bildirgec.org

network hakkında tüm yazılar

Lumet’in TV eleştirisi; Network (1976)

queennothing | 16 June 2011 21:23

2011 senesinde kaybettiğimiz usta yönetmen Sidney Lumet‘i “12 Agry Men“, “Serpico“, “Dog Day Afternoon” gibi yapımlardan tanıyoruz. Lumet’in çektiği sinema filmi “Network“, 1976 senesinde gösterime girdiğinde en az bu yapımlar kadar ses getirdi. Senaryosu Paddy Chayefsky tarafından yazılan filmde Oscar Ödüllü Amerikan aktris Faye Dunaway, 1981 senesinde yitirdiğimiz Amerikan aktör William Holden, 1977’de kaybettiğimiz Peter Finch, Oscar Ödüllü Amerikan aktör Robert Duvall, Ned Beatty, Wesley Addy, Conchata Ferrell, Beatrice Straight ve Lance Henriksen gibi isimler rol alıyor. En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Senaryo dallarında Oscar Ödülü kazanan film, altı farklı dalda daha aday gösterildi. Bütçesi 4 Milyon Dolar olan yapım, Amerika ve Kanada’da çekildi.

Sistem Bilgileri için SIW kullanın

royalbaris | 14 April 2011 09:19

SIW yani System Information for Windows programı adından da anlaşılabileceği gibi Windows Sistem Bilgilerinizi gösteren çok yararlı bir program. http://www.gtopala.com/siw-download.html adresinden indirebileceğiniz Freeware versiyonu çok işinize yarayacak. Bu programı indiren kişiler zaten nasıl bir program olduğunu biliyorlar ama bilmeyenler için rehber olmaya çalışacağım.
SIW programını bilgisayarınıza kurup açınca ekranın solundaki çerçeveden üç ana başlık altında kendi pc niz hakkında istediğiniz bilgilerin o konu başlığı altındaki hepsine ulaşacaksınız.

KABLOSUZ USB ÇÖZÜMÜ

Beacool | 26 March 2011 12:33

KABLOSUZ USB ÇÖZÜMÜ

Wireless USB Kit Evet evet sizde istiyorsunuz...
Evet evet sizde istiyorsunuz…

Aslında şuan farklı bir ürün için başka bir yazıyı yarılamıştım. Ama internette, şuan size tanıtacağım ürünü görünce fikrim değişti. Geçenlerde size kolay ev içi usb iletişimini sağlayan bu ürünü ve kablosuz görüntü ileten şu ürünü tanıtmıştım. (yazımın kuvvetlenmesi için onları da okumanızı öneririm) Ama bu cihaz sanırım birçoğumuz için daha önce yazdığım üründen daha yararlı olacaktır…

Düşünün bir: artık hayatımızdaki cihazların hemen hemen hepsi usb uyumlu olarak üretiliyor. Şöyle bir masa üstüme baktığımda dahi sadece masamda yedi adet usb ürünü görebiliyorum. Pekiyi biri size bunları kablosuz olarak da kullanabileceğinizi söylese tepkiniz ne olurdu?

arp spoofing saldırıları

silver530 | 25 January 2011 14:15

ARP

bilgisayarlar ağ üzerinden iletişim kurmak için birbirleriyle donanım adreslemesiyle bağlanırlar. bir bilgisayarın iletişime geçeceği bir bilgisayarın ip’sini bilip de mac adresini bilmiyorsa arp altyapısı ile öğrenebilir. bunun yapılması, ağda bulunan tüm bilgisayarlara elimdeki bu ip adresinin sahibi olan bilgisayar bana mac adresini versin manasında bir mesaj gönderilir. ve ip’nin sahibi olan bilgisayar mac adresini gönderir.

Bilgisayarlar arası kablosuz ağ kurmak mı?

mturus | 14 October 2010 12:37

Evinizde veya herhangi bir arkadaş ortamınızda 2, hatta daha fazla dizüstü ya da kablosuz imkanı bulunan bilgisayarlarınız var ve bunları birbirine bağlamak istiyorsunuz.

Ama o da ne

.XP ya da Vista da bilgisayarlar arası bir ağ kuramıyorsunuz.* İşte bu durumda bize yardımcı bir program karşımıza çıkıyor:
Adı wipeer

  1. -Programı aşağıda verdiğim resmi siteden indirdikten sonra kuruyoruz.
  1. -Program açıldığında File>Connect Options>Connect yolunu izleyerek kendimize bilgisayarlar arası bir ağ(p2p) kurmuş oluyoruz.Bu bizim ana bilgisayarımız oluyor ve diğer bilgisayarları bu ağa rahatlıkla dahil edebiliyoruz.
    Kesinlikle işe yarıyor.Birebir test edilmiştir(Generals oynanarak:).Linki:wipeer

Binaya elektrik hattından internet dağıtmak

abidinhakki | 20 August 2010 16:09

Bugünlerde binalara ve sitelere fiberoptik kablo çekerek internet hizmeti verildiğini görüyoruz. Fakat bu iş yapılırken bina girişine kadar çekilen fiberin, dairelere ethernet kablosu ile sonlandırılması gerektiğinden, klasik apartman-asansör-tuvalet boşluklarından kabloların geçirilmesi suretiyle daire içine sonlandırıldığını duyuyoruz. Ya da bina sakinlerinin tek internet aboneliği ile birden fazla dairede internet erişimini amatör bir şekilde sağladığını biliyoruz. Fakat ağ kablosunun mesafeden dolayı performans sorunları yaşattığı oluyor ve yönetimi bazı sıkıntılar oluşturabiliyor.

Facebook canlı yayına başladı

lazaronnie | 16 August 2010 18:41

facebook sosyal katılıma imkan sağlayan yeni bir canlı yayın uygulamasını hizmete soktu. böylece kullanıcılar görüşlerini facebook’a interaktif olarak iletebilecek.

facebook live olarak adlandırılan yeni servis, basitçe firmanın tv kanalı gibi düşünülebilir. misalen çoğu web sitesi nasıl ki bir de kendine blog açar ve duyurularını buradan yürütür, bu da yeni nesil bir canlı yayın bloğu gibi sayılabilir.