bildirgec.org

para hakkında tüm yazılar

AYDA 10.000$ KAZANMAK

suiza | 23 July 2012 10:57

Sevgili gençler, dünyanın uzak ülkelerinde, genellikle de, gözlerden uzak, popüler olmayan ülkelerinde yaşamış, işler yapmış bir insan olarak bu yazıyı daha çok sizler için yazıyorum.’’Türkiye’de işsizlik var’’ deniyor,’’ iyi maaşla çalışabilmek için vasıflı eleman olmak, İngilizceyi süper konuşabilmek gerekiyor’’ deniyor. Ben de diyorum ki; ‘’Lütfen ufkunuzu genişletin, başkalarının kurdukları işletmelere üç kuruş maaşla girebilmek için çırpınmayın’’.
Evet gençler, dış ülkelere açılın, çok küçük sermayelerle kendi işinizi kurma imkanları var. Özellikle Asya ve Orta Asya’da öyle boş alanlar var ki; çok az bir çabayla ve küçük bir sermayeyle, hatta ayda sadece birkaç gün çalışarak, yazımın başlığındaki rakamı (10.000 doları) kazanmanız mümkün. (Halihazırda 4 iş kolu var) Bu kısa yazıda amacım, o boş alanları açıkça anlatıp istihdam enflasyonu oluşturmak değil. Benim gördüğüm, gözlemlediğim ve hatta bizzat yaparak deneyimlediğim işler var, yani tecrübeyle sabit işler var. Bu noktalara dikkatinizi çekmek istiyorum. Belki oralarda yaşamasaydım ben de göremezdim ya da aklıma gelmezdi, bir süredir Türkiye’deyim ve eşten dosttan hep iş konusunda yakınmalar duyuyorum, kimisinin çocuğu iş bulamamış, kimisi işten çıkarılmış, vs.
Netice olarak, arkadaşlar ihtiyacınız olan ilk şey; cesaret ve sonra mümkünse kafa dengi bir arkadaş bir de hesap makinesi, para eden veya edebilecek neyiniz varsa nakite çevirin, toplayın, çıkarın, savaş baltalarınızı çıkarın, hazırlanın…
Girişimci ruh sizi korusun!
Not: Bu yazıyı hafife almamanızı önemle rica ederim, zira yazılan her cümlenin altında Suiza’nın imzası var.

ParaBilir ile para biriktirin!

Pinhani | 12 April 2012 09:25

Parabilir
Parabilir

Günümüzde bu ekonomik şartlar altında para kazanmak gerçekten çok zor iş. Eskilerin dediği gibi ekmek arslanın midesinde artık. Hal böyle olunca kazanılan paranın da elde tutulması büyük önem taşıyor.

Artık devir tasarrufdevri, her yerde her şeyden tasarruf etmenin yolları konuşuluyor. Petrol fiyatının fırlaması ile araçlardaki yakıt tasarrufu, aynı şekilde katı yakıt ve doğal gaz fiyatlarının artması ile ısı yalıtımı ve yakıt tasarrufu, bunlarla ilişkili olarak da elektrik tasarrufu gündeme geliyor.

Fahişe Hapı

endop | 16 June 2011 21:01

Evden kaçmıştım, gidecek yerim yoktu. Hayat vurabileceği son gücüyle okkalı bir tokat indirmişti alnıma. Yanına yerleştiğim erkek arkadaşım bana defalarca tecavüz etmişti ve beni kadın ticareti yapan bir kadına para karşılığı verdi. Her ne kadar uçlarda yaşayan biri olsamda , para karşılığı ilişkiye girmeyi kabul etmedim, edemedim.

Kadınlar parayı erkeklerden daha iyi mi kullanmaktalar?

| 03 June 2011 12:27

Yapılan uluslararası bir araştırma’da kadınların, parayı erkeklerden daha iyi kullandıkları ortaya çıktı. Kadınlar, ekonomik açıdan bağımsız olmak için daha fazla çalışmakta ve erkekler kadar borca girmemektedirler.

Kadın ve erkeklerin her ikisi de aynı şeyi düşünmektedirler.

Money Shredding Alarm Clock

sCoRPionTR | 31 May 2011 11:07

Sabahları bir türlü yataktan çıkamayanlardan mısınız? Saatin alarmı çalsa da aldırmayıp uyumaya devam mı ediyorsunuz? O zaman bu çalar saat tam size göre!

Money Shredding Alarm Clock’un içine belli bir miktarda para koyuyor ve alarmını kuruyorsunuz. Eğer alarm çalmaya başladıktan bir süre sonra alarmı kapatmazsanız saat paranızı parçalara ayırmaya başlıyor.

Facebook ile para kazanma

lemonvodka | 26 April 2011 11:33

Merhaba,

Bu yazımda size Facebook isimli sosyal oluşum sayesinde nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağım.

Öncelikle bir adet bol arkadaşlı bir profil (tercihen bayan) veya bol üyesi olan bir sayfamızın olması gerekiyor.

Daha sonra ortaklık sistemlerinden bir tanesini kullanmalıyız. Size önerim www.facebookxxl.com dur.

Siteye www.facebookxxl.com/ortak.php üzerinden kayıt olabilirsiniz. (Referans linkim bulunmamaktadır.)

Bir tas yemek ve insan insana sohbet…

bithikotsis | 23 April 2011 11:03

Hep duymuşuzdur. Dünya kadar malı var ama mutsuz. Kulak misafiri olmuşuzdur, neredeyse herşeye sahip ama tatmin olamamış, huzursuz…Evet, var boyle birileri. Sizin, bizim belki ismen bildiğimiz yahut bilmediğimiz insanlar var bu konumda olan.

Gerekli gereksiz siteler falan

admin | 25 March 2011 20:48

Son günlerde sürekli girdiğim sitelerin dışında dolaşayım dedim nelere denk geldim arkadaş, yok yok porno siteleri, garip oyunlar, otopsi fotoğrafları değil kastettiğim onlar yıllardır var, söyleyecek pek lafım yok . Çok gerekli mi , çok gereksiz mi bilemediğim ,güldüğüm, şaşırdığım veya beğendiğim siteleri burada paylaşayım dedim gerçi arama aparatına güvenerek hareket ediyorum ama olsun, Allah sonumuzu hayır etsin. İşte vaktimi harcadığım linkler .

KAĞITTAN BİR HAYAT

Aret Can Bal | 05 March 2011 11:07

İskambil kağıtlarından çadırlar, evler hatta villalar, çiftlikler yapardım eskiden. İlk önce iki kağıt kullanırdım temeli atmak için, sonra da sırayla eklerdim diğer kartları, yavaşça, tüm deste bitene kadar. İşim bitince herkese göstermek isterdim ama alıp götüremezdim, ancak evdekilere gösterebilirdim, onlarda zaten umursamazdı.