bildirgec.org

köpük hakkında tüm yazılar

Hoverbike uçan motorsiklet!!!

Beacool | 12 June 2011 15:21

Hoverbike uçan motorsiklet!!!

Hoverbike - işe onla gitmek zevkli olurdu...
İşe onla gitmek zevkli olurdu…

Star Wars a yazılarımda oldukça sık değinmişimdir. Bir filmin gelecek hakkında bu kadar ipucu içermesi ve içeriğinde bulunan şeylerin insanların bu kadar ilgisini çekmesi sizce bir tesadüf mü?

Şuan bir çoğumuz henüz var olmasa da ışın kılıcının ne olduğunu biliyor, bir çoğumuzun masasında da hiç var olmamış biri olan Darth Vader ın minyatürü bulunmakta. Peki bu güne kadar gerçeğe dönüşmüş onca Star Wars icatlarına bir yenisinin daha eklendiğini söylesek? Hem de maket, oyuncak filan değil bas baya kullanılabilir bir icat…

Parıldayan Baloncuklar

admin | 31 December 2010 14:28

Çoğumuz çocukluğumuzda sabun köpüğünden baloncuklar yapıp balkondan aşağı narince inişlerini izlemişizdir.Renkli görüntülerinin hala beni etkilediğini söyleyebilirim.Birde bu renkli baloncukların gece ışıldadığını düşünün.

haziran yaklaşırken haberler

nazokiraze | 06 May 2010 11:38

Marmok Uluslararası Gourmet Riders festivali11-13 Haziran tarihleri arasında ilk kez yapılacak. İçeriğinde elma yeme, yoğurt içinde altın bulma, yemek yapma yarışması gibi yemek etkinlikleri barındıracak olan festivalde ayrıca barmenler arası ve çiftler arası dans yarışması da olacak.

Haziran ayı gelince enginar, taze patates, bamya, kiraz ve dut yiyebileceğiz.

26. Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali 25-27 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek.

bıttım sabunu

nazokiraze | 03 May 2010 16:15

İsmi Arapça’dan gelen Siirt’in meşhur Bıttım sabunu (botan sabunu) menengiç bitkisinden yapılır, bu bitkinin yöre halkına göre adı bıttımdır.Menengiç yani bıttım aşılanmamış fıstığa denir ve sabun yapımında yağı ve yeşil kabuğu kullanılır.

Saç dökülmelerine,kepeğe,baştaki yaralara ,kırılmalara birebir olduğuna inanılan Bıttım sabunu ilk etapta saçlarda sertlik oluştursa da daha sonra saçın zamanla alışmasıyla veya sonrasında saç kremi kullanılması ile normale dönüyor.Bu sabun yapımında kullanılan yabani fıstıktan kahve üretimi de yapılmaktadır. Bıttım sabunlarında kesinlikle doğallık dışı katkı maddesi yer almadığı belirtiliyor ve ciltte de kullanılması öneriliyor. Sabunun yan etkisi yokmuş.

MAVİ YOLCU,İNKILAP

il mare | 08 March 2010 15:59

Gene o baş ağrılarından biriyle uyandım bu sabah.Gözlerime de pişkince yayılanından,bütün bir gün boyunca,ölecekmişim,ölsem de hiç üzülmeyecek ve kimseyi de üzmeyecekmişim gibi hissettireninden… Suratımı asıp çekilmez olduğum,evde sayemde kavgalar çıkarttırdığım,hiç soru sormayıp sorulanlara da cevap vermediğim,içerimde ne varsa hepsini kendime sakladığım sabahlardır ki,her ne kadar bir kaşık suda boğulası, hırçın bir yaratık gibi gözüksem de,ben gözlerimdeki ağrıya rağmen,kendimde hoşuma giden çok şey bulurum aslında.Her zaman konuşurken o gün sessiz kalmanın farkındalığı ile ve onun da yarattığı farkındacıklıklarla sıkı bir dost ilişkisine girerim tüm gün,fazla duygusallaşırım,daha önce düşünmediğim şeyleri düşünür,hiç tanışmadığım ayrıntılarla el sıkışırım, ve ne varsa bende o güne dair,hepsi ,arka fonda duygusal bir müzik eşliğinde hüzünlü bir masal anlatıyorlarmış da ben de günümü bu masalı dinlemeye ayırmışım gibi,hiç çıkarmadığım geceliklerimle karşılarına kurulurum.Cam kenarına…

YAKIYORUM

astral | 12 January 2010 17:42

Ruhumun ısırganlarını özgür bırakıyorum bu akşam. Akşam, güneş ne de kahraman; hiç bir şey yok. Isırgan otları var. İster misiniz? Üzgün müyüm? Hayır değilim. Annem mi ağlıyor? Hayal görüyorsun güzelim. Evim mi yanıyor, çok eskidendi çok. Ağlamıyorum artık. Ağlamam gerektiği yerlerde dahi ağlayan kadını bir yana bıraktım.

Dünya devam ediyor ey gökyüzü. Bugün gökyüzünü aradım. Tekrar ‘Merhaba!’ dedim. Tedirgin olan ses coşkuyla devam etti sesinin tonuna. Özlemişim seni demeyi de esirgemedi, oysa zordu bu laflar ona. Ben ona çoktum ya da o bana az. Ne fark eder? Kim az kim çok? Kim suçlu, kim günahlarının pazara çıkarmış aslan? Ben, yorulan dingin savaşçı şimdi baharlarımı yazıyorum, sırlar kitabında, bu çağın Merlin’iyim. Kimse bunu beklemiyor benden ki, bu daha ilgi çekici.

Evcil Dostlarımız İçin Banyo Sistemi

umitkilic | 14 June 2008 00:06

Evcil dostlarımızı rahat ettirmeyi hepimiz isteriz. Onlar için en çok uğraştığımız zaman ise çoğunlukla onları banyo yapmaktır. Bunu yaparken şampuan, sabun vs. temizlik araçları kullanılır ve suyu köpürtmekte bir hayli zaman alır. Bu soruna son vermek için Japon icadı olan bu minik, aynı zamanda yüksek teknoloji aletini kullanabiliriz. Peki nedir bu jakuziye benzeyen, evcil dostlarımızı rahatlatacak olan ürün? Ürün öncelikle şampuan yerine suya direk olarak köpük veriyor. Sıradan köpüklerin yanı sıra üreticinin “microbubble” yani kir sökücü özelliği taşıyan köpüklerle hayvanların tüylerindeki kirleri söküyor. Köpek banyo sistemi, her santimetre küpte 600,000 hava baloncuğu oluşturuyor. Üreticilerin ürünü veteriner hastaneleri ve evcil hayvan bakımevlerinde kullanılmak için tasarlasada evlerde rahatlıkla kullanılabilir. Ürünün fiyatı 6,000-7,000$ arası. Kaynak 1,2,3

bol köpüklü bulaşık!

darla singer | 21 February 2008 06:34

bubble scrubber
bubble scrubber

bizi çocukluğumuza götürecek bir alet: bubble scrubber. çift fonksiyonlu şeker bir mutfak aleti. bir yandan bulaşıkları fırçalarken, diğer yandan ortasındaki deliğe üfleyerek, hali hazırda deterjanlanmış delikten baloncuklar çıkarabiliyorsunuz. sadece 5 dolar. aynı zamanda çocuklara bulaşık yıkatmak için de iyi bir hile.

İyiki doğmuşsun be:)

Dejavuu88 | 13 February 2008 10:21

Kışkırttığı ufak köpeğin kovaladığı koca çocuk
Bir bakıyorum deniz fenerinin dibinde mahçup bir ufaklık
Pardon, bir porsiyon deniz suyunda makarna alabilir miyim?
An geliyor güldürüşlerinin her karesine gizlice hüzün bürünüyor
Usta mikser, yağı fazla kaçanı da, harcı eksik olanı da, tadı tuzu olmayanı da, yumurtanın sarısını da beyazını da ne de güzel karıştırıyor.
Gün geliyor, satır aralarında yalanlara küsüp bir duvar arkasından etrafı izliyor
Daha Kosta Rika sahilindeki deniz kaplumbağalarının yumurtalarından omlet yapacaktık değil mi?
Kenef bülbülü gibi öten dillerin bileyicisi, boyozların efendisi, alafortanfonik hikayelerin usta kalemi.
Yaşamak sanattır işte iğne deliğinden geçerken zaman.
Yaşıyormuş gibi yapan, aldığı nefesin değerini bilmeyenlere inat,
Hümanizmin desenlediği düşünce ufkunla ince motifler işliyorsun hayatın kapılarına
Şimdi diyeceksen bu fotoğraf neyin nesi deja diye, onu da açıklayayım.
Birilerini birilerine benzetme rahatsızlığım yoktur, ama sen bir Patch Adams oldun arkadaşım.
Bu tarihi atlamak olmazdı deniz insanı
Doğumgünün kutlu olsun
Yüreğindekiler kaderin olsun
NİCE SENELERE.. dostum

Cambaz

kopanisti | 22 January 2008 18:31

Denge dediğimiz şey çok önemlidir. Herşeyin bi dengesi olması gerekir. Kendinden dengeli olan şeyler de diğer dengeli şeylerle kendi aralarında dengeli olmalıdır. Yeter ki aralarına bi dengesiz şey girmesin. Bi şeyin dengesi kaçtı mı ipin ucunu yakalayamazsınız.
Dengesi bozulan bişeyi tekrar dengesine oturtmak deveye hendek atlatmaktan daha zordur.

Arkadaşlıklar, dostluklar, evlilikler, şirketler, hükümetler hep bi denge üzerinde bina edilmişlerdir.
Bunların da dengesi şaşmaya görsün, olacakları bilmek bile istemezsiniz.

Cambaz, denge olayını en iyi kullanan kişidir.
Farsça’dan dilimize girdiğini sandığım bu kelimenin Farsça’dan gelip gelmediğini, hatta nereden gelip nereden gelmediğini araştırmadım, bunu merak da etmedim açıkçası. Merak edenler araştırıp bulabilir. İnternet denen alemde bunu bulmak hiç de zor değildir.