bildirgec.org

flickr hakkında tüm yazılar

facebook, twitter, myspace, youtube hesaplarınızı tek hesaptan yönetin

Pinhani | 16 March 2011 12:23

birkaç tane sosyal ağa üye olanlar için geliştirilmiş çok güzel bir site. tuppy ile bütün popüler sosyal ağ üyeliklerinizi birleştirip, aynı hesaptan yönetebilirsiniz.

tuppy
tuppy

aynı anda twitter, facebook veya youtube hesaplarınıza erişebilir sayfa kalabalığından kurtulabilirsiniz. herhangi birinden yeni mesaj veya uyarı geldiğinde tuppy’den takip edebilirsiniz.

şu anda desteklediği sosyal ağlar:

twitter, facebook, youtube, flickr, vimeo, photobucket, myspace, livejournal

tuppy

en popüler 15 facebook uygulaması

silver530 | 11 February 2011 14:55

facebook‘un ayrılmaz parçası haline gelen facebook uygulamaları gün geçtikçe artan kullanıcı sayıları sayesinde reklam gelirlerinden uygulama sahiplerine de kazandırmaya devam ediyor. şimdi facebook uygulamalarından popüler olanları biraz tanıyalım. popülerlik sıralaması aylık aktif kullanıcı sayısına göre yapılmıştır.

facebook
facebook

Twitter bağımlılarına özel çalar saat

ceyhanan | 10 February 2011 10:14

Insignia™ Infocast
Insignia™ Infocast

Sabah kalktığınızda ilk iş bilgisayarın başına geçip yeni gelen tweetleri okumak ya da facebook güncellemelerine bakmaksa tam size göre bir ürün karşınızda.

Insignia™ firmasının Infocast adıyla piyasa sunduğu üründe 320×240 çözünürlüğe sahip 3.5 inç renkli dokunmatik ekran bulunmakta. Bunun yanında USB 2.0 arabirimi üzerinden gönderebileceğiniz MP3 ve AAC dosyalarınıza destek sunuyor.

Facebook İle İlgili Az Bilinen İpuçları

sequieros | 21 December 2010 11:00

Facebook artık birçoğumuzun günlük takip ettiği bir site. Bu yazıda facebook hakkında bir çoğumuzun bilmediği ipuçlarını bulabileceksiniz. Denedikten sonra başarı yüzdesini görmek adına görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

1. Facebook Chat’i Firefox Sidebar’a Yerleştirmek: Facebook chat gerçekten işimize yarayan bir uygulama. facebook’tan çıktığınızda da online arkadaşlarınızla chat yapmak istiyorsanız bu gerçekten işinize yarayacak.
Anlatıma buradan ulaşabilirsiniz.

2. Facebook albümlerini indirme: albümleri tek tıkla indirmek için ihtiyacınız olan tek şey FacePAd Ayrıntılara, kurulum ve anlatıma şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

3. Flickr Fotolarını Facebook’ta Paylaşmak: Flickr fotoğraflarınızı Flickr2Facebook linkinden facebook’a yükleyebilir ve onları profilinizde paylaşabilirsiniz.

4. Facebook Kullanmadan Facebook Güncelleme: Hellotxt ya da ping.fm facebook kullanıcılarına sayfalarını güncelleme imkanı veriyor.

10 Minimalist flickr grubu

tembelyarasa | 08 December 2010 15:55

bu yazımda en kaliteli minimalist flickr gruplarından bahsedeceğim ama önecelikle flickr ve minimalizmin ne olduğuna kısaca değinelim.

minimalizm
sadelik güzelliktir anlayışını benimsemiş bir tasarım şeklidir, başarılı birçok web sitesi minimalist tasarıma sahiptir. örnek vermek gerekirse bugün başarısı tartışılmayacak google, minimalist bir tasarım anlayışına sahiptir.
flickr
flickr yahoo‘nun satın aldığı dünyaca ünlü bir fotoğraf paylaşım sitesidir. bu sitede sizler de istediğiniz fotoğrafları paylaşabilir, fotoğrafçıların görüşünü alabilirsiniz. bu sitenin olumsuz yanı ise ücretli üye olmadığınız zaman bazı özellikleri kısıtlanıyor.

1)elegantly minimal

elegantly minimal, oldukça estetik ve minimal tasarıma sahip bir flickr grubu. girdiğiniz zaman şirin bir kuş kafesi ve “welcome” yazısı sizleri karşılıyor. genel olarak mavi renkler tercih edilmiş. mavi rengi sevenlerin hoşuna gidecek gibi…gruba buradan ulaşabilirsiniz.

2)True minimal

bu tasarım grubu daha çok geometrik tasarımlar tercih etmiş (üste koyduğum resme aldanmayın). renk konusunda belli bir renk üzerinde yoğunlaşıldığını söylemek güç.

Windows Live’ın muhteşem dönüşü

thomasguven | 04 October 2010 11:30

WINDOWS LIVE ESSENTIALS’ın muhteşem dönüşü.

Windows live essentials 2011 beta sürümünü piyasaya sürdü.

live essential
live essential

Bilgisayar devi Microsoft Windows Live Essentials 2011’in beta sürümünü piyasaya sundu. Bu sürüm Messenger ve Foto Galeriden Movie Maker ve Mail uygulamalarına kadar bir çok faydalı masaüstü uygulamaları ile dikkat çekiyor.
Hepsinden öte, Windows Live Essentials kullanılabilirlik derecesi çeşitlilik gösteren bir çok uygulamayı sizler için çok kullanışlı hale getirmeyi başarmış.

Flickr: 5 Milyar Fotoğraf

runnaal | 22 September 2010 23:56

Flickr büyük bir kilometre taşını geride bıraktı. En popüler fotoğraf paylaşma sitelerinden olan site, kullanıcıları tarafından 5 milyarıncı fotoğrafın yüklendiğini açıkladı.

Vancoucer’da bulunan Woodward(üstte) adlı bir bir binanın fotoğrafı yeoaaron isimli kullanıcı tarafından ekleyerek Flickr’ın 5.000.000.000 fotoğrafını siteye yüklemiş oldu.şirket daha öncede 3 milyar ve 4 milyar sayısına ulaştıklarını duyurmuştu ve saymaya devam ettiklerini gösterdiler.