Marmok Uluslararası Gourmet Riders festivali11-13 Haziran tarihleri arasında ilk kez yapılacak. İçeriğinde elma yeme, yoğurt içinde altın bulma, yemek yapma yarışması gibi yemek etkinlikleri barındıracak olan festivalde ayrıca barmenler arası ve çiftler arası dans yarışması da olacak.Haziran ayı gelince enginar, taze patates, bamya, kiraz ve dut yiyebileceğiz.26. Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali 25-27 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek.

Tülin Doğruer tarafından yazılan 7 gün / 24 saat bir lezzettir hayat.. sıradışı bir yemek kitabı. Kitap diğer yemek kitapları gibi sadece tarif ve pratik bilgi içermiyor, tariflerin yanında romantik olması da kitabın en önemli özelliği, evet kitapta yemek tariflerinin aralarına serpiştirilmiş şiirler bulabilirsiniz.2006 yılında çıkan bu kitap yemekle haşır neşir olmayı sevenler için bu Haziran alınabilir.Önümüzdeki ay bazı şeyleri evde yapmayı denesek, belki hoşumuza gider, dışardan katkılı olanını almayız..Ev yapımı naneli sıcak çikolataEv yapımı Türk lokumuEv yapımı dondurmaEv yapımı kakaolu puding

Ev yapımı ekmeğe sürülen kakaolu krema adınızın sonuna …ella ekleyin marka sizindir :DHaziran ayı kayıpları:Nazım Hikmet (3 Haziran 1963)Orhan Kemal (2 Haziran 1970)Michael Jackson (25 Haziran 2009)Ayhan Işık (16 Haziran 1979)Zaro Ağa (29 Haziran 1939)