz değişikliklerini anlamak için sıralamamızı takip etmemiz gerekir.

Websitelerimizin Google, Bing ve Yahoo arama motorunda hangi kelimelerde kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Sepof.net (Search engine position finder)
Sepof.net (Search engine position finder)

Yapılan arama sonuçları kayıt edilmektedir ve geçmişte hangi arama motorunda hangi kelimede kaçıncı sırada olduğumuzu görebiliriz.

Sepof.net diğer sitelerden farkı Google görsellerde arama imkanı ve aynı anda çoklu kelime sorgulamasına sahip olmasıdır.

iPad için hareket algılayan dock!!! iPad Dock

PSIKO54 | 29 December 2010 10:58

Artık bir fenomen olan Apple ürünleri için yeni bir soluk daha Elliptic Labs firmasından iPad Dock.

iPad Dock
iPad Dock

Çok yönlü algılamaya sahip lens ile ileri, geri, durdurmak ve devam ettirmek gibi komutları kolaylıkla algılayabiliyor.
CES 2011 Las Vegas fuarında 2. tanıtımı yapılacak olan iPad Dock hakkında daha yeni bilgilere ulaşacağız.

iPad Dock
iPad Dock

Üniversite olayları ve Son dönemde yaşananlar üzerine.

vatanda | 10 December 2010 10:58

Son dönemde aynı 1980 dönemindekine benzer bir şekilde yönetime ve olaylara tepki gösterileri yapılmakta. Yanlız zamansal farklılıklar ve bazı degişik durumlardan olsa gerek hareketler çok daha değişik bir şekilde başlatıldı. Dikkat ederseniz bütün bu olaylar hep birbiri ardına yapılmakta. önce güneydoğudaki insanlar kışkırtıldı ve gösteriler yapıldı ardından hatay bölgesinde ülkücüler ve doğulular birbirine düşürüldü, son dönemde ise bu sefer devreye üniversiteler sokularak kışkırtmalar yapılmakta. Özellikle dikkat ederseniz bu üniversiteli öğrencilerin çoğunun üzerlerindeki kıyafetler aynı 1980 dönemindeki gibi yeşil ve askeri kıyafetleri andıran kıyafetler. Ve gösteriler sürekli sol görüşteki kişiler tarafından yapılmakta sürekli aynı düşünce anlatılmakta ve hep aynı tip kişileri görmekteyiz. Öğrenciden başka herşeye benzeyen ve okumak yerine tamamen belirli politikalar için orada bulundukları düşünülen insanlar. Bunların özellikle son dönemde düzelmekte olan ekonomi ve uluslararası güç dengelerinin bizden yana değişmesiyle artması ise işe oldukça farklı bir boyut kazandırmakta. Sürekli komplo teorileri yapmakla suçlanan halkın bakış açısında da aynı düşünceleri görmek mümkün. Belirli kesimler yapılanlardan rahatsız olduğundan sindirmeye yada devirmeye çalışmakta. Sürekli yapılan bu hareketler ve tepkiler pekte doğal yada normal görülmemekte. Halk arasında olmayan husumet sanki varmış gibi gösterilmeye çalışılmakta insanlara korku ve endişe empoze edilmeye çalışılmakta Sürekli insanlara eziksiniz susarak bir yere varamazsınız denilmekte ama aynı zamanda yöneticilere de sizler suskun kalarak böyle yapıyorsunuz denilmekte. Bence bu düşüncelerinde en tepesinde bu yapılanlar su anki yönetimi devirme çalışmaları hatta şunu da ekleyebiliriz ki yönetimi devirmek için çok ciddi bir çalışma da yapılmakta son dönemde ortaya çıkan siyasi partiler de aynı şekilde sırf bazı seyleri yöneticilerin elinden almaya ( Meclisteki çoğunluğu) yönelik adım olarak görülmekte. Ama bilmedikleri yada bildikleri ama değiştiremedikleri birşey var ki bizler aptal değiliz görüyoruz ve yapılanların genelinden memnunuz. Ne yaparlarsa yapsınlar bunlarla bizleri değiştiremezler.

Biosensörlü bebek elbisesi

feveran | 02 September 2010 19:36

20 yıldır gelişen ve daha çok örneklerini görmekte olduğumuz bir teknoloji var: insanların vucütlarına takılan hayat monitörleri. bunlar genellikle hasta olan insanlar için kullanılan vücut ısısı, nabız gibi özellikleri gösteren cihazlar. bu cihazların temelinde biyosensörler yatar. bu teknolojinin son yıllarda en fazla kullanıldığı bir alan ise bebek bakımı.

Bu listeyi kontrol etmeden internet sitesi yapmayın

bteoman | 19 July 2010 17:31

liste
liste

Ülkemizde doğru düzgün çalışmayan internet siteleri sorununun çözümü olabilecek birşeyler ararken bu listeyi buldum. Bir internet kullanıcısı için en rahatsız edici şey adam akıllı çalışmayan bir internet sitesi olsa gerek. Bu sorunun çözümü için herkesi bu listeyi kontrol etmeye davet ediyorum.

Sitenizi yayınlamadan önce mutlaka kontol etmeniz gerekenlerin listesi launchlistadresinde belirtilmiş. Bende türkçeleştirip paylaşmak istiyorum:

KiFit Sizi Size Anlatıyor!

Beacool | 18 June 2010 13:01

Koşu bantları sizede komik gelmezmi?
Koşu bantları sizede komik gelmezmi?

Spora gitmek” diye bir moda var. Evet, aslında önemli bir olay ama bazıları buna gerçekten bir sosyal gruba katılabilmek ya da gösteriş amacıyla gitmekteler. Amaç ne olursa olsun o an için sonuç yararlı olsa da o grubun içine girmeyi başaran ya da amacına erişen şahıs beyninde sporla birlikte bir yaşamı ilke edinmediği için sürdürmeyip bir süre sonra spora gittiğinin önceki döneminden daha kötü bir pozisyona düşüyor…

Oysa spor illa spor salonunda yapılması gereken bir olay değildir. Her şeyden önce beyinde başlayan ve yaşama adapte edilince bir parçanız haline gelip sizi zinde ve fit tutabilen bir yapıdadır. Ama nedense bazıları sahilde koşmak yerine bantları, şınav mekik gibi kendi başınıza yapılabilecek hareketler yerine ise aletlerle çalışmayı seçiyorlar. Nedense spor, para verildiği için yapılan bir olgu haline dönüşmüş durumda.

Karşınızda KiFit Armband
Karşınızda KiFit Armband

Bu ürünümüz kendin kendine spor yapabilenlere bir istatistik, moda için “spora giden” grup içinse günün geri kalanında nasıl tembel bir yaşam sürdüklerinin kanıtı olacak bir icat. KiFit Armband (kolbandı) ismiyle satışa çıkmış bu ürün sizin gün içinde yaptığınız hemen hemen her şeyin kaydını tutacak bir görev üstlenmiş.

DiABETi OYUNLA YENiN!!!

Beacool | 07 May 2010 12:28

Bayer Logo
Bayer Logo

Bilirsiniz ufak ama yararlı ürünleri pek bir severim. Hele ki ufak olduğu halde yararları boyunu fersah fersah aşan ürünlere ise bayılırım. Daha önceki yazımda da belirttiğim (ve son kullanıcıya ulaşacağı gün için geriye saydığım) üzere çevremde ve ailemde en sık rastladığım rahatsızlık şeker hastalığı. Bu yüzden az çok sorluklarını biliyorum. Hele ki o iğneler ve sürekli kan değerleri ölçümleri ciddi oranda takip edilesi ve önemli kontroller.

yeni ürün çocuklara rahatsızlıklarını birazda olsa unutturacak gibi..
yeni ürün çocuklara rahatsızlıklarını birazda olsa unutturacak gibi..

Şeker hastalığının tedavi başlangıç günleri ilk zamanlar cidden olduğundan daha zor oluyor. Sürekli iğne, kontrol gibi hayatımızda olmayan olgular hayatımıza birden dahil olunca insan resmen zorlanıyor. Yaşı olup aklı selim olan bireylerde bunun önemi ve gerekliliği mantık çerçevesinde anlatılabilirken çok küçük yaşlarda bu rahatsızlıkla karşılaşan bireylerin ebeveynleri çok zor günler geçiriyorlar. Zaten ailenin bu olaya alışması zorken üstüne iğne sevmeyen bir çocuğa (seven var mı?) günde bir ya da birkaç iğne, kan ölçümü için test filan derken çok zor anların katsayısı gittikçe artıyor.

Bu noktada Bayer firması çok akıllıca bir sistem olan Didget i geliştirmiş. Ürün Nintendo Ds~Lite a bağlanarak hastanın kanındaki şeker ölçümlerini oyuna aktarıyor ve aktarılan değerlerle oyundaki karakterin kendini geliştirmesi sağlanıyor. Bu nedenle oyuna kendini kaptıran çocuk hastamız kendini yasaklardan uzak tutarak level atlamak için daha bir özverili oluyor. İnanılmaz güzel bir yaklaşımla çocuğun bozulan moralini ve psikolojisini yerine getirebilen bir ürün.

v-moda remix remote

schizophrenia13 | 30 March 2010 12:24

v-moda remix remote
v-moda remix remote

v-moda remix serisinin yeni üyesi olan remix remote, üzerinde bulunan kumanda ve mikrofon ile iphone 3gs ile tam uyumlu. 3. nesil shuffle‘ı da kontrol edebilen kulaklık, bilgisayar başında sesli görüşme yaparken de kullanmaya müsait.

bazı özellikleri:

  • 5 Hz – 24 kHz frekans aralığı
  • 9mm v-masque, dinamik sürücü
  • 17gr
  • 2.2mm kalınlığında kevlar kablo
  • altın kaplama fiş