facebook‘un ayrılmaz parçası haline gelen facebook uygulamaları gün geçtikçe artan kullanıcı sayıları sayesinde reklam gelirlerinden uygulama sahiplerine de kazandırmaya devam ediyor. şimdi facebook uygulamalarından popüler olanları biraz tanıyalım. popülerlik sıralaması aylık aktif kullanıcı sayısına göre yapılmıştır.

facebook
facebook

1 – Marketplaceen çok kullanılan uygulamalardan bir tanesi. elinizde satmayı düşündüğünüz bir ürün veya hizmet mi var, ücretsiz ilan verin ve müşterilerinizi beklemeye başlayın.

Marketplace
Marketplace

2 – Birthday Calendarfacebook arkadaşlarımızın doğum günlerini hatırlatıyor. ancak facebook kullanmayan arkadaşlarınızın da doğum günlerini hatırlatsın istiyorsanız bu uygulama tam size göre.

Birthday Calendar
Birthday Calendar

3 – Picnikprofilinize eklediğiniz resimler üzerinde bu uygulama yardımıyla değişiklikler yapabilirsiniz. çok kullanışlı ve pratik. renk ayarları mevcut.

Picnik
Picnik

4 – Twitterfacebook üzerinden twitter hesabınıza ulaşabilirsiniz. üstelik twitter‘da yazdığınız mesajı facebook‘ta durum güncellemesi olarak yayınlayabilirsiniz.

Twitter
Twitter

5 – NetworkedBlogseğer devamlı olarak gübcellenen blogları takip ediyorsanız bu uygulama sayesinde bu blogları facebook içinden de takip edebilirsiniz.

NetworkedBlogs
NetworkedBlogs

6 – Flixsterfilmleri takip eden bir uygulama. filmler hakkında kısa bilgiler ve oylama mevcut. filmlere işaret koyarak izleyeceğiniz filmlerin listesini yapabilirsiniz.

Movies
Movies

7 – TripAdvisor – Cities I’ve Visited™dünyade her ne şehri gezdiyseniz onu işaretleyerek listeleyebilirsiniz. ikinci bir faydası gezmediğiniz ve gezmek istediğiniz şehirler hakkında gezenlerden tavsiyeler ve ucuzluk hakkında ipuçlar alabilirsiniz.

TripAdvisor - Cities I've Visited™
TripAdvisor – Cities I’ve Visited™

8 – Lexulousçok eğlenceli bir kelime oyunu karşımızda. üstelik arkadaşlarımızla birlikte bile oynayabiliyoruz. rastgele harfler ile kelime üretip boşlukları doldurmalıyız.

Lexulous
Lexulous

9 – Where I’ve Beenseyahat ettiğiniz yerler hakkında detaylı bilgi paylaşmanıza imkan tanıyan bir uygulama.

Where I've Been
Where I’ve Been

10 – Visual Bookshelfokuduğunuz kitapları gösterebilir ve yorum yapabilirsiniz.

Visual Bookshelf
Visual Bookshelf

11 – Docsmicrosoft office belgelerini oluşturabilir ve açabilirsiniz.

Docs
Docs

12 – PuzzleBee Jigsaw Puzzlesyapboz uyunlarını sevenler hatta sevmeyenlerinde seveceği son derece eğlenceli bir uygulama.

PuzzleBee Jigsaw Puzzles
PuzzleBee Jigsaw Puzzles

13 – divSharekullanıcılarına 200 mb alan imkanı tanıyan ve şartlara uygun olarak istediğiniz paylaşımı yapabileceğiniz bir uygulama.

divShare
divShare

14 – Flickrflickr kullanıcılarına hitap ediyor. flickr üzerinde bulunan fotoğraglarınızı kolayca facebook üzerinde paylaşmanıza imkan tanıyor.

Flickr
Flickr

15 – Bejeweled Blitzçok popüler olan oyunun ücretsiz sürümüdür. hatta özel bonuslar bile eklenmiş. animasyonlar oyunu keyifli bir görsel şölene dömüştürüyor.

Bejeweled Blitz
Bejeweled Blitz

kaynakpopüler yazılarım:
* en büyük 15 türk hosting firması* en popüler 20 forum sitesi* 8 site keşfedelim* 3 dakikada web siteniz olsun