bildirgec.org

sağlık hakkında tüm yazılar

Formu Doldur, Formda Kal!

bluelake | 15 July 2011 17:23

Canderel ürünleri yaşamın küçük zevklerinin tadını çıkarmanızı sağlarken, şeker kullanımı sonucu alacağınız kalorilerden de sizi uzak tutuyor. Üstelik ‘formda kalmanın en tatlı yolu’ Canderel artık ince kutusunda. Marka, yeni ürünü Slim Pocket’ı denemek isteyenleri Facebook sayfasına davet ediyor.
Canderel Türkiye Facebok sayfasındaki formu dolduran herkes Canderel Slim Pocket’ın sahibi oluyor. Hediye ürünler katılımcıların adresine gönderilirken, kargo ücreti de marka tarafından karşılanıyor. Facebook sayfasından ayrıca; hem düşük kalorili hem de lezzetli tariflere ve Canderel ürün çeşitlerine ulaşmak da mümkün.
Siz de tıklayın, formda bir vücutla yazın tadını çıkarın!

ÖNYARGILAR…Ayağımızda görünmez prangalar

bithikotsis | 27 April 2011 13:40

Geçmişte yaşadıklarımız, gelecekteki yaşayacaklarımız…Hani derler ya geçmişe mazi geleceğe niyazi derler diye. İşte aslında o diyenlere sormak lazım, geleceğini neye göre planladın, gelecekte neye göre karar aldın diye.

Düşündüğün herşeyin gerçek olduğunu sanmak. Belki de budur bizi karar alırken uzun uzadıya uğraştıran, ”eyvah yoksa tekrar bu olacak mı?” diye düşündüren.

Önyargılar kararlarımızı etkilemiyor değil. Her ne kadar biz karar alırken ”hayır sadece yalın düşünüyorum, kesinlikle başka şeylerden etkilenmiyorum.” desek de illa ki feyz aldığımız, ya da olumsuz intiba aldığımız şeyler bunda rol oynuyor.

bahar gel artık

nazokiraze | 19 April 2011 14:31

Yazılarımın bir kısmının ana konusu olan yemek,içmek türü bir konu ile tekrar karşınızdayım sayın okuyucu.Aylardır beklediğimiz halde kendisini hissettirmeyen ancak tam bahar geldi diye sevinirken ”sonunda geldim hepinizin imanını gevreteceğim” dercesine Nisan ayının kendisini Şubat zannetmesine neden olan kış mevsiminin son demlerinde içtiğiniz her türlü çay ve bitki çayının içerisine bir dilim taze zencefil atmayı unutmayın diyerek başlıyorum.

Türkiye’nin Sağlık Profili

bithikotsis | 31 March 2011 18:02

Yıllar baz alınarak eskiden yeniye sıralı yaş ortalamaları, bu ortalamaların dünya ülkelerine göre sıralamadaki yeri, Türkiye’deki ölüm sebepleri ve oranları ve bu oranların büyükten küçüğe sıralanması, bunların ortalamalarının dünya dünya ülkelerine göre sıralamasındaki yeri, kanser tiplerinin sıralaması, sağlık risk faktörleri sıralaması,

Türkiye’nin demografik özeti ve bu sıralamaların neredeyse hepsinin iyiden kötüye skalası ile renklerle gösterimini içeren zengin bir kaynak hazırlamışlar. Buradan görebilirsiniz.

Sağlıklı Beslenmek – Ama Nasıl?

admin | 15 March 2011 10:45

Kabul etmek lazım ki, günümüzün dünyasında aslında birbiriyle temelden çelişen iki eğilim var: Bunlardan biri, mutfakla ilgili ve mutfakta başarılı olmak; diğeri ise, fit yani sağlıklı, formda olmak. Blog dizinlerine baktığınızda mutfak ve/veya yemek tarifleriyle ilgili olanların fazlalığı gözden kaçmıyor. Türkiye’nin en sevilen, en çok tıklanan blogları arasında mutfak blogları herhalde başı çekiyor. Öte yandan, bir diğer eğilim sağlıklı olmak. Artık bir dirhem et bin ayıp örtmüyor. Fazla kilosu olan kişi, sistemin dayattıklarından biri olan modaya uyamıyor, iş görüşmelerinde tercih edilmiyor, kendine daha az güvenebiliyor.

savaş

admin | 13 March 2011 17:55

Yaşamak için en temel gereksinimlerimiz yemek su ve havadır. Vücudumuzun sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için bir de zararlı dış etkenlerden korunması gerekiyor. Soğuk, sıcak, zararlı güneş ışınları vs. Bir de bunlara ek olarak mikrop ve virüs gibi sağlığımızı bozabilecek, hayatımıza son verebilecek canlılardan korunmalıyız.

Stresten Korun

meflug | 06 January 2011 12:24

Şu hareketli hayatlarımızın içinde ara sıra dinlenmeye, stres atmaya hepimizin vücudunun ihtiyacı var. Acaba hepimiz yeteri kadar dinlenebiliyor, sağlıklı uyuyor muyuz? Strese karşı ne kadar savaşıyoruz?

Stresin vücudumuza olan yan etkilerinden devamlı bahsediliyor. Bir süre önce katıldığım bir eğitimde stresin etkilerini anlatılırken bir anti-stres çayı tarifi vermişlerdi.

YILBAŞI ÖNCESİ DOPİNG

admin | 27 December 2010 12:53

Sağlık çalışanlarına müjdeli haber geldi. Yılın sonuna doğru yeni yıla mutlu girmelerine neden olacak haber hükümetten geldi.