bildirgec.org

Yalın

witamin | 05 May 2010 09:24

Yalnız olmak bir yatağın köşegeni olabilmektir.Uyumadan önce kendi boyundan yola çıkarak yatağın kenarlarının kareleri toplamını hesaplamak.Yatak kareyse ve bir köşede başın, ona komşu olmayan diğer köşede ayakların varsa kenar ölçülerini hesaplamak bununla mutlu olmaktır yalnızlık.Yalnız olmak attığını attığın yerde ,koyduğunu koyduğun yerde , koymadığını hiç biyerde bulmak demektir.”Nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak” yazsan bile senden başka kimse muhatabı olmaz yazının.Bulmak istemediğin gibi bırakırsın ama yine öyle bulursun.Bunun için de şükredersin ya bulmak istemediğimden daha kötü bulsaydım diye.Yalnızlığı seversin…Yalnız olmak televizyonla konuşmaktır.Televizyonla tartışmaktır.Hatta televizyona küsmektir.Tavşanlaşmaktır.Yalnız olmak evde karınca beslemektir.Böcek ilacı yerine yem koymaktır yuvalarının ağzına.Mümkün olsa karıncaların ağızlarına koymak istemektir yemi.Büyümelerini gözlemlemek hatta rejim önerisinde bulunmaktır karıncalara.Böyle kalabalık bir ailen(!) olduğu için sevinmektir.Yalnız olmak evde uyuyan kimse olmadığını bilmektir.Horlayan kimse de yoktur dolayısıyla.Doya doya uyursun.Ayak parmaklarının uçları da aşınmaz çünkü uyandırmaktan çekindiğin biri de yoktur.Yalnız olmak öyle güzel birşeydir işte..

yorumlar

mavilikler | 05 May 2010 10:30

Yalnızlık bazı insanların kabusu oluyor. Ama sizin yazıda anlattığınız bakış açısından bakınca çok güzel birşeye dönüşüyor yalnızlık. Korku morku kalmıyor. Anlatım da konu da çok güzel. Kaleminize sağlık!

suiza | 05 May 2010 10:50

evet yalnızlık gerçekten de güzel bır şeydır kıymetını bilen için

witamin | 05 May 2010 13:17

teşekkür ederim mavilikler.suiza yalnızlık herşey gibi kararında kaldığı sürece güzel.bi yerden sonra karikatürdeki adama dönmek işten bile değil.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmalısınız.

yalın

anafikir | 30 April 2005 18:05

bu çocuğun(sanki 50 yaşındaymışım gibi konuştum. pardon yazdım.) ilk kasetinde de böyle oldu. “ne oldu?” diyeceksiniz; “kardeşim yeter artık bi haftadır aynı şarkıları döndürüp döndürüp dinliyosun! kafamız şişti” sitemine mağruz kaldım ev arkadaşlarından.

hatta onlar bilmiyorlar, winamp listesine bu 10 parçayı koydum. album sırasına göre dizdim, liste olarak desktop’a kaydedip sabah akşam, çalışırken, bi şeylerle uğraşırken sürekli o dönüyor. ama ben de pasif değilim ha! eşlik ediyorum bağıra çağıra.

ilk “hayat bilgisi” dizisinin bi fragmanında (ne deniyosa artık o yeni bölüm tanıtımlarına) rastladım “bir bakmışsın”ın bi parçasına; “ben bilmem”. daha sonra show tvde gece haberlerine çıktı, ilk klibini 02:00 sularında izledim. gerçi klip mlip çevirecek sahtelik yok bu çocukda ama işte, yönetmenlerin direktifleriyle sahte olmaya çalışmış, olmamış.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmalısınız.