bildirgec.org

kanal hakkında tüm yazılar

Djlere kolaylık: Samsung Zoom R8 !

Beacool | 06 June 2011 11:32

Dj lere kolaylık! Artık heryer şov alanı!

Samson Zoom R8 Dj lere büyük kolaylık!
Dj lere büyük kolaylık!

Günümüzde herşey ufalıyor. Hernekadar bazılarımız bazı şeylerin ufağını sevmeyenlerden olsak da iş taşınabilirliğe gelince herşeyin ufağının daha işlevsel olduğu aşikâr.

Bugüne kadar hemen hemen her şeyin taşınabilir versiyonları ile karşılaştık. Klavye ve mouse ile başlayan bu hikaye; bilgisayarların, kişisel amfilerin hatta uydu antenlerinin bile taşınabilir olmasına kadar geldi. Ama iş profesyonel müzik ve miksaja gelince şahsen ben bu dalda böylesine ufak ve işlevsel (!) bir ürünle daha önce karşılaşmamıştım!

Günümüz dizileri neyi amaçlıyor?

bithikotsis | 21 April 2011 11:01

Yeni çağın vazgeçilmez kullanıcısı olduğumuz aygıtı televizyonun da vazgeçilmez, kendine bağladığı bir yayın türü olan diziler ve amaçlarından bahsedeceğiz sizlere.

Son zamanlarda reyting rekorlarına rekor katan, halkı televizyona kilitleyen diziler aldı başını gidiyor. Bu kadar reytingi almasının sebebi seyircide ”acaba sonra ne olacak” merakı uyandırması. Zaten bu yüzden bu yayınlar dizi adını taşıyor.

Peki nedi bu dizilerin amacı? Halkı galeyana getirmek mi? Halkı mutlu kılmak ya da üzmek mi?

Trt de özelleştirilsin!

Jafar | 18 March 2010 09:46

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), devlet adına radyo ve televizyon yayınlarını gerçekleştirmek amacıyla, 01 Mayıs 1964’de kuruldu. İlk tv yayına ise 31 Ocak 1968’de başladı. Ve bundan sonra çeşitli alanlarda yayın yapmak üzere Trt adına bir çok kanal kuruldu. Şu anda bu kanalların sayısı 12’dir.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere ben Trt kanallarının özelliştirilmesi taraftarıyım. Peki neden böyle düşünüyorum? Gerek Trt’nin düşük izlenme oranlarına bakıldığında, gerek Trt kurumuna bütçeden ayrılan muazzam derecede yüklü miktarda parayı düşünürsek Trt’nin ülke ekonomisine olan zararını görmüş oluruz. Trt’nin yapmış olduğu her türlü harcamaların %80 i devlet bütçesinden yani ay sonunu zor getiren halkımızın cebinden çıkmaktadır. Kesinlikle ülke adına yapılabilecek yararlı faaliyetlere ayrılan bütçenin hesabını tutmak ahmaklıktır ama Trt’nin bugün için ülke adına yararlı bir kurum olduğunu düşünmüyorum.

Şifresiz Cine5 hoparlör

Beacool | 12 March 2010 17:40

Çok eskiden bir teknoloji mağazasında çalıştığım zamanlarda HD TV’lerin üzerinde genelde 360 derecelik ses verebildikleri yazdığı halde iki adet hoparlör kullanarak bunu nasıl yaptıklarını çok kişi merak edip bana sormuştu.

Şahsen ben hiçbir iki hoparlör düzeninin 5.1~7.1 sistemlerdeki performansı vereceğine inanmasam da (müşterilere de belirtirdim) Asus gibi bir devin Cine5 (kanal değil bildiğimiz ses hoparlörü) aslı ürünü tekrar düşünmeme sebep olabilir. Soundbar kategorisinde bir ürün olan Cine5 (Bkz yazı sonu notu) rakipleri olan 2.1 sistemlerine oranla çok daha az yer kaplaması(37.3 x 10 x 8 cm) ve ses kalitesiyle (80 Hz – 20 kHz) ayrılmakta. Ayrıca çoklu ses girişi sayesinde 5.1 sistem çıkışlarını ona bağlayıp kullanabilmeniz mümkün. Çoklu sürücü denen bir sistem sayesinde ise tizlerde daha iyi bir dinleme vaat etmekte. Ürünümüz patentli Embracing Sound Theatre HD sarmal ses teknolojisini kullanarak iki kanalı beş kanala çevirebilip sizin çevrenizde bir 5.1 ses sisteminin olduğu hissini uyandırıyor.

>Cine5 in detaylı özelliklerine göz atarsak;

Atv iPhone ‘da yerini aldı

Flashcentury | 29 December 2009 12:01

Atv Türk televizyon kanalları arasında bir ilke imza atarak iPhone üzerinden yayına başladı.

Atv iPhone Application
Atv iPhone Application

iPhone üzerinden yer alan App Store ‘dan Atv diye aratarak bulabileceğiniz programı ücretsiz indirebilirsiniz.

Atv iPhone Application
Atv iPhone Application

Program oldukca sade ilk açıldığında yukarıdaki ekran karşınıza çıkıyor ve play buttonuna tıkladığınızda direk canlı yayına bağlanıyorsunuz.

yağmurlu bir hava ve ilk özel kanal

nazokiraze | 16 December 2009 16:56

Yağmur başladı, yazı yazasım geldi ve bir şey araştırmak , yazıya uzun zaman ayırcak durumda hissetmiyorum kendimi, keyfe keder aklıma ilk geleni yazayım dedim, iyi ki camın kenarına koymuşuz bilgisayarı, yagmura daha yakınım, kararan hava ve yağan yagmur yazı yazma istegi uyandırdı. Her zaman derim şiir veya romantizm içeren yazıları beceremem, becerenlerden olsam bu hava ne ilhamlar verirdi bana kimbilir.

Ortaokula yeni başladıgım yıldı galiba, teyzemin kızı ile kapının önünde bakkalın çırağına sataşırken yukarıdan büyük teyze kızı çığırdı özel kanal çıktı televizyonda diye. Akşam mı, gündüz mü bilemiyorum, koşa koşa çıktık merdivenleri, Magic Box Star 1 kanalına uzaylı görmüş gibi baktık. Özel kanal bu dediler, sansür olmayacakmış, hatta o sıra Madonna’nın klibini verince kanaat getirdim , bundan kelli açıklı saçıklı birşeyler izleyecektik .

Ses Kanallarını Düzenlemek

Yavzas | 14 December 2008 20:09

Ses kanalları ile profesyonel olarak ayırabileceğim bir program arıyorum, nasıl bişey?

Bir odada çekilmiş sesler var ve bir birine girmiş durumda (TV sesi ve insan konuşmaları) ve ne konuşulduğu anlaşılmayan bir ses dosyası mevcut.

Soru: Bu dosyadan sesleri ayırıp (Tv – Konuşma) anlaşılır düzeye getirebileceğim bir program varmı?

TRT’ nin yeni Kürtçe kanalı

wowo | 12 November 2008 12:15

türkiye radyo ve televizyon kurumu (trt) Yasası’nın 21. maddesi değiştirilerek trt’nin türkçe dışındaki dillerde de yayın yapabilmesinin önü açıldı. ocak ayında trt’nin uzun zamandır hazırlığını yaptığı kürtçe kanal trt 8 yayında olacak. roj tv‘nin de yayın yaptığı Hotbird uydusunu kullanan kanalın adı