bildirgec.org

alıcı hakkında tüm yazılar

KABLOSUZ USB ÇÖZÜMÜ

Beacool | 26 March 2011 12:33

KABLOSUZ USB ÇÖZÜMÜ

Wireless USB Kit Evet evet sizde istiyorsunuz...
Evet evet sizde istiyorsunuz…

Aslında şuan farklı bir ürün için başka bir yazıyı yarılamıştım. Ama internette, şuan size tanıtacağım ürünü görünce fikrim değişti. Geçenlerde size kolay ev içi usb iletişimini sağlayan bu ürünü ve kablosuz görüntü ileten şu ürünü tanıtmıştım. (yazımın kuvvetlenmesi için onları da okumanızı öneririm) Ama bu cihaz sanırım birçoğumuz için daha önce yazdığım üründen daha yararlı olacaktır…

Düşünün bir: artık hayatımızdaki cihazların hemen hemen hepsi usb uyumlu olarak üretiliyor. Şöyle bir masa üstüme baktığımda dahi sadece masamda yedi adet usb ürünü görebiliyorum. Pekiyi biri size bunları kablosuz olarak da kullanabileceğinizi söylese tepkiniz ne olurdu?

Bebek telsizinden sonra bebek kamerası

sCoRPionTR | 05 September 2010 14:32

Birçok ebeveyn çocukları yan odada uyurken uyandığında farkına varabilmek için bebek telsizlerini kullanıyor günümüzde. Ama gelişen teknoloji her alanda olduğu gibi bu alanda da kendini göstermiş durumda. Bebek telsizleri de artık yavaş yavaş bebek kameralarına dönüşüyor.

VuQube ile siz nerede uydunuz orada!

Beacool | 17 June 2010 09:45

Cadir tatilleri bir döneme damgasını vuran bir etkinlikti...
Cadir tatilleri bir döneme damgasını vuran bir etkinlikti…

Çocukluk dönemlerimin yaz tatillerini hatırlıyorum. Her şey dahil çılgınlığının patlamadığı, zenginlerin “yazlık ev” gibi bir lükse sahip olduğu, mütevazi bir yaşam yaşayanlarınsa kısacık tatil zamanlarında pılı pırtıyı toparlayıp ailecek çadırlarla tatile gittiği dönemleri…(devamı yazı sonunda)

Zamanla tatil anlayışları değişip lüksle harmanlandığı dönemde yatlarla tatile çıkanların en büyük dertleri oldu televizyon. Bilakis uydu alışkanlığı edinmiş bir grupsa bu rahatlarını son model yatlarında bulamamanın eksikliğini yaşadılar. Takii bu güne kadar…

VuQube VQ3000 Portatif uydu anteni!
VuQube VQ3000 Portatif uydu anteni!

VuQube VQ3000 Satellite Antenna with Auto Signal Find isimli bu cihazımız nereye giderseniz gidin ve hatta ne halde hareket halinde olursanız olun size izlediğiniz dizileri heryerde uydu kalitesiyle izleme imkanı sunuyor. Aslında buna benzer birkaç çözüm daha önce de üretilmişti ama son kulanıcı için bu fiyata ve bu portatifliğe sahip olanını ben daha önce görmedim.

Kumanda Ayağa Düştü: Football TV Remote

geceyazankedi | 23 March 2010 10:02

“Nasıl bir işinize yarayacak ve çok kullanışlı mı acaba?” diye sorgulayabilirsiniz elbet ama futbol sektörünün neler satın aldırttığını az çok hepimiz görüyor bu işin piyasasını da farkedebiliyoruz.

Bu alet ise futbol topu şeklinde bir uzaktan kumanda çok dayanıklı, tekmelemeniz bile mümkün (abartmamak gereklidir ama bence) 7.8 metrelik alıcı imkanı var ve hemen hemen tüm televizyonlara uyumlu bir yapısı var. 20$‘a satın alanlar elbet olacaktır.

Banyo’da Müzik Keyfi

geceyazankedi | 15 July 2009 15:30

Banyoda şarkı söylemenin ayrı bir akustiği olduğu bilinir. Ancak kendimize güzel gelen ses banyo dışında beklediğimiz kadar güzel olmayabilir. Eğer bunu kabul ettiremediğiniz bir arkadaşınız varsa ona hediye edebileceğiniz bir alette var demektir. Wireless Bathroom Speaker

Ürüne mp3 playerınızı bağlayıp alıcısını yanınızda istediğiniz yere götürebilirsiniz, buna banyoda dahil elbette. Suya dayanıklı mı bilinmez ama güzel bir alıcı verici ilişkisi kurulmuş gözüküyor.Ürüne 41$’dan sahip olmanız mümkün.

KOGAN GPS Bluetooth saat

78model | 18 March 2009 11:18

Sizce bu nedir? Saat, GPS alıcısı, bluetooth (diğer GPS aletlere bağlanabilmek için), termometre, hız ölçer, adım ölçer, yükseklik ölçer, alarm, google earth ile uyum (rotayı belirlediğinizde o rotayı takip etmek için), bir de bisiklete monte edilebilmesi için kit. Fiyatı 129$ dolar. Diğer bilgiler ve satın almak için buraya.

Süpermarketler -3

kapuska | 29 July 2008 09:18

Kazara ilk buraya gelenler için: 1. bölüm, 2. bölüm

Henüz 14 yaşındayken okulunu bırakan (N. S. gibi..) ve bir bakkal mağazasında tezgahtarlık yapmaya başlayan Clarence Saunders’ın belki de en büyük özelliği egitimini tamamlayamamış olsa bile içinde olan üstün gözlem yeteneği ve problemlere getirdiği yenilikçi çözümlerdi. Dükkandaki görevi, o zamanlar birebir olan alıcı-satıcı diyaloğunda müşterilerin siparişlerini alıp bunları hazırlamak ve istek olduğunda, eh bir de patronu izin verirse, bahşiş aşkına paketleri evlere teslim etmekti.

o günlerden bir bakkal dükkanı
o günlerden bir bakkal dükkanı

Ne var ki, 18 yaşını doldurduğu gün, artık kalfalığını yaptığı işten sıkılmış, hem biraz gezmek hem de şansını başka yerlerde denemek için ülke çapında satış yapan bir toptancının yanında işe başlamıştı. 4 yıl kadar ülkeyi dolaşıp bu işten de sıkılınca, 1905’te yine başka bir toptancının ama bu sefer şehiriçinde, satış memurluğunu yapmaya başladı.

Diş Hekimleri için Humanoid Hasta

zabun | 11 July 2008 21:08

Oldukça gerçekçi yapılmış insansı robotlarla, Japon Kokoro şirketini sıkça duymaya başladık. Kokoro’yu Actroid isimli robottan anımsayacaksınız. Şirket, diş hekimliği alanında ihtiyaç duyalabilecek bir robot simülatör geliştirdi. “Simroid” isimli dişi görünümlü robot, diş hekimlerinin gerçek hastalara müdahale etmeden önce, yeterli deneyim kazandırabilmeleri amacıyla yapılmış. Simroid’in hava basıncı ile çalışan kasları, yumuşak silikon deriyle kaplanmış. Dişler, diş tedavisi sırasında insanın duyabileceği acı hissini hem bir bilgisayara veri olarak, hem uygulamacı hekime sesli olarak bildiriyor. Verilen sesli komutlarla ağzını açıp-kapayan, başını çeviren, elini kaldıran robot, hislerini konuşarak, gözlerini hareket ettirerek, yüzünü buruşturarak belirtebiliyor.

goal-line ile tartışmalara son!

xerre | 16 January 2008 12:59

artık top çizgiyi geçti mi, goldü/değildi tartışmalarına son noktayı koyacak olan goal-line teknolojisi yolda. fifanın bir basın toplantısı ile tanıtmış olduğu bu teknoloji, içinde mikroçip bulunan top ve kale sahasına konulacak olan dört alıcıdan oluşacak.
top kale çizgisini geçtiği anda hakeme bir sinyal gönderecek ve gol olduğunun haberini verecek. bu teknoloji ile hakemler de bir nebze olsun zor karakların altından kolaylıkla kalkabilecekler.
fifa, goal-line teknolojisinin denemeler ardından başarılı olması durumunda 2010 dünya kupasında kullanacaklarını bildirdi.
bilgi.