bildirgec.org

Yeni yılınız kutlu olsun

agentforistanbul | 28 December 2007 15:53

Ya öyle böyle değil bir sene bitiyor ve yenisi geliyor; krizsiz, terörsüz, ekonomi tıkır tıkırında, susuzluk tehlikesi olmıyan, depremden uzak yeni bir yıl diliyorum.Umarım kötü şeyler başımıza gelmez güzel memlektimizde ulu öndere layık bir şekilde yaşarız, görüşlerime katılsa da katılmasa da herkesin yeni yılını şimdiden kutlarım, biraz erken oldu kusura bakmayın 🙂

yorumlar

acuistic | 28 December 2007 23:42

Yeni yıla az kaldı ama ben en kötü günlerimi üst üste yaşamaya hızla devam ediyorum. Güzel günlerin içimde patlamaması umuduyla herkese iyi seneler. (o kadar sinirliyim ama hala iyi dileklerde bulunuyorum)hepinizi seviyorum ve de nefret ediyorum.

makaleci | 28 December 2007 23:59

yeni yıl herkese; sağlık, huzur ve mutluluk getirsin….çilek!!! nerelerdesin? iyi misin? koza68 ve zez, siz nerelerdesiniz? eğer bu mesajı okursanız buraya bir not düşüverin, ne zamandır bir yorum yazmadınız, lorienn sen de öyle, umarım herşey yolundadır, mutlu yıllar…!

talos | 29 December 2007 11:12

yeni yıl hepimize vijdan getirsin, insaf getirsin, insanların haklarını koruyabilme dürtüsünü barındırsın içinde ve birilerini düşük görmemenin, kimilerini incitmemenin ve bazılarını gerçekten sevmenin rengini yaşatsın konuşmalarımızdayeni yıl hoşgeldin…

STRAWBERRY07 | 29 December 2007 12:31

acuistic, aslında sadece yeni bir “güne” dönecek zaman 31 Aralık gecesi..Her gece olduğu gibi. Adını değiştirdiğimiz bir zaman dilimine geçiş yapacağız aslında sadece. Hatta zaman nedir, o bile bir muamma benim için..Demem o ki; acılarımız, mutluluklarımız, hayalkırıklıklarımız, sevdamız, yani her ne varsa “bugün” bizimle olan, bizimle gelecek yine 1 Ocak gününe…Her gün gibi.Ama yine de zamanın “yeni isminden” umutlu olmak güzel. Aslında kendi kendimize halledebileceğimiz sıkıntıları “2008” bizim yerimize halletsin diyor ve zor işi ona yüklemeye çalışıyor olsak da, bu bir kandırmaca olsa da, boşver…Umut güzeldir. Olmazsa olmaz bir duygudur.Kendine bir şans ver 31Aralık gecesi. Yeniden başladığına inan ve dene yeniden. Mutluluk seninle olsun:)makaleci, canım arkadaşım, haklısın, sesimiz çıkmadı bir süredir. Herşey yolunda merak etme. sadece biraz uzak kalmak istedim ben, o kadar. Mutlu yıllar güzel dost:)

makaleci | 29 December 2007 15:22

tamam çilekçim, lütfen kendine iyi bak, yazı yaz, yazılarını özledim (aynı anda hafif’ te olduğumuz bir an’ ı yakaladığımızda postaneyi açarım, konuşuruz)zez ve koza68; sizler de yazılarınızı yazınız lütfen ve yorumlar yapınız, buraya da bir ‘hu’ deyin müsaitsenizmutlu yıllar!

acuistic | 29 December 2007 15:34

sevgili çilek, umudun ve yaşama sevincin beni her zaman pamuk gibi yumuşatıp mutlu insan modeline sokmuştur. İyi dileklerin için saol varol:)

akoni | 29 December 2007 22:19

@çilek iyi seneler kızım, 2008’de dilerim umutların gerçek olur. İyi seneler arkadaşlar.

Dejavuu88 | 30 December 2007 12:20

Hafif ahalisi,Yeni yıl için değil, ömrünüzün geri kalan her anı için yüreğinizdekilerin kaderiniz olmasını temenni ederim.Sevgili mefkud üstadımız, zen ve diğer gidenlere de İyi seneler..

OguzKagan35 | 01 January 2008 10:02

Türkçe: Yeni Yılınız Kutlu OlsunAfganca: Saale Nao MubbarakAfrikanca: Gelukkige nuwe jaarAlmanca: Prosit NeujahrArapça: Antum salimounArnavutça: Gezuar Vitin e RiAsurca: Sheta BrikhtaAzerice: Yeni Iliniz Mubarek!Bengalce: Shuvo Nabo BarshoBugarca:Chestita Nova GodinaÇekçe: Scastny Novy RokÇince: Xin Nian Kuai LeDanca: Gelukkig Nieuwjaar!Endonezyaca: Selamat Tahun BaruErmenice: Snorhavor Nor TariEskimoca: Kiortame pivdluaritloEstonyaca: Head uut aastat!Farsça: Saleh now ra tabrik migouyamFilipince: Manigong Bagong TaonFince: Onnellista Uutta VuottaFransızca: Bonne AnneeHavaice: Hauoli Makahiki HouHırvatça: Sretna Nova godina!Hintce: Naye Varsha Ki Shubhkamanyenİbranice: L’Shannah Tovahİrlandaca: Bliain nua fe mhaise dhuitİskoçca: Blwyddyn Newydd Ddaİspanyolca: Feliz Ano ~Nuevoİsveççe: Gott nytt år!İtalyanca: Felice anno nuovoJaponca: Akimashite Omedetto GozaimasuKamboçca: Soursdey Chhnam TmeiKamboçyaca: Sua Sdei tfnam tmeiKatalanca: Feliç Any NouKeltçe: Bliadhna mhath urKorece: Saehae Bock Mani ba deu sei yo!Korsikaca: Language Pace e SaluteKürtçe: Newroz PirozbeLehçe: Szczesliwego Nowego RokuLetonyaca: Sabai dee pee maiLitvanyaca: Laimingu Naujuju MetuMacarca: Boldog Ooy AyvetMakedonca: Srekjna Nova GodinaMalayca: Selamat Tahun BaruMatlaca: Is-Sena t- TajbaNepalce: Nawa Barsha ko ShuvakamanaNorveçce: Godt NyttårÖzbekce: Yangi Yil BilanPapua Yeni Ginece: Nupela yia i go long yuPortekizce: Feliz Ano NovoRomence: An Nou FericitRusça: S Novim GodomSırpça: Sretna nova godinaSlovakça: A stastlivy Novy RokSomalice: Iyo Sanad Cusub Oo Fiican!Sudanca: Warsa EnggalŞavilice: Heri Za Mwaka MpyaºTamilce: Eniya Puthandu NalvazhthukkalThaice: Sawadee Pee MaiUkraynaca: Shchastlyvoho Novoho RokuUrduca: Naya Saal Mubbarak HoVietnamca: Chuc Mung Tan NienYunanca: Kenourios Chronos

agentforistanbul | 01 January 2008 12:01

* Yeni yılınız kutlu olsun! (Türkiye Türkçesi)* Yeni iliniz mübarek olsun! (Azerbaycan Türkçesi)* Canga cılıngız kuttı bolsın! veya Cana cılınız ben! (Kazak Türkçesi)* Cangı cılıngız kuttu bolsun! (Kırgız Türkçesi)* Yengi yılıngız mübarek bolsun! (Özbek Türkçesi)* Teze yılınızı gutlayaarın! (Türkmen Türkçesi)* Yengi yılıngızğa mübarek bolsun! (Yeni Uygur Türkçesi)* Canga cılıngız kuttı bolsın! (Karakalpak Türkçesi)* Sezne yanga yıl belen tebrik item! (Tatar Türkçesi)* Yanı ılınız kaırlı (mubarek) olsun! (Kırım Tatar Türkçesi)* Hezze yangı yıl menen kotlayım! (Başkırt Türkçesi)* Cangngı cılığıznı alğışlayma! (Karaçay-Malkar Türkçesi)* Yana yılınız men! (Nogay Türkçesi)* Yangı yılıgız kutlu bolsun! (Kumuk Türkçesi)* Yeni yılınızı kutlerim! (Gagauz Türkçesi)* Sizni yanhı yıl bıla kutleymın! (Karay/Karaim Türkçesi)* Naa çılnang alğıstapçam şirerni! (Hakas Türkçesi)* Caa çıl-bile bayır çedirip or men! (Tuva Türkçesi)* Slerdi cangı cılla utkup turum! (Altay Türkçesi)* Naa çıl çakşı polzun! (Şor Türkçesi)* Ehigini şanga cılınan eğerdeliibin! (Saha / Yakut Türkçesi)* Sene sul yaçepe salamlatap! (Çuvaş Türkçesi)

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmalısınız.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmalısınız.