bildirgec.org

BUGÜN

il mare | 17 April 2011 20:34

Bir yazı okudum şimdi…Aşk diyor; git, kaç, sev. Gözümü kapadığımda huzur geldi önüme, aşkı huzura indirgedim, yazılan ne varsa değersizledim.Biri yorum yapmış şarkıcı kadının sesi çok güzel diye; bir durdum baktım, güzeldi, etkileyici, hissettirici…Daha önce durup da kadının sesinin gerçekten güzel olduğunu düşünmedim ama, o söyledi de , öyle anladım; şarkıyı dinlemeyi analize çevirdim.Türkçe öğret dedi biri bana, bir cümle söyledim: Denizi seyretmeyi özledimSormasa bilmezdim belki; bilirdim ama gözüm uzaklara dalıp bir İstanbul şarkısı dinlediğimde sadece; özlemimin an’ıma meskenliğini bilmezdim.Cimrisin sen dedim bugün birine; beyaz bir çantaya çok para verdiğini öğrendiğimde. Cimrisin normalde, nasıl verdin onca para? Ses çıkarmadı, sessizlik beni gene kendimden aldı, başkasına attı; üzüldüm, dediğim için, kendimi unuttum. Hiç cimri demeseydim, hiç unutmazdım kendimi…Biri kavuştu bugün bana, yerden bitme bembeyaz ve yumuşacık birşey. Bir köpek, Oscar, Wilde’ın varisliğinde. Pati pati geldi bugün sürpriz yaptı; gelmeseydi kavuşmak nedir bilmezdim, bugüne dek hiç bilmedim.Tekerleğin icadına gene şükrettim bugün; bana rüzgarı getiren tekerlek. Gelmeseydi, rüzgarsız, bunalım bir günde rüzgar nasıl olurmuş bilmezdim, sıcaktan herhalde bir köşede erirdim. Erimedim, estim.Bir dost yazdı bugün bana, yüzümü güldürdü; ağlatmadı mı ki zamanında, ağlattı. Ağlatmasaydı herhalde, güldürdüğü nedir ayırt edemezdim…Ettim, bugün bir kez daha sevdim.O geldi sonra. Daha doğrusu kendi gelmedi, dürtüm uyandı, üşenmedi kalktı, bir tepeye çıkıp yeşillerin arasından onu çekip aldı. Dürtüm beni hiç sevmez, hiç sevmedi.Zaten sevseydi…Bilmem ki…Öyle işte…

yorumlar

Cali Kusu | 17 April 2011 20:57

Bir dost yazdı bugün bana, yüzümü güldürdü; ağlatmadı mı ki zamanında, ağlattı. Ağlatmasaydı herhalde, güldürdüğü nedir ayırt edemezdim…Ettim, bugün bir kez daha sevdim.ne güzel yazmışsın !

ivandenisovic[pilli_silinen_hesap] | 17 April 2011 23:20

Biri yorum yapmış şarkıcı kadının sesi çok güzel diye; bir durdum baktım, güzeldi, etkileyici, hissettirici

Ah ilmare ah! tam da ne güsel yazmışın dyecektim ki, yukarıdaki cümlen gecemi berbat etti. nedir kuzum senden çektiğim?il mare, bir sesin güzel veya kötü olduğunu durup bakarak mı anlarsın yoksa yaradılışımızın bir gereği olarak dinleyerek,işiterek mi?

sahire | 18 April 2011 12:57

“Bir dost yazdı bugün bana, yüzümü güldürdü; ağlatmadı mı ki zamanında, ağlattı. Ağlatmasaydı herhalde, güldürdüğü nedir ayırt edemezdim…Ettim, bugün bir kez daha sevdim.” Özellikle burayı çok sevdim

suleceizler | 19 April 2011 20:18

Bayıldımm çok güzel bir yazı olmuş.Hem yalın hem de kelimeleri dans ettirmişsin gene.Düşüncene sağlık…

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmalısınız.

BUGÜN

sbaskentli | 17 February 2006 11:34

bUGÜN CANIM ÇOK SIKKINYARAMAZ OKUL ÖĞRENCİLERİ Gİİ İŞİ BIRAKIP kaçmak herşeyi boşverip bilardo salonlarına gitmek deniz kenarında ufku seyretmek ve hatta sandalla açılıp delicesine kürek çekmek istiyorumBugün canım çok sıkkınyarınları düşünmeden bugünü yaşamak ,bugünü yaşarken sorunları unutmak , sorunları unuturken her şeyden kaçmak ve bir tüy gibi rüzgara kapılmak istiyorum.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmalısınız.