bildirgec.org

kozmetik hakkında tüm yazılar

Sizin Güzellik Vizyonunuz Nedir?

bluelake | 20 September 2011 12:41

Her kadının içinde ortaya çıkmayı bekleyen saklı bir güzellik vardır… Yıllardır küçük dokunuşlarla bu güzelliği gözler önüne seren Lancôme, bu kez kadınlara soruyor:

Sizin güzellik vizyonunuz nedir?

Lancôme Turkey Facebook sayfasında yayına alınan Güzellik Vizyonları isimli uygulama aracılığıyla kullanıcılar, kendi güzellik vizyonlarını paylaşıyorlar. En fazla oy alan 10 şanslı kişi ise Lancôme’un en yeni ürününün sahibi olacak.

TÜY DÖKENLER ARTIYOR

admin | 27 December 2010 11:35

Şimdilerde bakımlı olmak herkesi ilgilendiren kadın erkek ayrımı yapmayan yükselen bir trend ve gitgide de önemi artıyor.
Şehir yaşamı metroseksüel erkek kavramı derken kadınlar kadar erkeklerde bakımları için fazlaca harcama yapmaya başladı.

Hanımlar! LED ler size GÜZELLİK Yapıyor…

Beacool | 02 May 2010 15:26

Hanımlar! LED ler size GÜZELLİK Yapıyor…

Pürüzsüz bir ten güzelliğin ilk anahtarı...
Pürüzsüz bir ten güzelliğin ilk anahtarı…

Aslında uzun zamandır bilinen bir teknoloji olan Ledlerin son 10 yılda nasıl bu kadar gelişip hayatımıza çok şeyler katacağını eminim çok az insan hayal etmişti. Bunlardan biri bendim. Çocukluğumda ufak led lerle fenerler yapıp bu az enerji çeken ışık kaynaklarıyla daha kuvvet fenerler yapmaya çalışırdım. Tabii o dönem led teknolojisi cidden yerlerde sürünmekteydi. Hatta bir keresinde ledi elektrik prizine takıp (hem ödümü) hem de ledi patlaşmışlığım vardır. Onların gelişeceğini (her nasılsa) hep biliyordum…

AVON – Güzellik Perisi

bismark | 24 February 2010 13:39

Avon facebook’ta yeni bir oyun aplikasyonu ile karşımızda. Litespell’in katkıları ile gerçekleşen kampanyada bir peri olarak balonları ok ile vuruyorsun ve zümrütleri topluyorsun. Arkadaş daveti ve zümrüt avı ile gerçekleşen oyunun sonunda da Avon’dan hediyeler kazanıyorsun.

Kampanya metni:
İtiraf et, hep peri olmak istemiştin. İşte o şansı yakaladın. Avon ile Güzellik Perisi olmaya hazır mısın?

Küçüklüğünden peri hayal ettiğin o an geldi, sonunda peri olacaksın. Üstelik işin içinde hediyeler de var.

YAŞINI GİZLEYEN KADINLAR

keremx | 18 February 2010 17:25

YAŞINI GİZLEYEN KADINLAR

SANATÇILARIN YAŞLARI/ Genelde kadınlar yaşlarının bilinmesini istemezler. Özellikle de 20 yaşından sonra…Neden acaba? Tüm güzellik ve asalet genç yaştan mı ibarettir? Bu ayrı bir tartışma konusu.

Bayanların görünümü ile gerçek yaşı arasında dağlar kadar fark olur. Ama siz onu fark edemezsiniz. Kadınların bakım ve görünüm anlamında öyle sihirli formülleri vardır ki, siz onları her zaman en az 10 yaş genç görürsünüz. Tabi kozmetik sektörünün gücünü gözardı edemeyiz.

Karite Ağacı ve Yağı

Chat Noir 1 | 04 December 2009 11:44

Afrika kıtasında yetişen Karite ağaçları iki ile üç yüzyıl arasında yaşayabiliyorlar.Bu ağaçlar kendiliğinden yetişmektedir.Ceviz büyüklüğünde olan meyvelerinin oluşması 25 ile 30 yılı bulabiliyor.Bende bu ağacın varlığından L’occitane ürün kataloğunu okurken haberdar oldum.Karite yağı kozmetikte kullanlıyor ancak sağlık amaçlı da kullanılabiliyor.Cildi rüzgar yada yakıcı güneş gibi doğa şartlarına karşı koruyor.Burkina Faso’da karite yağı üretimini kadınlar yapıyor.Karite yağı sabun yapımında kullanıldığında ise sabunları olağanüstü yumuşak hale getiriyor.Karite yağı ile ilgili detaylı bilgilere ve içinde karite yağı bulunan cilt bakım ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yok, DEVE ‘nin KUŞU demeyin

| 13 August 2009 14:10

Yok, DEVE ‘nin KUŞU demeyin

Hayvanlar âlemindeki belki de en komik ve ilginç hayvanı devekuşlarıdır. Komik suratları, meraklı bakışları ve dertsiz tasasız hareketleriyle devekuşlarını tanıyalım.

90 ile 150 kg arası değişen ağırlıkları ortala 65 km hızları ile duygularını belli eden korktuklarında başlarını kuma sokan Bu komik görünüşlü hayvanların gagasından tırnağına, derisinden tüyüne, etinden yumurtasına kadar her şeyinden faydalanılmaktadır.