bildirgec.org

aksiyon hakkında tüm yazılar

G.I. Joe: Retaliation

emsvizyon | 24 May 2012 02:40

Harika efektler, bol hareket, vurdu kırdı ne ararsan. işte yeni g.i. joe filmi retaliation!

bu sefer Jon M. Chu yönetiminde çekilen filmin baş rollerinde; Channing Tatum, Dwayne Johnson ve Ray Park yer almakta. fragmanlarından anladığım kadarıyla ilk filminden çok daha dolu olduğu görülüyor. ancak bu onun konu ve anlatım bakımından tahammül edilebilir olduğu sonucunu doğurmuyor ( ne ön yargı ama 😛 )

de hayda breh!!

konu demişken ona da şöyle bir değinelim, bu tiplerin yani joe’ların ezeli düşmanı cobra takımı bir şekilde hükümeti ele geçirmişler, özel kuvvet olarak kendilerini kabul ettirmişlerdir. e amerika kötülerin eline geçtiğinde bütün dünya hapı yutmuş demek olduğu için bizim kahraman vatan evlatları hemen bu oyunu bozmak için kolları sıvamışlar, işe koyulmuşlardır… dünyanın kaderi artık onların elindedir :)) filmi izleyeceklere tavsiyem ( ben öyle yapcam ) farz edin ki ebeveynleriniz size g.i. joe oyuncakları almış da onu oynuyorsunuz… güzel efektlerin tadını çıkarmanız dileği ile 😉

Xinhai Geming (1911 Revolutions) (2011)

Melrajas | 28 December 2011 09:43

20. yüzyılın başlarında Çin’de kriz hakimdir. Ülke savaşan muhalif gruplara bölünmüş, vatandaşları açlıktan kıvranmakta ve son yapılan politik reformlar meseleleri iyileştirmeden öte daha da kötüleştirmektedir. Yedi yaşındaki imparator ve onun acımasız annesi imparatoriçe Dowager Longyu (Joan Chen) tarafından yönetilen ve iktidar olan Qing Hanedanlığı, 250 yıllık sorgulanamayan gücünün ardından tamamıyla dokunulmazlık kazanmıştır. Sıradan vatandaşların açıkça isyan etmeye başlaması ile birlikte Qing Hanedanlığı, isyanları bastırmak için “Yeni Ordu” adı altında güçlü ve modern bir ordu yaratmıştır. Fakat o dönemde silah almak pahalı bir iştir. Umutsuzca para arayışı içinde olan Qing liderleri ellerine geçen her şeyi yabancı ülkelere satıyorlardı. Bu süreçte Çin’in geleceği de satılıyordu tabii ki.

Huang Xing (Jackie Chan) modern savaş sanatı eğitimi aldığı Japonya’dan yeni dönmüştür. Ülkesinin parçalanmaya yüz tuttuğunu öğrenen Huang Xing, kılıcını kuşanıp, gücü elinde bulunduran Qing Hanedanlığı ve Yeni Ordu’ya karşı gittikçe umutsuzca süregelen vahşi isyanlara önderlik etmekten başka şansı olmadığını hisseder.

Law Abiding Citizen; Adalet Peşinde (2009)

pilli33 | 16 April 2011 11:16

Adalet Peşinde (Law Abiding Citizen), 2009 yapımı bir aksiyon filmi. Başrollerini Gerard Butler ve Jamie Foxx‘un paylaştığı filmin yönetmeni ise Felix Gary Gray.

108 dakikalık filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Film iki saldırganın Clyde Shelton (Gerard Butler)’ın evine girerek gözleri önünde eşi ve çocuğunu öldürmesiyle başlar. Saldırganlar yargılanır ve biri idam edilirken, diğeri hapis cezası alır. 10 yıl sonra hapisten çıkan Clarence Darby (Christian Stolte)’yi öldüren Clyde Shelton (Gerard Butler) yakalanır ve hapse atılır.

Battle: Los Angeles (2011)

karacorlu | 16 March 2011 21:04

Yönetmenlik kariyerinin henüz başlarında olan ve kariyerini korku gerilim üzerinde ilerletmeyi düşünen Jonathan Liebesman ‘ın uzun zamandır beklenen filmi 18 Mart 2011 tarihinde Türkiye’de vizyona girecek.

battle:la
battle:la

Johannesburg, Güney Afrika doğumlu olan yönetmen Jonathan Liebesman, yine Güney Afrika’da başladığı sinema eğitimine Amerika’da devam etmiştir.
The Killing Room(Ölüm Odası) filmiyle isminden söz ettiren ve kimi olumlu eleştirilerle gündeme gelen yönetmen, ”Dünya İstilası”nın altından kalkabileceği bir proje olduğuna yapımcıları ikna etmiştir.

Unstoppable (2010)

karacorlu | 07 March 2011 17:10

Durdurulamaz; yönetmenliğini Tony Scott‘un yaptığı 2010 yılının başarılı aksiyon filmlerinden biridir. Tony Scott’u Top Gun, Spy Game gibi unutulmaz aksiyon macera filmlerinden tanıyoruz. Başrollerinde ünlü aktör Denzel Washington ve Chris Pine oynamaktadır.

unstoppable
unstoppable

Bu sefer ki aksiyonumuz bir trende geçiyor. Kimyasal madde dolu bir kargo treni yapılan ufak bir hatanın katlanarak büyümesi sonucu makinisti olmaksızın raylarda ilerlemeye başlar. Kontrolden çıktıkça hızı artmakta ve aynı hat üzerinde karşı yönden de demiryolu şirketinin düzenlediği bir okul gezisinden çocukların bulunduğu bir başka trende gelmektedir.

The Mechanic (2011)

dnz81 | 23 January 2011 13:28

The Mechanic (2011) 2011 yılında aksiyon filmleri damgasını vuracak, Jason Statham da aksiyona doymayacak!

Yıl içinde Blitz ve The Killer Elite filmlerini de izlememiz muhtemel olan, 2000’li yılların popüler Tetikçisi (Crank), Lara Croft: Tomb Raide (2001) ve Con Air (1997) filmlerinin yönetmeni Simon West‘le birlikte The Mechanic (2011) filmiyle sevenlerinin karşısına çıkacak. Filmde ayrıca Ben Foster (3:10 to Yuma, Pandorum) ve Donald Sutherland de boy göstermekte.Mekanik; bir yeraltı örgütünün suikastçılarına verdiği isimdir. Kahramanımız Arthur Bishop (Jason Statham) usta bir mekaniktir. Örgütle bağlantısı menajeri Koca Harry’dir (Donald Sutherland).Silahlar ve koşturmaca içindeki Arthur, Harry’nin bıçkın ve soğukkanlı oğlu Steve (Ben Foster) ile ortak olur.

Hayatını Geri Al : Unknown (2011)

dnz81 | 19 January 2011 14:36

Liam Neeson‘u önümüzdeki günlerde The Next Three Days filminin dışında başka bir aksiyon ve macera filminde de izleyeceğiz, Unknown.

Unknown (2011), film afişi
Unknown (2011), film afişi

Aksiyon sahneleriyle Taken (2008) filmine benzerliği dikkat çeken bu heyecan dolu filmde Liam Neeson yine başarılı bir grafik çiziyor. İlerleyen yaşına rağmen aksiyon-macera filmlerinin aranan simalarından olan Neeson, özellikle Avrupa’da çekilen filmlerde oldukça başarılı. Bu son filminde de arabalı kovalama sahnelerini soluksuz izleyeceksiniz.

Filmin diğer başrollerindeyse, Mad Mendizisinin afet sarışını January Jones ve Truvalı Helen (Troy) olarak hafızalarımızda olan Diane Kruger var.Yönetmen koltuğundaysa Jaume Collet-Serra (Orphanve House of Waxfilmlerinin de yönetmenliğini yaptı) var.

en eğlenceli kış oyunları

Bilgim | 17 January 2011 17:21

erzurum kış olimpiyatlarına kısa bir süre kala ben de en beğenilen daha doğrusu benim en çok beğendiğim kış oyunlarını listelemek istedim, bu seçtiğim oyunlar eğlenceli ve güzel oynanılmasını tavsiye ederim.hiç olmadı gir-çık yapmaya bile değer.
1)ajan fred

yön tuşlarını kullanarak oynuyorsunuz, x ile zıplıyor, c ile yanına gelip sizi düşürmek isteyen düşmanları düşürmek için kullanıyorsunuz.z’yi ise sırtınıza bir turbo verildiği zaman dev çukurların üzerinden geçmek için kullanacaksınız.