bildirgec.org

twitter hakkında tüm yazılar

Yeni Sosyal Oyuncağımız: Peplr.com

chndkmn | 25 July 2012 11:40

peplr.com
peplr.com

Sosyal medya hayatımızı iyiden iyiye içine almaya devam ediyor. Her gün biraz daha fazla alışıyoruz ve bağlanıyoruz. Hatta öyle bir hal aldı ki artık durumlar, sıkılmaya başlıyoruz!

Büyük ihtimalle tanışık olduğunuz herkes Facebook’tan sıkıldığını, artık güncel olarak kullanmadığını söylüyor. Ne kadar doğrudur bu bilinmez. Facebook da bu durumun farkında olarak sürekli geliştirmeler yapıyor. Zaten eğer yapmaz da bu haliyle devam ederse kullanıcı kaybetmeye devam edecek.

Facebook’tan sıkılanlar ne yapıyor peki? Sosyal medyayı tadanlar bir daha vazgeçebilir mi sizce? 🙂 Ne yapsınlar, onlar da Twitter’a geçiş yapıyor. Ama gel gelelim ki insanoğlundan bahsediyoruz. Doğuştan değişikliğe yatkın ve sıkılgan bir mizacımız var. Üstelik yeni nesilde bu özellikler daha da baskın. Tam da bu noktada sizlere yepyeni bir sosyal ağ sitesinden bahsetmek istiyorum. Peplr.com

Vodafone FreeZone’un yeni yüzü Athena oldu!

junya | 30 April 2012 15:00

Şebnem Ferah ile beraberliğine devam eden Vodafone FreeZone, geçtiğimiz aylarda Athena’ya Twitter üzerinden bir video yollayarak tweetleşmeye başlamıştı. Sonrasında gelişen olaylar ve yapılan anlaşma sayesinde Vodafone FreeZone, sosyal medya üzerinden etkileşime girerek Twitter üzerinden anlaşan ilk marka olarak bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Ayrıca Athena “Özgürce Yaşa” şarkısının Athena versiyonu için de stüdyoya girecekmiş.

Mayıs ayında Şebnem Ferah ve Athena’yla FreeZone festivallerinde eğlenmek, Freezone’lular için gençliklerini #kutlamazamani diyen Vodafone FreeZone’un anlaşmasının detayları Twitter‘da!

Türkiye’nin İlk Twitter Talk Show Programı; #cikisinicinden

junya | 26 March 2012 13:44

Cappy’nin yeni ürünü Meyve Tanem! İçinde küçük küpler halinde yenilebilir şeftali parçaları bulunan ürünün sloganı da kendisi kadar ilginç: Yenecek Bu İçecek!

Hem yenilebilme hem de içilebilme özelliği ile paradoksları içinde barındıran Cappy Meyve Tanem’in #cikisinicinden kampanyası, Hayko Cepkin ve Mustafa Topaloğlu’nun paradoksların içinden çıkmaya çalıştıkları program fragmanı ile başladı. Programın konukları, herkesin aklında olan fakat hiç kimsenin şimdiye kadar sesli düşünmediği, kafa karıştıran soruların içinden çıkmaya çalışırken, 1 Mart’ta Serdar Kuzuloğlu ve konukları Twitter’da paradokslar üzerine konuşarak Türkiye’nin ilk Twitter talk show’unu yaparak bir ilki gerçekleştirdiler.
Aynı akşam Okan Bayülgen’in Muhabbet Kralı programına da konuk olan Serdar Kuzuloğlu ve eğitim camiasının önemli isimleri paradoksları tartıştılar.

twitstreet – twitter borsası oyunu

qerf | 09 March 2012 10:06

http://www.twitstreet.com
http://www.twitstreet.com

twitter’a ve trendlerine nekadar hakimsiniz? Eğer kendinize güveniyorsanız bu oyun tam size göre. twitstreet kısaca bir twitter borsa oyunu. Oyuna başladığınızda $1.000 paranız oluyor. Bu para ile twitter kullanıcılarının takipçilerini satın alıyorsunuz. Eğer aldığınız hesabın kullanıcı sayısı artarsa paranızda aynı oranda artıyor. Oyunda amaç yakın tarihte patlama yapacak twitter hesaplarını bulup takipçilerini satın almak. Eğer en hızlı çıkış yapan hesapları yakalar ve sezonu birinci bitiriseniz ayrıca sürpriz hediyeler sizleri bekliyor.
Kodunu görmeden içim rahat etmez diyenler buradan buyurabilir.
iyi eğlenceler.

ölü twitter accountlarının tesbiti

maver | 30 May 2011 14:31

twitter hesabini hic kullanmayanlari ya da bir tane dahi tweet girmeyen (ölü twitter hesaplarini) nasil tesbit edebilizir, bunun bir kolayligi var mi?

Sosyal Aşklar

ilterisk | 26 May 2011 21:01

facebook aşkları neden gerçek değil?

Biriyle tanışıyorsun ve aslında tanışmıyorsun tam olarak. Sadece onun söylediklerini biliyorsun ve sadece o da senin söylediklerini biliyoruz. İnsanlar yapı olarak yeni tanıştıkları kişilere kötü yönlerinden bahsetmezler. Aksine iyi olduğu yönleri ballandıra ballandıra anlatır ve bu durum yalan söyleyecek derecede abartmaya kadar gidebilir.

Twitter Fenomeni Mi Olmak İstiyorsun?

ilterisk | 25 May 2011 17:09

Şimdi sizin aklınızda 2 tane soru var; 1. Twitter Fenomenleri kimdir? 2. Bu adamlar nasıl fenomen oldu?

Bugün sadece bu konuyu tartışacağız, Twitter fenomenlerinin belki de en büyük şansı Twitter‘ı bizden daha önce keşfetmiş olmalarıdır, daha önce keşfetme avantajını kullanarak tabi ki de çok büyük bir kitleye hitap etme şansını yakalamışlardır. Ve başka bir kural, tespit ve gözlem yeteneklerinin hat safhada olması, dikkat ederseniz çoğu twitter fenomeninin yazdıkları sadece tespite ve gözleme dayanıyor, senin aklından geçenleri düşünerek söyleyemediklerine mizahı karıştırarak iletiyor sana, bu durumda senin ilgini çekiyor ve takip ediyorsun.