bildirgec.org

firefox 4 beta hakkında tüm yazılar

firefox 4’teki göze çarpan değişikliker

wakabayashi | 10 January 2011 16:48

Çıkmasına az kalan firefox 4’teki göze çarpan büyük değişiklikleri henüz betasını indirip denemeyenler için kısaca bir özetleyelim.

Yerimi araç çubuğu (bookmarks bar) ve menü çubuğu üst tarafa alınmış yer imi çubuğu ve tek bir menü altında toplanmış menü çubuğu.

Firefox Beta 4.0 çıktı

sevgidunyasisedat | 03 September 2010 16:05

firefox 4 beta çıktı Bir firefox öyküsünün yeni serüvenini bugün firefox internet tarayıcısı resmi ana sayfasında duyurdu işte firefox 4 beta huzurlarınızdadedi. İnternet taraycılarının rekabetinin arttığı dünyada google chrome girdikten sonra hayli kızışmıştı. Bunun üzerine Opera dünyanın en hızlı tarayıcısı sloganıyla çıkınca acaba Firefox ne yapacak diye beklerken bugün mozilla 4’ün habercisi geldi ve indirilip test edilmeye başlandı. Firefox 4 Beta 4.0, Mozilla Test Pilotu’nu temel alan Geri Bildirim Eklentisi’ni içeriğinide kullanarak deneyimlerinizi geri iade şansında bulunabiliyorsunuz.

Firefox 4 Beta Yayınlandı..

JaAaa | 07 July 2010 17:58

İnternet Explorer’ın piyasadaki oranını bir basamak daha artırdıktan sonra Firefox tarafından hamle gecikmedi. Merakla beklenen Firefox 4 serisinin Beta’sı bugün itibariyle kullanıma sunuldu. Kararlı sürümü beklemeden test etmek isteyenler hemen şuraya bakabilirler. (ing)

Firefox Beta 4 Yayınlandı

wmafk | 01 July 2010 17:06

Internet Explorer 9. sürümünü geliştire dursun Mozilla da çalışmalara başladı ve şimdi 4. sürümü için Beta sürümünü yayınladı. Buraya tıklayarak Firefox 4 Beta sürümünü indirebilirsiniz. Henüz ben Türkçe görmedim. Daha doğrusu şimdilik sadece ingilizce sürümü var.

firefox 4 beta
firefox 4 beta

Firefox 4 Beta sürümünde en çok dikkat çekici özellik tasarım olmuş. Firefox eski tasarımını biraz daha değiştirmiş ve daha canlı ve modern bir görünüşe kavuşturmuş.

Firefox 4 Nasıl Olacak?

angelsdemos | 11 June 2010 09:43

Mozilla, popüler tarayıcısının son sürümünü çıkarmak için oldukça yoğun çalışmaya başladı. Firefox 3.6’dan sonra beklenen sürüm hakkında farklı bilgiler ve gelecek özellikler veren Firefox ekibi yıl sonuna doğru Firefox 4’ü yayınlamayı planlıyor. Gelecek sürümün güncellemeleri ise 3.7 sürümü yerine 3.6.4 sürümü ağırlıklı yapılacak.

Internet Explorer, eski bir tarayıcı olduğunda hala birçok kullanıcısı bulunsa da Firefox bu geleneği bozarak büyük kişiselleştirilebilme özellikleri ve geniş eklenti desteği sayesinde giderek güçleniyor. Fakat benzer birçok özelliğe sahip olan ve Firefox’tan daha hızlı bir tarayıcı özelliğini koruyan Google Chrome ise Firefox’u her geçen gün zorlamaya devam ediyor. Fakat Firefox, yeni sürümü ile oldukça büyük bir atak yapmayı amaçlıyor.

Mozilla önceki aylarde Firefox 3.7‘nin yayınlanma tarihini tamamen iptal ederek bu sürümün yayınlanmaması kararını almıştı (*). Firefox 3.7’de yer alacak tüm özellikleri parça parça yayınlayacak ve 3.7 sürümünü sadece alpha ve beta sürümü şeklinde yayınlayacaktı. Bu durumda Firefox 4, bugünlerde çıkması beklenen 3.6.4 sürümünde oldukça kendini gösterecek.

Firefox 4 Geliyor

angelsdemos | 17 May 2010 11:00

Mozilla, popüler internet tarayıcısı Firefox‘un son sürümü olan Firefox’u resmi olarak duyurdu.Yakın zamanda beta sürümüne girecek olan Firefox 4, Kasım ayında tam olarak yayınlanacak.

Firefox direktörü Mike Beltzner, Firefox 4’ün performans odaklı bir tarayıcı olduğunu söyledi.TraceMonkey JavaScript motorunun geliştirilerek yüksek performans sonuçlarının ortaya çıktığını söyleyen Beltzner, yeni tasarımında oldukça ilgi çekici olduğunu savundu.Yeni tasarım diğerlerine göre daha sade ve ilgi çekici olacak.