Hanımlar! LED ler size GÜZELLİK Yapıyor…

Pürüzsüz bir ten güzelliğin ilk anahtarı...
Pürüzsüz bir ten güzelliğin ilk anahtarı…

Aslında uzun zamandır bilinen bir teknoloji olan Ledlerin son 10 yılda nasıl bu kadar gelişip hayatımıza çok şeyler katacağını eminim çok az insan hayal etmişti. Bunlardan biri bendim. Çocukluğumda ufak led lerle fenerler yapıp bu az enerji çeken ışık kaynaklarıyla daha kuvvet fenerler yapmaya çalışırdım. Tabii o dönem led teknolojisi cidden yerlerde sürünmekteydi. Hatta bir keresinde ledi elektrik prizine takıp (hem ödümü) hem de ledi patlaşmışlığım vardır. Onların gelişeceğini (her nasılsa) hep biliyordum…

Yaşlanmak kabullenmemiz gereken bir gerçek...
Yaşlanmak kabullenmemiz gereken bir gerçek…

Günümüzde bilgisayarlar, fenerler, projeksiyon cihazları, tvler, cep telefonları gibi çok değişik alanlarda kullanılan bu teknolojinin şimdi anlatacağım sektör için kullanılacağını dürüst olmalıyım ki ben bile düşünmemiştim. Göz çizgileri, siyah noktalar, güneş izleri ve cildin yaşlanmasını önleyebildiği iddia edilen LED lerin bu yeni “güzellik” macerası eminim bir çoğumuz tarafından kibarca “Hadi be!” şekliyle yorumlanacaktır.

Yapmanız gereken sadece yatmak
Yapmanız gereken sadece yatmak

Aslında insanoğlunun ışık la ne kadar içli dışlı ve ona ne kadar ihtiyacı olduğu gayet bilinen bir gerçek. D vitamini üretimi, beyinde üretilen Serotonin hormonu (ki bu hormon sizi mutlu ve enerjik yapar) siz güneş ışığına çıkmadıkça üretilebilen şeyler değiller.
Konumuza dönersek Miracle Mask olarak (bazı yerlerde Light Mask olarak geçiyor) adlandırılmış bu yeni teknoloji işinde başarılıysa ismini cidden hak eden ender ürünlerden biri olacak. Yaptığınız tek şey aynı bir solaryum gibi onun içinde yatmanız. Siz uzanırken Miracle Mask 25 dakika boyunca kırmızı olarak algıladığımız (infrared) özel bir ışık yayıyor. Kapalı alan korkunuz yoksa size dert olacak başka hiçbir (bilinen) zararı da yok.

Miracle Mask içindeyken görüntünüz animelerdekini andırıyor...
Miracle Mask içindeyken görüntünüz animelerdekini andırıyor…

Doktor John Tsagaris İngiltere Londra da sağlık-güzellik ve Çin ilaçları biobilim diploması sahibi. Cilt rahatsızlıkları ve güzellik uzmanlığı üzerine çalışan Johh bu sistemi ilk uygulayanlardan. Kendisi ile yapılan görüşmede sistemin NASA tarafından zaten kullanıldığını belirtmiş. Uzaydaki astronotların sağlıkları için geliştirilmiş bu sistemin uygulandığında onların daha enerjik ve hayat dolu olduklarının gözlemlenmiş.Hücrelerdeki enerjiyi harekete geçiren Miracle Mask mitokondri üzerinde etkili. Hücreler üzerinde fotosentez gibi etki yapan sistem onları tetikleyerek iyileşme ve yaşlanma karşıtı hareketlenmeyi tetikliyor. Ayrıca deri üzerindeki bakterilerin (kişisel sorum iyi bakteriler ne olacak?) yok olmasına da etkiliymiş.
Miracle Mask ın Mavi LED leri ciltte sivilce ve izlerinin tedavisini iltihaplı bölgelerde oluşan bakterilerin yok olmasıyla sağlarken. Kırmızı LED ler daha derine inerek kolajen üretimini tetikliyor. Sonuç olarak iki adımda daha sağlıklı ve daha genç bir cilde sahip oluyorsunuz. İşin en güzel yanı ise bunları ne bir ilaç nede bir ameliyat yerine sadece vücudunuzun doğal sistemlerini çalıştırarak yapabilmeniz!

Miracle Mask ı kullanmanınız ardında bu hissi yaşayabilirsiniz...
Miracle Mask ı kullanmanınız ardında bu hissi yaşayabilirsiniz…

Amerika’da yapılan testlere katılan deneklerin %90 ında kalıcı şekilde cilt kırışıklıklarını önlediği, pürüzsüz bir ten, yumuşak doku yarattığı, karga ayağı rahtsızlığını önlediği, eritem ve pigmentasyon azalmasını sağladığı gözlemlenmiş.Yazımın kaynağındaki muhabirinde bireysel olarak test ettiği Miracle Mask ı şöyle özetliyor:”25 dakika boyunca gözümde gözlüklerle yattım, neredeyse uyuyordum. Yaptığım ve yapacağınız kesinlikle bu. Sadece bir seans tedavi sonunda cildim daha parlak ve ton bakımından sağlıklı gözüküyordu!”En iyi sonuç için haftada üç kez ve iki hafta boyunca uygulama yapılması önerilen bu yeni sistem şuan seans başına İngiltere’de 75£ e uygulanmakta. Bakalım ülkemizde boy göstermesi ne zamana ve ne kadara denk gelecek?Yazı sonu notu : Aslında geç gelecek olması bir bakıma iyi, Sonuçlarına bakar öyle kullanırız. Yada şanslı bir kesim dışında biz değil de sevgililerimiz~eşlerimiz filan cepleri sömürüp öyle giderler. Bizde bir dahakine der sonralarız hayatı. Öteki ay başka bir şey çıkar yine… Erkeklerin kaderidir yaşlanmak…
Kaynak

Erkeklerin kaderidir yaşlanmak...
Erkeklerin kaderidir yaşlanmak…