Yaşamın gidişatını beğenmediğimiz zamanlar çeşitli yollara başvururuz.Parasal anlamda yada duygusal anlamda aksi giden zamanlar olur ve ne yapabileceğimiz konusunda kafa patlatırız.Bazen çok basit önlemler ya da çetrefilli olmayan yollar bizi amacımıza götürebilir, içinde bulunduğumuz aksi durumu düzeltebilir. Küçük dokunuşlar büyük sonuçlar doğurabilir.

Yaşadığımız evrenin enerjisi ve bu enerjiyi kanalize etme yolları. İster yoğunlaşıp dua ederek, ister çeşitli ritüellerle ifade ederek, ister dokunarak. nasıl yaptığınız size kalmış ama bu başıboş enerjiyi yakalamak önemli olan.Ben sadece dokunarak, değiştirerek, hareket ettirerek. enerji yakalama konusunu sizinle paylaşmak istiyorum. Yaşamınızın büyük bir bölümünü geçirdiğiniz evinizi düşünelim; rahatmı, huzurlumu, kafanızın içindekileri boşaltabiliyormusunuz. yoksa eve geldiğiniz halde yorgun musunuz?

Başımıza birşey geldiğinde hep “neden benim başıma geliyor?” deriz ve sebepler ararız ama “işler iyi gitsin, mutlu olayım ve bunlar bozulmasın” diye birşeyler yapmak hiç aklımıza gelmez.Para günümüzde olmazsa olmaz olan ve önce sağlık sonra para, kimine göre de paran olursa sağlığında olur huzurun da dedirtecek kadar önemli olan bir takas aracı. İşte evrende böyle bir takas var sen evrene yaşadığın dünyaya enerjini kanalize edebilirsen oda sana karşılığını muhakkak verir hiç bir şey geri dönüşümsüz değil tamamen yok olmaz sadece biçim değiştirir.

Örneğin yıldızlar, yani burçlar ilgileniyorsanız eğer bunlar ne tür bir enerjiyle sizi etkiliyorlar bir düşünün derim 🙂

Şimdi öncelikle elementlerden başlıyacağız, yukarıdaki tabloya bir göz atalım sonrada elementlerin simgelediği yönlere bakalım ve bu yönlerin yaşamımızdaki hangi alanlara etki ettiğini görelim aşağıdaki tabloda hepsi çok açık şekilde yazıyor

Bu tablo size çok yoğun gelmiş olabilir kafanızda evinizi eşyalarınızı canlandırdığınızda sanki evi tamamen değiştirmek gerekiyormuş ve şu an için yapamam diyebilirsiniz. Ama böyle düşünmeyin ilk başta küçük dokunuşlarla başlayın.Mesela salonunuzu düşünelim diyelimki salonunuzun doğu tarafında tv,lcd vb metal bir obje var ve siz onu başka bir yöne koyamıyorsunuz salonunuz onu doğu tarafına koyacak şekilde elverişli. O zaman kendimizi zorlamıyoruz ve lcd, ya da tv orada kalıyor sadece o kısma yeşil renkli bir bitki yerleştiriyorsunuz ve orada kesilen enerjiyi yeniden canlandırıyorsunuz,bu şekilde feng shui’yi kendinize göre yorumlayabilirsiniz,elimizde olanlarla birşeyler yapmaya çalışacağız.Bizleri mutsuz edecek bir feng shui hiçbir şekilde işimize yaramaz :).bu nu evinizin her yönünde uygulayabilirsiniz aslında yönleri tam anlamıyla uygulamak daha iyi olur ama bu şekilde de etkisini göreceğinize eminim.

Örneğin güney yönünün rengi kırmızı ve sayısı 9 dur.O yöne rengi kırmızı olan 9 adet küçük obje koyabilirsiniz.bunun gibi daha bir çok uygulamayı evinizde yapabilirsiniz. Evinizi yaşadığınız alanları ofisinizi feng shui felsefesine göre düzenlemeye çalışın ön yargılardan arının ve sadece deneyin.testmi etmek istiyorsunuz deneyin belli bir müddet sonra bozun ve aradaki farkı görün :)Ben bu felsefeden anlayabildiklerini kendime göre size aktarmak istedim sizler daha fazlasını yapabilirsiniz…kolay gelsin ve yaşam enerjiniz hiç kaybolmasınkaynak