bildirgec.org

resim hakkında tüm yazılar

word sayfasına çerçeve yapmak

| 06 June 2011 14:51

word sayfasına arka fon olarak resimli çerçeve eklemek için yapmanız gereken birkaç ip ucu.
Sırasıyla;
1. Boş bir word dosyası açınız.
2. Dosya/Sayfa Yapısı/Düzen/Kenarlıklar/Sayfa kenarlığı/Resim’e tıklıyoruz ve karşımıza; 4’üncü resimdeki gibi bir ekran çıkıyor.

Tasarımcı ve Sanatçılara özel sosyal ağ…

bilgam | 02 June 2011 09:47

Size tanıtmak istediğim site, tasarımcı ve sanatçılara özel bir sosyal ağdır. Bu sistem “Deviantart” ve “Facebook” karışımı bir sistemdir. Yani hem portfolyonuzu oluştururken hem de arkadaşlarınızla iletişim de kalmanızı bu sayede çalışma grupları oluşturup daha başarılı sanat ve tasarım çevresi yaratmayı hedefleyen bir sitedir. Ayrıca iş çevrelerine de hizmet vermektedir. Web tasarımı, i̇llüstrasyon, logo tasarımı, animasyon, fotoğraf, resim, takı tasarımı, modelleme gibi işleri yaptıracağınız kişileri kendi beğenilerinize göre seçebilme olanağı sunar.

Bilgam.com
Bilgam.com

En Güzel Bahçe

witamin | 06 May 2011 09:16

Doğuş Çay düzenlediği bir yarışmayla 1.111 hediye dağıtıyor.Yarışmaya katılıp bu sitede en güzel bahçeyi tasarlayan 1 kişiyi Avrupa turu bekliyor.Diğer tasarımcılardan ilk 10 kişiye casper notebook,ilk 100 kişiye çaydanlık,ilk 1000 kişiye Doğuş Çay paketi hediye. 28 Şubat 2011 tarihinde başlamış olan yarışma 31 Mayıs 2011 tarihine kadar devam edecek.

Bazı egoist kızlar.

bithikotsis | 17 April 2011 00:51

Kızlar…Onlarsız yapamayız, onlarla da olmaz derler çoğu erkek…Haklıdırlar da bazen. Hep bir olumsuz yaşanmışlık vardır geçmişlerindeki ilişkilerde bu erkeklerin. Kimi saman alevi gibidir, yaşanır ve hemen unutulur. Kimisi de kalıcı bir zift gibidir ömür boyu akıldan çıkmaz.

Kimi kızlar, fedakardır. Nasıl daha iyi olurum diye düşünürler, art niyet yoktur neredeyse…Aşık olmak isterler, aşık olurlar ama bu aşkları da suistimal edip erkeği kullanmazlar. Tabii sayıları da yok denecek kadar azdır bu tiplerin. Bir erkek için en güzel hediyelerden biridir aslında.

Sanat adına neler yok ki?…

bithikotsis | 09 April 2011 14:57

Dışarıdan katılımcıların da içeriğine katkı sağladığı çok geniş kategorileri olan bir site var karşımızda.

Ziyaretçiler için, yaratıcı ve en iyi uslüpteki tasarımcıların, fotoğrafçıların ve film yapımcılarının bazılarından ilham verici projeler görebiliyoruz.

Mesela 3d dijital fotoğraflar mı istediniz?

Buradan görebilirsiniz.

Araç resimleri mi istediniz? Onlar burada

Blogcular için 19 Ücretsiz Fotoğraf Sitesi

Blog Hocam | 02 April 2011 13:14

Eğer sizde benim gibi blog yazılarınızda görselleri özellikle de stok fotoğrafları kullanmayı seviyorsanız bu siteler işinize yarayacaktır.

 1. Morgue File
 2. Flickr
 3. Stock.Xchng
 4. Image Base
 5. Open Photo
 6. FreeFoto
 7. Every Stock Photo
 8. Free Photos Bank
 9. Image After
 10. Studio 25
 11. Free Stock Photos
 12. PD Photo
 13. Free Images
 14. Stock Vault
 15. Free Digital Photos
 16. Free Range Stock
 17. UnproFound
 18. Photo Rogue
 19. Free Pixels

Benim tavsiyem Morgue File ve Flickr.Umarım işinize yaramıştır.

Saygılarımla…

Serdar Kara

BOB ROSS ( TRT 2’deki Kıvırcık saçlı ressam amca )

admin | 14 March 2011 11:13

Bob Ross, insanlara resim yapmayı sevdiren ressam…
Yarım saat içinde kendine yeni bir dünya yaratabilen tek kişidir.

Birçok mükemmel resim sanatçısı vardır. Fakat Bob Ross farklı ve özeldir. Onu özel yapan samimiyetini resimlerine işlemesidir. Kalem kullanmadan resim yapan, silgi kullanmadan yaptığı yanlışları düzeltebilen, siyahla beyazı rengârenk yapmayı başaran, siyah arka plandan parlayan güneş ışıklarını yansıtan, beyaz tuvalde kapkara geceyi resmeden mucize eller ona aittir.

Mükemmelin de ötesinde çok başarılı bir anlatım tarzı vardır. Hep aynı kelimeleri kullandığı halde her seferinde farklı bir konuyu anlatır. Ev yaparken ağaçtan bahseder ve ev çizerken ağaç yapmayı öğretir. Denizdeki dalgaları yaparken oradan hep bir geminin geçtiğinden bahseder. Geminin hızına göre dalgaların boyunu sınırlar. Büyük tepeler çizerken önce güneşin mesafesini ölçer. Gökyüzüyle tepelerin arasında mutlaka bir renk değişimi olur. Tepelerin güneşe bakmayan bölgelerini gölgelendirirken orda birilerinin dinleniyor olma ihtimalini göz önünde bulundurarak iniş çıkışlı, merdivensi bir yamaç yapar.