bildirgec.org

sosyal ağ hakkında tüm yazılar

Türkiye’nin Sosyal Ağı:quup

haibnu | 30 October 2012 15:00

Türkiye’nin yerel sosyal ağı quup.com

Friendfeed’in yerini almak için alternatif olarak çıkan, ardından kendine has özellikleri ile Türkiye’nin sosyal ağı olarak kendini tanımlayan, quick update (hızlı güncelleme) kelimelerinin ilk iki harfinden ismini oluşturan bir sosyal ağ projesidir.

Siberu Uzay firması tarafından. Net platformunda geliştirilmekte. Sistemim mimarı ilker Aksu. Senior Developer ise Abdullah Uğraşkan’dır.

Yeni Sosyal Oyuncağımız: Peplr.com

chndkmn | 25 July 2012 11:40

peplr.com
peplr.com

Sosyal medya hayatımızı iyiden iyiye içine almaya devam ediyor. Her gün biraz daha fazla alışıyoruz ve bağlanıyoruz. Hatta öyle bir hal aldı ki artık durumlar, sıkılmaya başlıyoruz!

Büyük ihtimalle tanışık olduğunuz herkes Facebook’tan sıkıldığını, artık güncel olarak kullanmadığını söylüyor. Ne kadar doğrudur bu bilinmez. Facebook da bu durumun farkında olarak sürekli geliştirmeler yapıyor. Zaten eğer yapmaz da bu haliyle devam ederse kullanıcı kaybetmeye devam edecek.

Facebook’tan sıkılanlar ne yapıyor peki? Sosyal medyayı tadanlar bir daha vazgeçebilir mi sizce? 🙂 Ne yapsınlar, onlar da Twitter’a geçiş yapıyor. Ama gel gelelim ki insanoğlundan bahsediyoruz. Doğuştan değişikliğe yatkın ve sıkılgan bir mizacımız var. Üstelik yeni nesilde bu özellikler daha da baskın. Tam da bu noktada sizlere yepyeni bir sosyal ağ sitesinden bahsetmek istiyorum. Peplr.com

Yerli Sözlükler ve Sosyal Ağlar

Cold Fusion | 05 September 2011 09:29

Bu yazımızda ülkemizdeki popüler sözlük ve sosyal ağlarından bahsedeceğiz.

İnsanların standart HTML kodlarıyla web sitesi tasarladığı günlerin üzerinden çok uzun zaman geçti, şimdiler gün geçmiyor ki yeni bir blog ya da web sitesi kurulmasın, hal böyle olunca insanların da bilgiye ulaşması son derece kolaylaşmış oldu, bu durum aynı zamanda bir dezavantajı da beraberinde getirdi, artık innternet yavaş yavaş bir bilgi çöplüğü haline gelmeye yüz tuttu.

Her internet kullanıcısının günlük yapacaklar listesinde kendince kalıplaşmış bazı uğrak noktaları vardır, kullanıcılar tabiri caiz ise bu sitelere uğramadan güne başlamazlar, hatta bazı uzmanlar bir bilgiye ihtiyaç duyduklarında öncelikle bu kaynakları tarayıp bilgi sahibi olmaya çalışırlar.

İşte Türkiye’de kurulan ve büyümüş ya da büyüme yolunda hızla ilerleyen bilgi kaynakları ve sosyal ağlar.

Ekşi Sözlük

Sosyal Aşklar

ilterisk | 26 May 2011 21:01

facebook aşkları neden gerçek değil?

Biriyle tanışıyorsun ve aslında tanışmıyorsun tam olarak. Sadece onun söylediklerini biliyorsun ve sadece o da senin söylediklerini biliyoruz. İnsanlar yapı olarak yeni tanıştıkları kişilere kötü yönlerinden bahsetmezler. Aksine iyi olduğu yönleri ballandıra ballandıra anlatır ve bu durum yalan söyleyecek derecede abartmaya kadar gidebilir.

Sosyal aglar ve gazeteler

deLe | 14 May 2011 12:42

Facebook ve Twitter‘da yer alan ve populer gazetelere bir goz atalim;

Siralamayi gazete satis oranlarina gore yapiyorum.
02.05.2011 – 08.05.2011 tarihleri arasında gazete satış raporu

zaman
zaman

facebook’ta zaman: 116,511 kişi
twitter’da zaman: 9,129 Followers

posta
posta

facebook’ta posta: 13.793 kisi
twitter’de posta: 2,304 Followers

Günümüz dizileri neyi amaçlıyor?

bithikotsis | 21 April 2011 11:01

Yeni çağın vazgeçilmez kullanıcısı olduğumuz aygıtı televizyonun da vazgeçilmez, kendine bağladığı bir yayın türü olan diziler ve amaçlarından bahsedeceğiz sizlere.

Son zamanlarda reyting rekorlarına rekor katan, halkı televizyona kilitleyen diziler aldı başını gidiyor. Bu kadar reytingi almasının sebebi seyircide ”acaba sonra ne olacak” merakı uyandırması. Zaten bu yüzden bu yayınlar dizi adını taşıyor.

Peki nedi bu dizilerin amacı? Halkı galeyana getirmek mi? Halkı mutlu kılmak ya da üzmek mi?

3 BOYUTLU ÖLÇÜM HARİTALARI

admin | 06 January 2011 11:44

sosyal ağlar; web siteleri, şirketler, siyasi partiler gibi bir çok grubun eğilim ölçümlerinde kullanabilecekleri çok çeşitli haritaları kullanabilirler.

twitter rehberi

admin | 02 January 2011 11:02

günümüzde her şeyin kullanım klavuzu var, twitter’ın neden olmasın?

son zamanların en popüler sosyal paylaşım sitesi twitter’ı kullanıyorsanız bu yazıyı keyifle okuyacağınızı umuyorum.

daha çok okunmak için twitter üyeliğinize “seo” yapın

twitter’a yazıyorsunuz, belki yazılarınızın tanıtımını yapıyorsunuz. peki sizce yazılarınız yeterince okunuyor mu?okuyucu sayınızdan memnun musunuz? memnun değilseniz sorun etmeyin. bu yazıyı okuyunca twitter için seo -arama motorlarına optimizasyon- yapmayı öğreneceksiniz.eğlendirici ve bilgilendirici olması dileğimle…

Zumbara

Chat Noir 1 | 29 December 2010 14:10

Zumbara çok enteresan ve insani değerleri ön plana çıkaran bir fikir. Zumbara paranın geçmediği bir banka anlayışı.Zumbara zaman bankası demek.Bu fikir etrafında toplanıp zevkle çalışan insanlar var.

Günümüzde para hayatımızın olmazsa olmazı.Pek çok şeyi satın alıyoruz.Parasını ödemediğimiz bedava olan şeyler ise genellikle hak ettikleri değeri göremiyorlar.Günümüz dünyası paranın,kazanma hırsının yaygınlaştığı,paylaşmanın,sevginin,dostluğun ve nezaketin çoğunlukla göz ardı edildiği bir ortam haline geldi.Fikir babalığını Edgar Khna’ın yaptığı bu sistem ise bu kaybolmuş değerleri bize tekrar hatırlatıyor ve bizleri tekrar paylaşmanın,yardımlaşmanın,dostluğun,sevginin ılıman ikliminde dolaştırıyor.