bildirgec.org

fotoğraf hakkında tüm yazılar

sosyal iğne – pinterest

mago de oz | 02 August 2012 11:53

pinterest.com
pinterest.com

Pinteresthayatımıza hakim olan sosyal medyanın en yeni ve genç üyelerinden biri. Amerika’da kurulan bu site Facebook ve Twitter gibi çok kısa bir süre içerisinde kendini kanıtladı ve oldukça da ilgi duyulan ve merak edilen bir site haline geldi.
Pinterest çevrimiçi bir mantar pano görünümünde kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Beğendiğiniz veya düzenleyip tasarladığınız şeyleri burada paylaşma imkanına sahipsiniz. Yaptığınız paylaşımlar da diğer insanlar tarafından beğenilirse takipçide kazanabilirsiniz ve siz de diğer kullanıcıları takip edebilirsiniz. Özellikle kadınkullanıcıların ağırlıkta olduğu pinterest’te birçok görselöğeyi konularına göre veya arzu ettiğiniz şekilde sınıflandırabiliyorsunuz. Kendi sayfanıza istediğiniz kadar panoekleme ayrıcalığına da sahipsiniz. Pinterest adeta sizin yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak için elinden geleni yapmış diyebiliriz. Sitede sizin beğendiğiniz ve panonuzda yer alan öğeler repinbutonu sayesinde diğer kullanıcıların sayfalarında da yer alabiliyor. Başka bir seçenek olan likebutonu sayesinde ise repin yapmadan sitede yer alan paylaşımları beğendiğinizi belirtebiliyorsunuz.
Pinterest çok kısa bir süre içerisinde tüm dünyadan on binlerce üyekazandı ve hal böyle olunca büyük firmave kuruluşlar da yavaş yavaş pinterest’te kendi sayfalarını kurmaya başladı. Pinterest henüz çok yenibir site olması bakımından Türkçe dil seçeneği bulunmuyor ancak bu durumu yakın zamanda halledeceklerini sanıyoruz. Pinterest size internette beğendiğiniz ve sevdiğiniz tüm görselleri mantar panonuzda bir araya toplama şansı tanıyor. Diğer sitelerde gördüğünüz öğeleri de web tarayıcınıza pindüğmesi ekleyerek pinleyebilirsiniz. Farklı farklı kullanım amaçlarına hizmet eden pinterest’te siz de kendiniz için muhakkak faydalışeyler bulabilirsiniz. Hayatı ve sosyalleşmeyi pinlemekten vazgeçmemeniz dileğiyle.

Bebeğinizin En İyi Arkadaşı

blackinwhite1 | 18 July 2012 17:40

Bebeğinizin en iyi arkadaşı Playskoolçok şeker bir faaliyet içerisinde. En sevdiğiniz, dünyalar tatlısı bebeğinizin herhangi bir Playskool oyuncağıyla çekilmiş fotoğrafını isim, soyisim ve şehir belirterek playskool sitesinde paylaşıyorsunuz, bebişin fotoğrafı kapak fotoğrafı olarak yer alıyor. Hem keyifli zamanlarınızın fotoğraflarını ölümsüzleştiriyor hem de güzel vakit geçiriyorsunuz.

 Bastır gitsin araçlar ya da diğer Plaskool oyuncaklarıyla çekilmiş mutlu fotoğraflarla eğlenceniz şimdiden bol olsun .
Bastır gitsin araçlar ya da diğer Plaskool oyuncaklarıyla çekilmiş mutlu fotoğraflarla eğlenceniz şimdiden bol olsun .

Lytro; Fotoğrafta Devrim İddiası

shane | 07 May 2012 15:15

Lytro, fotoğraf dünyasında çığır açıcı bir ürün ile karşımıza çıkıyor. İddiası, fotoğrafın icadından beri yapılan en büyük değişikliğin yaratıcısı olduğu şeklinde. Cihaz, geleneksel makinelere göre daha fazla veriyi taşıyabiliyor ve netlik alanını genişletiyor. Geleneksel kameralar renk ve ışığı sahip oldukları lens aracılığı ile ölçerek imajı oluşturuyor. Lytro ise buna bir boyut daha ekliyor ve ışığın hangi yöne hareket ettiğini de anlıyor ve tek bir noktayı kavramak yerine tüm ışık noktalarını algılıyor ve netlik alanında fark edilir bir genişleme sağlıyor.

Kırmızı, gri ve mavi renklerdeki makine, 8GB ve 16GB kapasite modellerine sahip. 8GB model $399, 16GB model ise $499. Alışılmışın dışındaki şekli ile de çok dikkat çeken Lytro, şüphesiz fotoğraf dünyasında önemli bir değişikliğe yol açacak.

iPhone için kamera filtresi

siyasal | 29 December 2011 13:29

iPhone 4 ve 4S için tasarlanan “Holga” lens filtresi fotoğraf ve video çekimleri için 60mm’den dahi kaliteli çekimler yapmanıza olanak sağlıyor. İsterseniz çoklu görüntü elde edebileceğiniz gibi farklı renklerde de çekim yapabilmeniz mümkün.

Ayrıca koruyucu kılıf özelliğine de sahip. Fiyatı ise 30$ Nasıl çalıştığını buradaki videodan ayrıntılı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Yeni internet Trendi : Horsemaning

YaMTaR | 18 August 2011 12:14

İnternette her gün yeni ve eğlenceli bir fotoğraf trendi ile tanışıyoruz. Son günlerin yeni internet trendi ise horsemaning.

Horsemaning kelime anlamı olarak headless horseman yani kafasız süvari anlamına gelmektedir. Bu fotoğraflarda amaç kafanın gövdeden ayrı gözükmesidir. En az iki kişi ile çekilen bu fotoğraflarda bir kişinin sadece gövdesi diğer kişinin ise sadece kafası gözükmektedir.

Tasarımcı ve Sanatçılara özel sosyal ağ…

bilgam | 02 June 2011 09:47

Size tanıtmak istediğim site, tasarımcı ve sanatçılara özel bir sosyal ağdır. Bu sistem “Deviantart” ve “Facebook” karışımı bir sistemdir. Yani hem portfolyonuzu oluştururken hem de arkadaşlarınızla iletişim de kalmanızı bu sayede çalışma grupları oluşturup daha başarılı sanat ve tasarım çevresi yaratmayı hedefleyen bir sitedir. Ayrıca iş çevrelerine de hizmet vermektedir. Web tasarımı, i̇llüstrasyon, logo tasarımı, animasyon, fotoğraf, resim, takı tasarımı, modelleme gibi işleri yaptıracağınız kişileri kendi beğenilerinize göre seçebilme olanağı sunar.

Bilgam.com
Bilgam.com

Minimalist Fotoğraf Makinesi

endop | 19 May 2011 17:02

avuç içindende küçük !
avuç içindende küçük !
  • Resimde gördüğünüz kibrit kutusu ebatlarındaki alet dünyanın en küçük fotoğraf makinesi ve video kaydedicisi
Minimalist fotoğraf makinesi
Minimalist fotoğraf makinesi
  • 4.4 x 2.9 x 1.2 cm boyutlarındaki alet ; 5 Mp, 8 GB SD kart, 1.5 saat video kaydetme gibi özelliklere sahip .

kaynak cidden ben yazdım 😀

25 harika Photo manipulation dersi

412 | 05 May 2011 10:42

Kuşkusuz photoshop programının en zevkli yönlerinden birisi Photo manipulation çalışmalarıdır. Hayal gücünün doruğa çıktığı kendine hayran bırakan çalışmalar ortaya çıkar. İşte bu konuda birbirinden güzel çalışmalardan oluşmuş 25 Photo manipulation dersini bulabilirsiniz.

Yağmur Meleği