Mozilla, popüler internet tarayıcısı Firefox‘un son sürümü olan Firefox’u resmi olarak duyurdu.Yakın zamanda beta sürümüne girecek olan Firefox 4, Kasım ayında tam olarak yayınlanacak.

Firefox direktörü Mike Beltzner, Firefox 4’ün performans odaklı bir tarayıcı olduğunu söyledi.TraceMonkey JavaScript motorunun geliştirilerek yüksek performans sonuçlarının ortaya çıktığını söyleyen Beltzner, yeni tasarımında oldukça ilgi çekici olduğunu savundu.Yeni tasarım diğerlerine göre daha sade ve ilgi çekici olacak.

Firefox 4‘te, Firefox 3.7‘de olması planlanan fakat yeni proje ile olmayan (*) tüm özellikler Firefox 4’te ortaya çıkacak.Tamamen yalıtılmış sekme ve eklentiler, yüksek güvenlik eklentileri ve Google, Yahoo ve Facebook gibi bazı sosyal ağ platformlarında hesaplarını rahatça kontrol edebileceğiniz kullanışlı bir araç. (*)

Yeni Firefox sürümünün çıkış tarihini Kasım 2010 olarak açıklansa da 2011’in ilk ayına kadar gecikebileceği düşünülüyor.Henüz alpha sürümü yayında olan Firefox 4‘ün yakında beta sürümü denemeye çıkacak.
Ayrıca Bakınız ;
* Firefox 4 Görüntüleri Ortaya Çıktı* Google Earth ile 3D şehirler* Firefox Lorentz ile Firefox Değişiyor* Android iPhone OS’u geçti* Mozilla’dan Seçim Ekranı* Google’dan dev adım* Verimliliğinizi Arttıracak Chrome Eklentileri* Google’ın Yeni Tasarımı* iPhone 4G yakında geliyor* Google Places* Scrybe ile trackpad’inize hükmedinangelsdemos: Blog | FriendFeed | Twitter | Email | RSSKaynaklar : mozilla blog, mozilla blog()