bildirgec.org

bugün hakkında tüm yazılar

BUGÜN

il mare | 17 April 2011 20:34

Bir yazı okudum şimdi…
Aşk diyor; git, kaç, sev. Gözümü kapadığımda huzur geldi önüme, aşkı huzura indirgedim, yazılan ne varsa değersizledim.

Biri yorum yapmış şarkıcı kadının sesi çok güzel diye; bir durdum baktım, güzeldi, etkileyici, hissettirici…Daha önce durup da kadının sesinin gerçekten güzel olduğunu düşünmedim ama, o söyledi de , öyle anladım; şarkıyı dinlemeyi analize çevirdim.

Türkçe öğret dedi biri bana, bir cümle söyledim: Denizi seyretmeyi özledim
Sormasa bilmezdim belki; bilirdim ama gözüm uzaklara dalıp bir İstanbul şarkısı dinlediğimde sadece; özlemimin an’ıma meskenliğini bilmezdim.

Bilmek İstiyorum !!!

Cali Kusu | 15 February 2011 10:41

Kuşların ağladığında neden öldüğünü bilmek istiyorum. Gözyaşının gücü öldürmeye yeter mi? ya da bir damla yaş için ölmeye değer mi?Köpeklerin neden bukadar sadık olduğunu bilmek istiyorum. Değer bilmeyen insanlara böylesi sadık varlıklar neden veriliyor? Sadakatin anlamını bilmeyenlere sadık dost lazım mıdır?

Eskiden !

Cali Kusu | 13 February 2011 17:06

Eskiden güzel günler vardı,
güneşi tam gecesi tam. Eskiden sabahları güneş güzel doğardı. Birde akamüstüleri güneş batarken geceyi beklemek vardı… Ne güzeldi, eskiden güzellik vardı. Nasıl desem huzur vardı işte. İnsanlar mutluydu, gülüyordu. Hani her köşede ağlayan birileri yoktu en azından. Köşe kapmaca oynar gibi, dörtnala kaçar gibi geçerdi günler…

Eskiden zaman vardı,
Zamansızlığa inat saatlerce gülüp oynamak vardı. Ne bileyim işte geçerdi zaman. Böyle tıkanıp kalmazdı, işkcence çeker gibi saatlere bakmazdım. Nefes bile almıyorum saate baktığım kadar. Halbuki eskiden saat bile yoktu. Oda neymişki sabah çıkardım sokağa, güneş doğunca yani. Baktım akşam oluyor, güneşin gözlerini kapattığı an damlardım eve. Eskiden sokaklar vardı, insanı iki döşemelik taşa sığdıran kaldırımlar değil…

Bu gece gene yüzleşeceğim kendimle

suleceizler | 12 February 2011 19:16

Gece yarısını çoktan geçmiş saatimin akrep ve yelkovanı.Hala yok gözlerimde uykunun ağırlığı,tv açık fakat sadece açık ,öylesine.Kendimle başbaşayız ve gene hesaba çekmişim kendimi gecenin sessizliğinde.Hayatta herkesi,

?:) – 2

Cali Kusu | 12 February 2011 15:27

Ben Şair olsaydım Eğer Sana Öyle bir Şiir yazardım ki Sevgili, Harflerine Asardın Kendini !!!

G ün geçer de akşam olursa,
İ lk akşam gibi sabaha kalırsa,
D ünden kalan yarınlardaysa,
E llerimde yetim kalan birileri varsa,
S ilemediklerimi karalamak varsa,
İ llede o deyip yırtınıp ağlamaksa
M aden gibi dert var demektir…

G üneşsiz bir sabahdaysan,
E eğerlerin keşkeleriysen,
L eylek kadar uzun,
D emir kadar katıysan,
İ şin yaş demektir…

Dün Gibi Hatırlıyorum…///

Cali Kusu | 11 February 2011 09:38

Evet herşeyi hatırlıyorum. Daha doğrusu hiç unutmuyorum. Mıh gibi çakmışım aklıma… Ne varsa önümde geçmişten kalan, sebebi dün gibi aklımda… Unutmam ki ben zaten, insan unuturmu ölen kuşu iiçin tuttuğu yası. Elleriyle mezar kazıp toprağa koyduğu umutlarını, hani köşe başlalarında saklambaç oynarken kaybettiği arkadaşlarını, sonra çığlık atıp ‘nara’ gibi anlattıkları anılarını, annelerinden dinlediği masalları. Bazen de masal anlatacak kimse olmayınca altına saklanıp ağladığı yorganını insan hiç unutur mu? Unutmadım dün gibi hatrımda…

Google Katil’in Peşinde

gokaytitrek | 15 September 2010 19:37

bugün google ingitere’nin doodle’ı herkesi merak için de bıraktı. Bügüne kadar yayınlanmış olan en güzel doodle’lardan birisi olsada pacman ve 12. yaşını kutladığında ki doodle kadar iyi hazırlanmamış.

Agatha Christie’nin 120. yaş gününü kutlamak için hazırlanmış olan doodle, Agatha Christie’nin unutulmaz romanlarını bize hatırlatıyor.

Polisiye türünde yazmış olduğu eserleriyle İngiliz edebiyatına büyük katkılar sağlamış olan yazar, Mary Westmacott takma ismiyle aşk romanları da yazmıştır.

ADEM

il mare | 09 May 2010 12:13

Eski bir fotoğrafa bakıyorum da şimdi,

Nasıl da fazlaymışım.

Henüz beni bulmamışlıklar kadar fazla. Henüz kederlenmediğim kadar neşeli,henüz tanışmadıklarım kadar acemi,şaşkın,yabanı ve yalnız.

Fazla gülümsüyormuşum, sonrasında ağlatanlar kadar meğersem.

Bir fotoğrafa bakıyorum da, her şey ne kadar şaşırtıcı derecede oranlı; nasıl da bugün kadar dünüm orda.

Farkına varıyorum işte gitgide. Geleceğimin şu anımdaki eksikliği kadar fazlayım şimdi,adımlarımı attıkça nasıl da eksileceğim.Zaman nasıl da bir şeyleri alıp götürecek,her yarın oluşta bugünlerim nasıl da yitip gidecek. Bugün beni bulmayan acılar, aşklar,nefretler, sıralarının gelmesini bekleyen uzun bir kuyruktalar ve işte… Henüz hiçbiri yoklar; ama olacaklarından emin olduğum bir düzende,şu yalınlık halim, yarınım kadarki yoksunluğum değil de ne? Yarın beni bulacaklar kadar eksik değil miyim; ben yarın, bugün eksik olduğum kadar fazla olmayacak mıyım? Elbette olacağım.

ygs sınavı sonuçları açıklandı

witamin | 30 April 2010 21:53

11 Nisan 2010 tarihinde ilki yapılan ygs ( yüksek öğretime geçiş sınavı) sınavının sonuçları 30 Nisan 2010 tarihinde saat 10:30 dan itibaren bu adresten öğrenilebilir.Ygs sınavından 140-180 puan alanlar önlisans programlarından birini seçebilecekler.lys sınavlarına girip lisans bölümlerinden birini tercih etmek isteyenler için ise ygs puanlarının en az birinden 180 puan barajını geçmiş olma şartı var.