bildirgec.org

kırmızı hakkında tüm yazılar

birazda zarar verelim diyenlere eski bir oyun carmageddon

cenkkorbo | 30 March 2011 15:31

carmageddon çıktığı ilk gün bizlere araba kullanırken sınırsız özgürlük tanıdı. daha önce arabaları sadece yarışmak için kullanırdık. carmageddon bunu değiştirdi ve bizlere yarışın yanında arabalrı parçalayıp yok edebileceğimiz hatta yanında bonus olarak insanları ve hayvanları ezip ekstra puan alabileceğimiz muhteşem bir oyun sundu. tabiki oyun çıktığı gibi çok tutulmaya başlandı ve beklenen sansürü yedi. o zamanlar insane ezmek öldürmek hoş karşılanmadığı için insanların yerini zombiler aldı. kanlar yeşil renge büründü ve oyunun bütün havasını değiştirdi.

Kırmızı

Chat Noir 1 | 22 February 2011 12:32

Artık yalnız bırakın beni,
Sıkıldım hepinizden.
Alıp başımı gitmek isterdim,
Sevmeseydim kendimi derinden.
Düşünmek istemiyorum artık geleceği,
Bugünü dolu dolu yaşamak varken.
Kuralları ezip geçmek istiyorum.

Pembeden sarıya geçerken

zarifce | 09 February 2011 10:12

Gözlerini kapat, geçmişi düşün!
Nereden geldin? Ne haldeydin?
Bulunduğun zamanı, kim olduğunu düşün!
İnsanları, dost ve akrabanı,
Kaybetsen de, aileni düşün!
Faydan ne? Zararın ne?
Geleceği düşün!
Nereye gidiyorsun? Ne halde olacaksın?
Seni neler bekliyor?
Etrafındaki insanlar var olacak mı?
Sen var olacak mısın?
Gelecekten, faydan ne? Zararın ne?

KADIN KIRMIZI SEVER

saklimimoza | 30 December 2010 11:24

neden kırmızıyı seviyoruz biz kadınlar. kırmızı ayakkabı, kırmızı çanta, kırmızı elbise,kırmızı ruj,oje.kırmızı başka.her kadının dolabında mutlaka siyah bir elbise vardır derler ya,ben öyle demiyorum.ben her kadının dolabının gizli bir yerinde mutlaka kırmızı bir şeyler saklıdır diyorum.noel ruhu başka şey,onunla özdeşleşmesin aralık ayında yazıldı bu yazı diye.bizim kırmızı düşkünlüğümüz her yılın her günü mevcut.

ilginç olan ne biliyor musunuz bayanlar; erkekler de kırmızı severmiş. üşenmeyin bir arama yaptırın arama motorlarında “kadınlar neden kırmızı sever” diye.şaşıracaksınız ama “erkekler neden kırmızı sever” başlıklı yazılar sıralanıyor hep.biz kadınlar pembe severmişiz meğer.evet pembe severdik ama çocukluk çağlarımızda en çok.pamuk perensesvari bir kadın değilseniz yetişkin olduğunuzda pembeyi pek sevmezsiniz benim bildiğim.ama kırmızı başka.ille de kırmızı.

DENEMEK BİR ŞEY KAYBETTİRMEZ

admin | 24 December 2010 17:10

Yaşamın gidişatını beğenmediğimiz zamanlar çeşitli yollara başvururuz.Parasal anlamda yada duygusal anlamda aksi giden zamanlar olur ve ne yapabileceğimiz konusunda kafa patlatırız.
Bazen çok basit önlemler ya da çetrefilli olmayan yollar bizi amacımıza götürebilir, içinde bulunduğumuz aksi durumu düzeltebilir. Küçük dokunuşlar büyük sonuçlar doğurabilir.

Makyöz..

pillibebekkuyuda | 02 December 2010 17:50

O özel günde, muhteşem yüz hatlarına sahip güzel bakışlı O erkeğe makyaj yapmak, olağanüstüydü..

Makyözün hava şartlarından dolayı gelemeyeceğini söylemişler, yoğun düşünceler içindeyken, kendimi ortaya atıp ”ben yapabilirim, bundan kolay ne var ki” demiştim..

Şirketin gönüllü tiyatrocuları, kostümlerini giyinirken, vücut hatlarını saklama gereği duymuyorlardı yanlarındaki çapkın bakışlı kadınlardan..

Önce müdürlerden biri oturdu karşıma, Ona makyaj yapmak gelmemişti içimden..Hemen yanımdaki kıza, biraz işim olduğunu yarım saat sonra geri geleceğimi söyledim..Gönüllü olup da her işte kendime gösterdiğim toleranslı taraflarımı seviyorum..

Sony’den NWZ-E350 Walkman

sCoRPionTR | 13 August 2010 10:20

80’li ve 90’lı yıllarda walkmanleri ile insanlara yolda müzik dinleme şansı sağlayan Sony, teknolojiyi de arkasına alarak Walkman üretimine devam ediyor. MP3 piyasasının bu kadar gelişeceğini fark edemeyen Sony uzun süre kendi çıkardığı ATRAC formatında ısrar etmişti fakat daha sonra MP3’ün tartışmasız başarısını kabullenip 2004 yılında MP3 player piyasasına el attı.

Bayanlar için Hoparlör

Lorilleux | 30 July 2010 14:55

Bayanların topuklu ayakkabı koleksiyonlarına katkı sağlayacak bu ayakkabılar ilk bakışta giyilecek gibi görünse de aslında dinlemelik. Kablosunu takın bilgisayarınıza ve bu topuklular sizin için hoparlör görevini üstlensin. Bayanların masasına şıklık katacağı kesin.

Samsung’dan uygun fiyatlı fotoğraf makinesi PL200

sCoRPionTR | 26 July 2010 10:15

Samsung’un 180$ fiyat etiketi ile çıkacak olan PL200 fotoğraf makinesi 14.2 megapixel sensör, 7x optik zoom ve 3 inch LCD ekrana sahip.

PL200
PL200

PL200, 720p video kayıt yapabiliyor. Optik ve dijital olarak image stabilization özelliklerine sahip.

Siyah, gümüş ve kırmızı renk seçeneklerine sahip olacak olan PL200’ün satışına Eylül ayında başlanacak.

Daha fazla ayrıntı isteyenler buraya bakabilir.

YAŞAMDAN KISSALAR – YAŞATMAYA HİSSELER – 2

firatocal | 07 July 2010 23:59


Ntv ve 4 / 4 lük belgeseller … Bu ay ntv kanalının belgesel kuşaklarını kaçırmamanızı tavsiye ederim.. The Cove ve Food Inc.orjinal isimleriyle karşımıza çıkacak olan Koy ve Gıda Ltd. belgeselleri , yıla damgasını vuran ve büyük ses getiren yapımlar… Koy , yerel japon balıkçıların yunusları avlarken nasıl insanlık dışı hareketlere kalkıştıklarını belgesi olan bir başyapıt… Gıda Ltd. ise , gıda sektöründe hangi alengirli cengiz oyunlarının döndüğünü anlamamıza ve bu sayede yeme içme alışkanlıklarımızı bir kez daha gözden geçirmemize katkı sağlayan ibretlik bir belgesel…