Yağmur başladı, yazı yazasım geldi ve bir şey araştırmak , yazıya uzun zaman ayırcak durumda hissetmiyorum kendimi, keyfe keder aklıma ilk geleni yazayım dedim, iyi ki camın kenarına koymuşuz bilgisayarı, yagmura daha yakınım, kararan hava ve yağan yagmur yazı yazma istegi uyandırdı. Her zaman derim şiir veya romantizm içeren yazıları beceremem, becerenlerden olsam bu hava ne ilhamlar verirdi bana kimbilir.

Ortaokula yeni başladıgım yıldı galiba, teyzemin kızı ile kapının önünde bakkalın çırağına sataşırken yukarıdan büyük teyze kızı çığırdı özel kanal çıktı televizyonda diye. Akşam mı, gündüz mü bilemiyorum, koşa koşa çıktık merdivenleri, Magic Box Star 1 kanalına uzaylı görmüş gibi baktık. Özel kanal bu dediler, sansür olmayacakmış, hatta o sıra Madonna’nın klibini verince kanaat getirdim , bundan kelli açıklı saçıklı birşeyler izleyecektik .Kısa zamanda pek çok kanal pörtledi ve top on listeleri. Elinde saksafonu, boynundan zoru varmışçasına ”hadi yine iyisin, iyisin bıdı bıdı” diye şarkı söyleyen Tayfun’a aşık olmam önemli bir olaydı, çünkü küçüklüğümden beri kendimi Thomas Anders’e adamıştım ve ilkokul bire giderken hoşlandıgım Erol Evgin’i saymassak Tayfun benim ilk yerli aşkım sayılırdı, sonraki yıl Tarkan dururken neden bu salağa aşık oldum diye kızdım durdum kendime.

Özel kanallar hayatıma girince bende bir haller oldu, artık Trt dizilerini iplemez oldum, özel kanalların verdigi her şeyi daha çok beğendim. Hatta 900lü hatlar çıktıgı zaman Hülya Avşar’ın ara beni arar mısın, arasın arasııın (başkası mı söylüyordu acaba) reklamını, sinir bozucu bir şekilde köşe köşe köşe dönmeceeeeee ikiyüz milyoooon diye bagıran MFÖ grubunu, ara beni boya beni diye fantazi dünyası vaad edenleri bile beğendim.Büyüklerde dansözleri falan beğenmiştir büyük ihtimalle.O zaman uzaklaştım videodan, kasetlerden . Allah’tan büyükler de uzaklaştı, bıkmıştım yahu kaset kiralamaktan, film begendirmeye çalışmaktan, hem küçücük halimizle bu işi neden ben yapıyordum onu da bilmiyorum. İntikam olsun diye 900lü hatlardan önümüze geleni aradık iyiki, yoksa hala kin dolu olacaktım.Çabucak büyüdük, hiçbirşeyi ilginç bulmayacak kadar hemde, kızıma bir hafta önce cep telefonu aldım, ilk telefonu amma heyecanlı yahu, ona bakıp gıpta ediyorum ,henüz büyümemiş olmak ne güzel şey. Tek dertleri belki orta boy bir sivilce veya biten kontör, tek stresleri yazılı heyecanı, Facebook’taki resminin iyi çıkmaması . Otuz yaş mı bana bunları yazdıran..