bildirgec.org

uygulama hakkında tüm yazılar

Arkadaşını MiX’le !

idyll | 02 July 2011 22:26

Arkadaşlarınızı Mix‘lemek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.
Raflarda yeni yerini almaya başlayan MOJOMiX ve SATSUMiX Facebook’ta yerini aldı bile. Facebook’taki Mixitup fan sayfalarında FaceMiX uygulamasını yapıyorlar. Kullanıcılar seçtikleri arkadaşlarının istedikleri özellikleri ile bir karışım yaratıyor. Ortaya da MOJOMiXli ya da SATSUMiXli karışımlar çıkıyor. Bu eğlenceli uygulamanın hediyesi, bulunduğunuz ortamdaki ses şiddetine göre yükselip alçalan renkli aydınlatma sistemine sahip olan equalizer tshirt.

Haydi arkadaşlarınızı M:X’lemeye
http://www.facebook.com/MixItUp?sk=app_210258052329640

101 adet çok kullanışlı web sitesi

Sami Erguner | 15 June 2011 11:12

Zaman zaman pek çoğumuz, gerekli programları eksiksiz olan kendi bilgisayarımızın haricinde, farklı bilgisayarlarda da çalışmak durumunda kalabiliyoruz. Örneğin, bir arkadaşımızın yeni bilgisayarına belki daha hala bir antivirüs programı yüklememiş olduğunu farkedebiliyoruz. Kimi zamansa bilgisayarımızdaki yüklü programlar ile çözebileceğimiz işlerimizi, web üzerinden gerçekleştirme isteği duyabiliyoruz. Aşağıda bize farklı konularda faydası dokunabilecek, pratiklik sağlayabilecek 101 adet web sitesi içinde öne çıkanlardan bahsetmeye çalışacağım. Bu 101 adet sitenin listesine ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

10 harika jquery uygulaması

lazaronnie | 10 June 2011 13:35

jQuery

jquery + çıktığından beri web siteleri renklendi, hareketlendi. ancak kimi zaman güzel ve işe yarar eklentiler bulmak kolay olmuyor. ücretsiz olmaları da ayrıca önemli. işte acil ihtiyaç duyulduğunda işimize yarayacak bir kaç güzel juery eklentisi.

———————————–
jquery’nin ui (user interface) projesikapsamında geliştirmeye tabi bulunan bu uygulama bir işletim sistemininki kadar görsel bir takvim uygulamasını ziyaretçilerinize sunmanızı sağlıyor. insanları yazarak değil de görsel yöntemlerle tarih vermeye ikna etmiş oluyorsunuz.

Nostalji Uzmanı Testi

motodelisi | 04 April 2011 16:54

Nostalji sevenlere, hafızam fil gibi diyenlere kendilerini test etme şansını Bomonti Nostalji Uzmanı Testi veriyor. On soruyu en kısa sürede cevaplayan kişiler nostalji uzmanlığında profesör mü, doçent mi, doktor mu yoksa tarih bilmezler mi görecekler. İlk 100 kişiye girenler nostaljik cd ve dvd’lerden oluşan Nostaljik Hediye Paketi kazanacak. Eskileri hatırlayıp, eğlenmek için güzel fırsat Bomonti Facebook Hayran sayfasına!

Türk yapımı en iyi 10 iPhone uygulaması

griim67 | 02 April 2011 12:14

1. iSlash >>

Defalarca tüm ülkelerde liste başını zorlayan bu oyunda amacınız ekrandaki puzzle’ı parmak hareketleriyle içindeki bıçakları ayırmadan ve onlara çarpmadan parçalara ayırarak hedef küçüklüğe ulaştırmak. Müptelası olacağınızın garantisini veriyorum.

App Store link

2. NTVMSNBC >>

En başarılı bulduğum haber uygulaması. En güncel haberleri, son dakika gelişmelerini, maç sonuçlarını ve ntv canlı yayınını takip edebileceğiniz son derece başarılı bir uygulama.

App Store link

Facebook’ta Angry Birds devrimi

JaAaa | 09 March 2011 16:36

Rovio Mobile tarafından dokunmatik telefonlar için geliştirilen Angry Birds, çok kısa zamanda ilah elbisesini giydi.

İlk zamanları sadece iPhone için kulanımı düşünülen Angry Birds, zamanla popülerlik yolcuğu içersinde Android ve Symbian gibi mobil işletim sistemleri yanında Mac ve PC gibi yerleşik işletim sistemleri içinde geliştirildi.

facebook favori tasarım sayfaları

ANDER | 02 March 2011 10:25

facebook, artık arkası alınamaz inanılmaz bir sosyal güç haline geldi. i̇çeriğinde bulunan interaktif özelliklere sahip fonksiyonlarıyla her yaştan her kurumdan herkezin yararlanabileceği bir oluşum olmuş durumda. bu denli etkin bir sosyal oluşumda etkin tasarım sayfaları gün geçtikçe artıyor. şüphesiz bu sayfaların başında büyük firmaların sayfaları geliyor. tasarım sayfalarında durum ise biraz farklı. büyük tasarım grupları maalesef bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda. i̇şte içerisinde tasarım adına her türlü bilgiyi bulabileceğiniz kalabalık facebook tasarım sayfaları.

Garanti Profilmatik

motodelisi | 25 February 2011 10:51

Garanti Bankası, PING Digital ile çalışarak yeni bir Facebook uygulaması yaptı. Facebook’un yeni profil düzeninden esinlenilerek yapılan uygulamada kullanıcılar, profil resimlerini hazırlanmış tasarımlarla oluşturarak eğlenceli profil fotoğrafları yaratabiliyor ve sayfanızda paylaşabiliyor.

Artık profillerimizi Garanti Profilmatik ile renklendirebileceğiz. Facebook profil resminizi oluşturmak için tıklayın.

HTC’nin Facebook’u çıktı!

Beacool | 21 February 2011 09:21

HTC nin Facebook u çıktı!

HTC Facebook Telefonları
HTC Facebook Telefonları

Sosyal paylaşım siteleri internetin var olmasından beri varlar. Hatta var olmadan da vardılar. Ama bugüne kadar hiçbiri bir sitenin başarabildiğini başaramadı. Evet, facebook’tan bahsediyorum. Başlığa bakmışsanız zaten içerik hakkında da bir bilginiz vardır.
Htc bu aralar kanımca satışlarda geri kalmış olmalı ki değişik şekillerde kendini gündeme getirmeye uğraşıyor. Bunun en canlı örneğinin başındaysa yeni telefonları HTC ChaCha (?!) ve HTC Salsa geliyor. Bu iki modeli diğer telefonlardan ayıran fark ise onların birer “facebook telefonu” olmaları.