bildirgec.org

akne hakkında tüm yazılar

Hanımlar! LED ler size GÜZELLİK Yapıyor…

Beacool | 02 May 2010 15:26

Hanımlar! LED ler size GÜZELLİK Yapıyor…

Pürüzsüz bir ten güzelliğin ilk anahtarı...
Pürüzsüz bir ten güzelliğin ilk anahtarı…

Aslında uzun zamandır bilinen bir teknoloji olan Ledlerin son 10 yılda nasıl bu kadar gelişip hayatımıza çok şeyler katacağını eminim çok az insan hayal etmişti. Bunlardan biri bendim. Çocukluğumda ufak led lerle fenerler yapıp bu az enerji çeken ışık kaynaklarıyla daha kuvvet fenerler yapmaya çalışırdım. Tabii o dönem led teknolojisi cidden yerlerde sürünmekteydi. Hatta bir keresinde ledi elektrik prizine takıp (hem ödümü) hem de ledi patlaşmışlığım vardır. Onların gelişeceğini (her nasılsa) hep biliyordum…

çekilen acıyı anlatabilmek yaratıcılık ister

xerre | 12 March 2009 09:46

luke314pi adlı site, ____ feels like this ( x bunun gibi hissetirir) adlı oldukça yaratıcı bir projeye imzasını atmış.
projenin yayınlandığı sayfanın başında şunlar yazıyor:

karım ikinci hamileliği sırasında sol bacağındaki siyatikten çok acı çekti. ve bana ‘sol ayağını, sanki bir vahşi hayvan sürüsü çiğniyormuş gibi hissettiğini’ söyledi. bu tanımlama, bu hissi beynimde canlandırmama olanak sağlayan, oldukça etkili bir görsel kaliteye sahipti.

sonuç olarak, insanların bazı rahatsızlarını tanımlarken bu şekilde hayvanları kullanma fikri beğenilmiş ve bundan dolayı tecrübe ettikleri bazı rahatsızları bu şekilde anlatan bir projeye imza atmışlar.
yer alan diğer çalışmalar ise şu şekilde:

sivilce tedavisi yapabilen alet

kahkar | 18 August 2007 09:21

Sivilcelerinizden kurtulmanız için düşünülmüş bir alet. Kendisi ısıyı kullanarak başarılı olmaya çalışıyor. Tabi, her sivilce için ısı miktarını ayarlıyor, bütün sivilcelere aynı muameleyi yapmıyor. Ortalama 48 derece bir sıcaklık seçerse mesela, 2,5 dakikada işini bitirmeye bakıyor. Cihazın fiyatı: 195 Avro.