bildirgec.org

kopanisti

11 yıl önce üye olmuş, 230 yazı yazmış. 15393 yorum yazmış.

Müsvettesiz hayat

kopanisti | 03 September 2008 09:44

E K O N
E K O N

_/)

Hayalle gerçek birbirine karıştı.
Uzun zaman önceydi, bir günce okumuştum. Hani gezginler gezdikleri gördükleri yerleri yazarlar ya onlardan biri.
İki kişi tekneleriyle dünya turuna çıkarlar, geride herşeyi bırakıp.

Herşey dediğin denir ki?
Kirli hava, trafik gürültüsü, daha çok şeye sahip olabilmek için kariyer yapma hırsı.
Bunu yaparken insanları ezme, tahrik etme, kullanma, posasını çıkarma yada çıkarılan posanın ta kendisi olma durumları..

YAVRU BALİNANIN DRAMI

kopanisti | 20 August 2008 12:21

http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&Kategori=yasam&ArticleID=980230&Date=20.08.2008&b=Yavru balinanın dramı&ver=96

denize mektup yazmak…

kopanisti | 22 July 2008 09:47

Bir karafatma ile bir tahtakurusu arasındaki farkı bilememek kadar banâl bişey olamaz.

Şöyle düşünün; nasıl ki bir elma ile bir armut aynı değilse, bir karafatma ile bir tahtakurusu da birbirlerinden o derece farklıdır.Fark sadece bedenlerin farklılığında değil ve fakat aynı zamanda zekâlarındadır da.Peki nedir bir karafatmanın zekâsı ile bir tahtakurusunun zekâsı arasındaki fark.Şöyle düşünün; hiç okuyan ile okumayan bir olur mu?Peki çok gezen mi bilir, yoksa çok okuyan mı?Kim tadına varabilir gece denizde yüzmenin, denize mektup yazmanın, kuma resim yapmanın?İşte fark o derece büyüktür.

Çözümsüz…

kopanisti | 11 July 2008 14:47

Kaymağı seven mandayı cebinde taşır. lakin manda yuva yapmış söğüt dalına. ayağını yorganına göre uzatmak istese de, geçti borun pazarı sür eşeğini niğde’ye deyip dimyat’a pirince giderken evdeki bulgur’dan olan garip kuşun yuvasını allah yapar durumu hasıl olur bazen…

Ama yine de arayan mevlâsını da bulur belâsını da. Ayrıca sen bana padişah olamazsın demedin adam olamazsın dedin, oysa sen de nalıncı keseri gibi rabbena hepbana olmaktansa çuvaldızı kendine iğneyi başkasına batır prensinine ön ayak olmayı tercih ettin.
Göle maya mı çalalım ya tutarsa deyip, kel başa şimşir tarak vuralım yada, doluya koysam almıyor boşa koysam dolmuyor hesabı…

kahve hakkında bilinmesi fevkalâde ehemmiyet arzeden hususlar…

kopanisti | 01 July 2008 16:30

O olmadan asla düşünülemeyecek keyifli zamanlarınız vardır. Bir içecekten öte bir tutku olduğu söylenir içenler tarafından. Özel anların en önemli tamamlayıcısı rolünü üstlenir. Kimilerine göre bir vazgeçilmezliktir kendi vazgeçilmezler listelerinde.

Yoğunluk, aroma ve yumuşaklık olmazsa olmaz özelliklerindendir. Peki nedir bunlar, nasıldır, neye benzer, nasıl anlaşılır derseniz şöyle izah edebilmek kabildir.

Yoğunluk, Yudumlandıktan sonra, tadın ağız içerisinde kaldığı süredir. Yoğun kahvenin tadı, daha uzun süre hissedilir.
Aroma, Yudumlandıktan sonra içerdiği tat ve baharların genizde bıraktığı izlenimdir.
Yumuşaklık, tadının içerdiği farklılıkların, birbiriyle olan bütünlüğüdür. Yumuşak tadımlı kahveler, daha az farklı tat içerir.

SEKS HAYATI…

kopanisti | 27 June 2008 15:35

http://www.sabah.com.tr/gny/haber,9E3E6C5744F047F68C006F16269FE115.html