bildirgec.org

vista hakkında tüm yazılar

windows 7 gereksiz sorular :)(: (UAC)

oGuZz Z | 25 April 2011 20:27

Her nekadar windows bunu kullanıcının işletim sistemi güvenliği için geliştirmiş olsada bir oyun,program yükleme veya en basitinden bir uygulama çalıştırmada dakikalarca gelmesi beklenen o soru kullanıcı hesabı denedimi sorusu çoğu kullanıcı açısından can sıkıcı olmuştur … başlat menüsünün arama motoruna ” uac ” yazıp arattığımızda çıkıcak sonuçtan “kullanıcı hesabı denetimi ” yazısına tıklayıp açılan pencerede denetim seviyesini gösteren çubuğu en alta çekip uygula daha sonrata tamam deyip bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. sonrasında istediğimiz oyunu,programı yükleyip istediğimiz uygulamayı windows 7 nin srularını beklemeden çalıştırıyoruz..

USB EKRAN KARTI!

Beacool | 04 April 2011 10:33

USB EKRAN KARTI!

Sunix Vga2788
Sunix Vga2788

Sunduğu yüksek hızlar sayesinde Usb3 ile hayatımızda birçok şeyin değişeceği kesin. Şuan piyasada çok yaygın olmasa da zamanla usb2 nin tahtına kurulacağı da aşikâr. Gün geçmiyor ki yeni ve ağız sulandıran teknolojik oyuncaklar usb3 ile duyurulmasın. İşte bunlardan biri de şuan size tanıtacağım dünyanın İLK USB3 HARİCİ EKRAN KARTI!…

Sunix firmasının ürettiği VGA2788 ekran kartı süper hızlı USB3.0 arabirimi kullanarak edindiği I/O bant genişliği ile (kendi deyimleri ile) devrimsel bir şekilde pclerin yüksek hız ihtiyaçlarına çözüm üreterek tüketici elektroniği ve iletişim cihazlarına yepyeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Usb2’den 10 kat daha hızlı Usb3.0 arabirimi ile Sunix‘in VGA2788 isimli kartı vga performansında işlemlerde cpu yükünü önemli ölçüde azaltıyor.

KABLOSUZ USB ÇÖZÜMÜ

Beacool | 26 March 2011 12:33

KABLOSUZ USB ÇÖZÜMÜ

Wireless USB Kit Evet evet sizde istiyorsunuz...
Evet evet sizde istiyorsunuz…

Aslında şuan farklı bir ürün için başka bir yazıyı yarılamıştım. Ama internette, şuan size tanıtacağım ürünü görünce fikrim değişti. Geçenlerde size kolay ev içi usb iletişimini sağlayan bu ürünü ve kablosuz görüntü ileten şu ürünü tanıtmıştım. (yazımın kuvvetlenmesi için onları da okumanızı öneririm) Ama bu cihaz sanırım birçoğumuz için daha önce yazdığım üründen daha yararlı olacaktır…

Düşünün bir: artık hayatımızdaki cihazların hemen hemen hepsi usb uyumlu olarak üretiliyor. Şöyle bir masa üstüme baktığımda dahi sadece masamda yedi adet usb ürünü görebiliyorum. Pekiyi biri size bunları kablosuz olarak da kullanabileceğinizi söylese tepkiniz ne olurdu?

SİLİNMİŞ DOSYALARI KURTAR

admin | 30 December 2010 20:11

bilgisayarınızdan sildiğimiz dosyaları daha sonra kullanmak istediğimizde eğer geri dönüşüm kutusunu boşaltmadıysak sorun olmaz ama boşalttıysak kullanmamız için windosun buna yönelik bir çözümü yok maalesef. yada yanlışlıkla sildiğimiz dosyalar olur.

çözüm istiyorsanız bunu ücretsiz indireceğiniz programla çözebilirsiniz.

Yararlı Takvim Scriptleri

sequieros | 23 December 2010 15:14

takvimler günümüzde blog ve internet sitelerinin olmazsa olmazlarından. Peki bunları gerekli yapan nedir? Tabiki bu araçlar, bizlere randevularımızı, notlarımızı veya yaklaşan olayları haber verirler.

Burada sizler için en iyi takvim ve tarih seçici scriptleri bir araya toplamaya çalıştım. İşinize yaraması dileğiyle.

1. Ical-Like Calendar : bu mükemmel takvim iphone takvim uygulamasına çok benziyor ve çok hoş animayonlara sahip. Seçilen günün üzerinde fare imlecini oynattığınızda tüm ayrıntıları gösterebiliyor.

2. Moo Tools Date Picker : yapılandırılabilir Javascript takvimidir. Her formatta sorunsuz çalışır ve zaman seçimini destekler.

3. Full Calendar : Yine güzel bir jquery uygulamalı takvim.

4. JPint : Bu da web tabanlı iphone uygulaması.

USB Radar Pen Holder

Lorilleux | 03 September 2010 09:21

Bugün, mail kutunuza posta geldiğinde size haber veren USB Webmail Notifier‘den sonra USB ile çalışan bir başka zamazingoya rastladım: USB Radar Pen Holder. Bu zamazingo hem kalemlik hem de bilgisayarınızın performansı ile ilgili birkaç bilgi gösteren bir alet görevi oluyor.

Microsoft Önemli Güvenlik Güncellemelerini Yayımladı

ChemEngineer | 20 August 2010 11:28

Geçtiğimiz günlerde windows 7 ve vista kullanıcılarına yönelik artan hacker saldırılarını önlemek için Microsoft aylık güvenlik güncellemesini yayımladı. Bu artan saldırıların büyük çoğunlu malware kaynaklığı olduğunu belirten Microsoft, bu güncellemelerle malware ları önlemeyi planlıyor. Microsoft bu saldırılardan korunmak için kullanıcıların güncellemelerini tamamlamaları gerektiğini belirtiyor.
kaynak:ZDNET

Donanımlara ait Windows Deneyimi Dizini (Indeksi) Değerlerini Nerede Bulabiliriz?

turkuas | 26 July 2010 11:02

windows deneyim dizini olarak Türkçeye bence yanlış çevrilen aslında windows deneyim indeksi olarak ifade edilmesi gereken indeks (puan), bilgisayarımızın sahip olduğu donanımın performansını gösteren bir puanlama sistemi bildiğiniz gibi.

Ancak donanımı alıp PC’ye takmadan bu indeksi önceden bilmiyoruz.

Günümüz donanımlarına ait bu puanları listeleyen bir site var mı?

29 WordPress klon Teması

Flashcentury | 08 July 2010 20:34

Bildiginiz gibi Wordpress için bir çok tema yayınlandı bir de internette nam salmış belli başlı sitelerin klonu wordpress temalarına göz atalım.

Apple

Apple.com vs iBlog
Apple.com vs iBlog

CNN

CNN - WNN
CNN – WNN