bildirgec.org

güney hakkında tüm yazılar

DENEMEK BİR ŞEY KAYBETTİRMEZ

admin | 24 December 2010 17:10

Yaşamın gidişatını beğenmediğimiz zamanlar çeşitli yollara başvururuz.Parasal anlamda yada duygusal anlamda aksi giden zamanlar olur ve ne yapabileceğimiz konusunda kafa patlatırız.
Bazen çok basit önlemler ya da çetrefilli olmayan yollar bizi amacımıza götürebilir, içinde bulunduğumuz aksi durumu düzeltebilir. Küçük dokunuşlar büyük sonuçlar doğurabilir.

Evren’in kalp atışlarını dinleyin

hasantsc | 25 February 2010 17:10

Artık gezegenlerin sesleri kaydedilebiliyor ve bu sesler NASA tarafından internette yayınlanıyor. Eğer bir hoparlöre sahipseniz hiç vakit kaybetmeyin.
11 adet gezegen+Güneş’in kalp atışlarını dinleyebilirsiniz. özellikle güneşi şiddetle tavsiye ediyorum, yüksek sesle dinlemezseniz iyi olur çünkü çok fazla gerilim yapıyor.

site görünümü
site görünümü

sol taraftaki space sounds yazısının etrafındaki küçük topları tıklayarak istediğiniz gezegeni seçebilirsiniz
Space Sounds

feng shui ve kariyer

aygen | 17 June 2009 12:48

Kariyer basamaklarını üçer beçer atlayamıyorsanız bir de feng shui uygulamayı deneyin.

Feng shui ev dekorasyonuyla ilgili değil miydi? Ben de öyle bilirdim. Giriş kapısının karşısına ayna koymayın dışarıdan gelen olumlu enerjiler kaçıp gitmesin, evin her köşesi farklı bir enerjiyi simgeler eşyaları ona göre yerleştirin, yatağınız kapıya dik açı yapmasın, pencereye değil duvara dayansın, mutfağınız sarı olsun, asın bir rüzgar çanı tüm kötü enerji dağılsın gitsin şeklinde sıralanan bilgilerden ibaret sanırdım feng shui’yi. Nasıl da yanılmışım. İş yerindeki başarısızlığımın tek nedeni feng shui bilmemekmiş de farkında değilmişim. Konu hakkında 3 kitap (1 , 2 , 3 ) bitirip üzerine internette okuduğum bilgileri de ekleyip gerekli düzenlemeleri de yapınca ay sonuna terfiyi garantilerim. Öğrendiklerimi paylaşıp kariyerinize olumlu katkılar yapacak olmanın mutluluğu ile yararlı bilgileri sıralamaya başlıyorum.

feng shui
feng shui

Çinliler, mutlu ve bereketli bir yaşam sürmek için yaşadığınız ve çalıştığınız yerde olumlu enerjilerle çevrilmeniz gerektiğine inanırlarmış. 4 temel, 4 ara yönü düşünerek yaşanılan ortamı 8 bölüme ayırmışlar. Her bölüm için bir element ve bir enerji alanı belirlemişler. Konumuz kariyer olduğu için ben kuzeyden (kariyer) ve güneydoğudan (para) bahsedeceğim. Belki kuzeydoğu (bilgi), kuzeybatıdan (mentor) ve güneye (ün) de azıcık değineceğim. Ruheşini arayanların yönü güneybatı (aşk) ama o başka bir yazı konusu.

SİNEMAMIZA HAYAT VEREN ROMANLAR (2)

sinemasever | 21 December 2006 00:29

“kaynak gösterilmeden yapılan alıntılar, emeğe saygısızlıktır”

“ Çölde Bir İstanbul Kızı” 1957

Sinemamıza hayat veren romanlar serisinden romancı Esat Mahmut Karakurt’un 1926 yılında yazdığı ikinci romanı “Çölde Bir İstanbul Kızı” Faruk Kenç tarafından 1957 yılında senaryolaştırılmış ve aynı zamanda yönetilmiştir. Filmi görüntüleme işini Enver Burçkin üstlenmiş, And Film adına Turgut Demirağ prodüktörlüğünü yapmıştır.

Romanın arka yüzünde roman hakkında şu açıklamaya yer verildiği görülmektedir.