Yaratıcı yönetmen Tim Burton‘ın yönetmenliğini yaptığı 1996 çıkışlı “Mars Attacks!“, 3 Oscarlı aktör Jack Nicholson, Amerikalı aktris Glenn Close, Sarah Jessica Parker, Natalie Portman, İrlandalı aktör Pierce Brosnan, Martin Short, Michael J. Fox, Anette Bening, Pam Grier, Danny DeVito, Jim Brown, Rod Steiger gibi isimleri bünyesinde barındırıyor.Amerika Birleşik Devletleri Başkanı James Dale, halka yaptığı özel açıklamada, ülkeye Marslılar’ın geleceğini duyurur. Tüm ülke, bu tarihi olayın gerçekleşeceği günü heyecanla ve büyük bir misafirperverlikle beklemektedir. Gün gelir ve Nevada Çölü, gönüllü askerler, basın ve Başkan’ın sözcüleriyle birlikte Marslılar’ı bekleme alanına dönüşür.Sonunda Dünya’ya inen araç ve kendilerine özgü bir dilde konuşan Marslılar, halkı selamlar. Barış sağlamak için Dünya’ya geldiklerini belirten Marslılar, havada uçan bir güvencin görünce, ateş etmeye başlarlar.Güvercinden sonra, az önce selamladıkları insanlara ateş etmeye başlayan Marslılar, gazeteciler ve askerlerden oluşan kalabalıktan bir kaç kişiyi hayatta bırakırlar ve bir gazeteciyi kaçırırlar.

Olayı canlı yayından izleyen halk, heyecanla bekledikleri Marslılar’dan artık korkmaktadırlar. Başkan Dale ise, kontrolü ele alarak, Marslılar’la iletişim kurar ve tekrar Dünya’ya geldikleri takdirde, etrafta kuş ya da herhangi bir yabancı canlı olmayacağını ve Dünya’nın güvenli bir gezegen olduğunu söyler.

Bu çağrıya olumlu cevap veren Marslılar, Dünya’ya bir kez daha gelirler. Ama ne var ki, bu ziyaret bir öncekinden de kanlı olacaktır. Başkan henüz teşrif etmemişken, etrafa rastgele ateş açan Marslılar, ikinci şanslarını da kötüye kullanarak gerçek niyetlerini belli ederler. Durumu tekrar konrolü altına alan Başkan Dale, bu sefer Marslılar’dan korunmanın yollarını aramaya başlar.

Mars Attacks! (Warner Brothers)